Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2021, 21:46   #1
Snajper85
ford::amateur
 
Imię: On
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: Zagranica
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Hałasujący zamek w klapie bagażnika

Witam!


Jestem właścicielem forda mondeo mk4 2.5T rocznik 2007 titanium. Od dłuższego już czasu borykam się z problemem "strzelającego" zamka w klapie bagażnika. Problem pojawia się po włączeniu zapłonu zamek zaczyna hałasować i blokuje klapę bagażnika. Gdy samochód ma wyłączony zapłon zamek reaguje normalnie tzn. można go zamknąć i otworzyć ręcznie lub przez pilot centralny. Zdarza się od czasu do czasu ze zamek milknie, ale po jakimś czasie hałas powraca np. pod czas jazdy potrafi nagle ucichnąć albo na odwrót. Po rozkręceniu mechanizmu i po próbnym podłączeniu zauważyłem ze silniczek kreci sie w zła stronę (moim zdaniem) co powoduje przeskakiwanie plastikowego elementu i hałas. Sam silniczek odniosłem takie tez wrażenie że kreci sie za szybko. Pomyślałem ze zamek jest wadliwy wiec wymieniłem na inny używany, po podłączeniu to samo, hałas i ręce mi opadły i nie wiem co teraz z tym zrobić. Zauważyłem tez że gdy zamek hałasuje nagle lampy w klapie przestają działać. Zaciekawił mnie również fakt iż gniazdko zamka posiada piec małych bolców, lecz wtyczka tylko cztery kable. Od kąt pamiętam również kontrolka otwartej klapy bagażnika pokazuje że jest otwarta pomimo tego że jest zamknięta. Jeśli ktoś miał podobny problem z hałasującym zamkiem bagażnika i wie jak go rozwiązać byłbym bardzo wdzięczny. Za każda podpowiedz lub rade która pomorze mi się uporać z moim dosyć hałaśliwym problemem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Snajper85 ; 20-05-2021 o 20:27
Snajper85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2021, 07:51   #2
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Hałasujący zamek w klapie bagażnika

sprawdz wiązkę łączącą klapę bagażnika z nadwoziem możliwe ze masz kable pozałamywane
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 15:54   #3
Snajper85
ford::amateur
 
Imię: On
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: Zagranica
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hałasujący zamek w klapie bagażnika

Dzięki za odpowiedz, tez o tym myślałem. Tylko szkoda mi trochę gumy osłaniającej kable, bo żeby sprawdzić dokładnie będę musiał ja rozciąć.

Fajne modyfikacje, pewnie mondeo ma wypasiony wyglad, pozdrawiam.
Snajper85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 20:59   #4
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Hałasujący zamek w klapie bagażnika

Nie trzeba ciąć wepchnąć ją odpowiednio wzdłuż wiązki do klapy bagażnika albo w stronę dachu
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 16:53   #5
Snajper85
ford::amateur
 
Imię: On
Zarejestrowany: 26-04-2021
Skąd: Zagranica
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hałasujący zamek w klapie bagażnika

Wymieniłem wszystkie kable idące z samochodu do klapy i świeci się jak choinka.
Poznikały nawet kody błędu otwartego bagażnika.
Snajper85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.