Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2018, 19:10   #11
andrzej_wwa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Sierpeckie
Model: focus MK2 kombi
Silnik: 1,6 HWDA
Rocznik: 05
Postów: 47
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Cytat:
Napisał lenart89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, fajnie byłoby jaky poszły chociaż sugestie, może ktoś probował, może coś się udało, może jednak pewne tropy są błędne a te najbardziej nieoczywiste są trafione
Miałem wysyp różnej maści błędów i problemy z czujnikami gdy zlekceważyłem niewielkie ubytki płynu chłodniczego. Okazało się, że płyn sączył mi się po wiązce przewodów i powodował błędne odczyty komputera z czujników. Po usunięciu nieszczelności i przeszczepie kilku przewodów problemy zniknęły. Może gdzieś masz/miałeś ubytki lub wycieki...

andrzej_wwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 19:43   #12
lenart89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2014
Skąd: Dębno
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 136 KM
Rocznik: 2006
Postów: 114
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

O prosze, przyznam szczerze, ze ubytkow teraz nie mam, a wszelkie nieszczelnosci zniknely. Fakt faktem ze ktoregos dnia zatrzymalem sie w kaluzy, gdzie wody bylo ponad progi (auto po prostu sobie zgaslo - opisane bylo to w temacie "Auto zgaslo po wjezdzie w kaluze...). Aczkolwiek usterka ukladu ESP wyskakuje mi od duzo dluzszego czasu przed tym incydentem, bardziej martwi mnie ABS i blad czujnika predkosci kola prawego przedniego. Kabel byl przetarty/przepalony/zasniedzialy... Bynajmniej byla przerwa, ktora zostala polaczona ponownie... Ale blad nie zniknal. Zastanawiam sie, gdzie ida kable od czujnikow, zeby sprawdzic ewentualnosc kolejnych przerw w obwodzie

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
lenart89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 19:50   #13
bigstar29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Jeszcze jakiś czas temu błąd pojawiał się dopiero jak włączyłem klimę i to dopiero po jakimś czasie. Niestety obecnie pojawia często się niezależnie od włączenia klimatyzacji. Chcę zaznaczyć że ABS działa poprawnie bo mimo błędu na desce przy gwałtownym hamowaniu czuć jak się załącza.
bigstar29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 21:25   #14
lenart89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2014
Skąd: Dębno
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 136 KM
Rocznik: 2006
Postów: 114
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Cytat:
Napisał bigstar29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jakiś czas temu błąd pojawiał się dopiero jak włączyłem klimę i to dopiero po jakimś czasie. Niestety obecnie pojawia często się niezależnie od włączenia klimatyzacji. Chcę zaznaczyć że ABS działa poprawnie bo mimo błędu na desce przy gwałtownym hamowaniu czuć jak się załącza.
Klima nie pracuje od ok. 2 lat (zatarte lozysko na kole pasowym sprezarki). Po wymianie i napelnieniu ukladu czynnik wykipial, bo rozszczelnil sie wąż, bo nie bylo chlodzenia z wentylatora (od tak przestal dzialac).

Takze nadal szukam przyczyn problemow. Gdyby ktos mial pojecie na temat jak ida wiazki przewodow od czujnikow ABS z kol, do centralki i ktore piny odpowiadaja za poszczegolne kolo, to bylbym bardzo wdzieczny za informacje.
Co wiecej nie mam w posiadaniu garazu z kanalem, wiec ciezko mi sprawdzac regularnie kabel po kablu, zwlaszcza, ze to wiaze sie z uziemieniem samochodu, ktory jest mi potrzebny codziennie.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
lenart89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 19:47   #15
bigstar29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Mam w planach zrobienie na własną rękę przeglądu czujnika wraz z okablowaniem. Może gdzieś kabel jest uszkodzony. Tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać, z tego co zauważyłem to chyba będę musiał zdjąć nadkole.
Może jakieś sugestie, rady itp.? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bigstar29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 19:51   #16
lenart89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2014
Skąd: Dębno
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 136 KM
Rocznik: 2006
Postów: 114
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Nadkole na 100%, co wiecej dojdziesz tylko do wiazki pomiedzy czujnikiem w kole, a koncową wtyczką wiazki od centralki. Reszta przewodów wchodzi w komore silnika i idzie w kierunku skrzynki z bezpiecznikami wraz ze wszystkimi przewodami jakie tylko są pod maską...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
lenart89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 07:37   #17
lenart89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2014
Skąd: Dębno
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 136 KM
Rocznik: 2006
Postów: 114
Domyślnie Odp: Masa błędów - jak sobie z nimi poradzić

Jako, że nie ma nowych pomysłów na pozbycie sie problemów z błędami, zacząłęm przeszukiwać fora. Tematów cała masa, ale nigdzie nie widać rozwiązania. Wytypowałem więc kilka możliwości, które mogą być kluczem do rozwiązania zagadki związanej z ABS.
1. Czujnik - sprawdzony i sprawny
2. Przerwa w obwodzie pomiedzy czujnikiem a centralką - sprawdzona pierwsza część przewodu, zostaje druga, ta za silnikiem.
3. Pierścień magnetyczny - ... I tu nie wiem, czy nie bedzie trzeba wymieniać łożyska, zeby zweryfikować ten pierścień?
4. Pompa wraz ze sterownikiem - ale to w momencie, kiedy pozostałe elementy okażą się sprawne.

I zastanawia mnie błąd U2023 w systemie ABS/ESP, co to może oznaczać?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez lenart89 ; 02-07-2018 o 08:30
lenart89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.