Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2018, 23:34   #1
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Witam, teściowa przyjechała do nas swoim c-maksiem 1,6 i niestety już nie odjechała:/ Samochód nie chce odpalić. PATS wyświetla kod 23 a w DTC były błędy B2139-60, U1900, oraz P1260.
W pierwszej kolejności sprawdziłem napięcie aku, potem bezpieczniki, wtyczki przy GEM, następnie przelutowałem piny na liczniku, sprawdziłem wiązki, sprawdziłem czy nie widać wilgoci przy PCM i wszystko wygląda ok.

Komputer łączy się bez problemu zarówno z IC jak i PCM tylko przy próbie zainicjowania licznika w forscan wyskakuje błąd niezgodności danych.

czy jest coś jeszcze co mogę sprawdzić zanim zacznę wymieniać licznik i komputer?

Dodatkowym problemem jest tylko jeden kluczyk i nie wiem czy jest to oryginał czy klon. Czy jak wymienię podzespoły to nie będzie problemu z zakodowaniem kluczyka (z tego co wyczytałem to potrzebne są dwa i to oryginały)?

Znalazłem na all3@$ zestaw od 2,0 :komputer, licznik, GEM oraz dwa kluczyki, Czy podmiana tego wszystkiego razem zaoszczędzi problemów z kodowaniem i wystarczy tylko włączać i wyłączać opcje których to auto nie ma?

Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 06:22   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Masz Forscan to koduj samemu PATS.
Do kodowania potrzeba dwóch pastylek immo, jeden grot wystarczy.
Jak masz w swoim aucie dwa klucze to wykorzystaj swoją pastylke z drugiego klucza przykladajac klucz do stacyjki na czas kodowania. Jesli masz Galaxy '98 to odpada ta opcja, bo tam jest starsze immo.
Przy okazji odpowiesz mi na pytanie czy jedna pastylka może byc uzyta rownolegle w dwoch autach.

Jak nie może, to zrobisz kodowanie w swoim aucie obu kluczy i tyle.

Jak to nie pomoże to zakup drugiego licznika, ostatecznie ECU.

Do sprawdzenia jeszcze kostka stacyjki i pętla immobilizera.
Kable lub np. same podzespoły padły.

Możemy wszystkie te części ogarnąć na PW.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 27-05-2018 o 12:10
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 20:34   #3
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Witam. Podmienilem liczniki i zakodowalem nowe kluczyki, niestety autko dalej nie odpala. Przy probie zainicjowania licznikow wyrzuca błąd. Modul zwraca bledny kod wyjsciowy. Mam dostep do komp od c-max 2.0 ale on ma inne wtyczki (dwie szerokie obok siebie) czy da sie przerobic wtyczki zeby pasowaly czy jednak szukac kompa od 1.6 o takich samych nr?

Acha kluczyki zaprogramowane na nowym liczniku na starym juz nie sa rozpoznawane wiec raczej nie mozna jednego kluczyka do kilku aut:/
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 11:54   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Czy poza dopisaniem do licznika, dopisales tez do ECU (inicjalizacja modułu)?

W sumie musiałbym to sprawdzić, dopisac tylko do licznika, wyjac nowy licznik, włożyć stary i sprawdzić.
Chyba ze wlasnie to zrobiłeś a nie dopisywales do ECU, dlatego auto nie odpalilo.

Forscan? Jeśli tak to, która wersja?

Spotkałem się z sytuacją że ECU odrzuciło nowy licznik i w wielkich bólach przyjęło stary licznik.
Czy możesz przez elmconfig odczytać dane z ECU?
Niestety musisz szukać takiego samego.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 27-05-2018 o 12:06
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 21:33   #5
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Witam, klucze były z licznikiem już dopisane i chciałem zainicjować licznik ale nie przeszło.

Przełożyłem stary licznik, wykasowałem stare klucze (miałem tylko jeden) zapisałem nowy klucz matkę i ten stary (czyli transponder i pętla immo sprawne) i niestety też nie dało się zainicjować licznika.

Robiłem to Forscanem 2.3.8.

ELmconfig PCM odczytuje. Przy próbie zapisania ustawień do pliku, przy odczytywaniu pamięci, wyrzuciło błąd. Później z racji tego że i tak pewnie będzie konieczność wymiany kompa, zacząłem się bawić ustawieniami, dałem load as built, i po tym doczytał już pamięć bez problemu, ale licznika dalej nie da sią zainicjować.
wyskakuje błąd "moduł zwraca błędny kod wyjściowy, oznacza to, że moduł nie znajduje się w stanie normalnym"
O ile dobrze przeczytałem to komputer z licznikiem komunikuje się na pinach 17 i 18 przy liczniku?
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 21:42   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,463
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

17 - can l hs
18 - can h hs
22 - can l ms
23 - can h ms

wyczyść bledy w DTC, usuń profil auta w forscanie.
Odepnij aku ma 30minut i spróbuj jeszcze raz, korzystam z 2.3.10 albo 12.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 27-05-2018 o 21:45
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 01:16   #7
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Przyszedł komputer o tym samym numerze. Po podpięciu go wyskakuje błąd pompy paliwa (zbyt wysokie napięcie; nie pamiętam już dokładnie kodu)

Podczas próby odczytania konfiguracji wyskakuje VID checksum failed, oraz nie odczytuje VIN komputera bo wyskakuje błąd. Licznika nadal nie da się zaprogramować. Czy przy wymianie PCM na taki o identycznym numerze trzeba coś zrobić przed wczytaniem konfiguracji?

Sądząc po tym, że ze w starym dało się odczytać konfigurację oraz nr VIN, zakładam, że komputer który zamówiłem jest uwalony i muszę szukać innego ?

Ostatnio edytowane przez Darrro ; 04-06-2018 o 17:13
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 10:24   #8
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Dla pewnosci nowy komp i liczniki zostaly zalozone do drugiego, sprawnego auta. Niestety tutaj tez nie mozna zainicjowac licznika. Na starym liczniku i kompie tak sam i w roznych konfiguracjach stary z nowym. Forscan oraz ids nie moga zainicjowac licznika. W pcm brak OUTCODE. Zwazywszy na to zakladam ze w unieruchomionym aucie z okablowaniem jest wszystko ok, natomiast z moim forscanem i ids jest cos nie tak lub nowy pcm jest walniety.

Myslalem zeby ze sprawnego auta przelozyc licznik z pcm i transponderem do unieruchomionego zeby sprawdzic czy na takim zestawie odpali, ale obawiam sie czy nie uszkodze nastepnego auta. Jakie jest prawdopodobienstwo ze uszkodze nastepny komputer?
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 13:30   #9
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Myślę że najtańsza i najlepszą w tym przypadku opcja będzie oddanie auta do kogoś kto się na tym zna i to wszystko postawi na nogi.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 16:40   #10
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: PATS KOD 23 - wymiana ecu i licznika - jeden kluczyk

Masz nowe liczniki czy próbujesz cały czas na tych które sam regenerowałeś?? Może spaprałeś robotę i przepaliłeś ścieżkę w liczniku i teraz cudujesz z PCM a wystarczy wymienić licznik?
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.