Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2014, 22:19   #31
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Musisz sprecyzować co rozumiesz przez "mocno/strasznie dymią". Bo widać czarny dym z rury, ale nie ma chmury na kilka metrów. Znasz jakieś diesle, które nie dymią przy mocnym przyspieszaniu?

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 22:34   #32
chucker
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125KM@160KM, 320@410NM
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Jasne że znam, mam drugie auto 307SW 2.0HDi no ale z FAP-em i nigdy nie puścił nawet dymka, niepotrafie określić w jak bardzo. Na moje oko to dymi dosyć mocno, w skali od 1 do 10 , gdzie 1 to moja 307-ka , a 10 to T-34 to mój mondek by miał jakieś 4
chucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 07:12   #33
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

1,8 tdci nie ma filtra dpf wiec i chmure puscic musi, mozesz sprawdzic szczelnosc rury do intercolera, mi kiedys ta rura spadla-to wstyd bylo jechac - wygladalo to tak jakby sie palila opona za samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 17:21   #34
pypek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: lebork
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 60
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

u mnie tez puszcza dyma ale jak kolega pisze wyrzej nasze silniki nie maja DPFa wiec gdzies to musi ujsc
pypek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 17:37   #35
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Podobno po zaślepieniu EGR nie dymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 15:12   #36
laszlo1
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 23-11-2014
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo, Focus
Silnik: 1,8 TDCI 125 HP, 1,6 Duratec 125 HP
Rocznik: 2010, 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Koledzy,
czarny dym jest wynikiem nadmiaru paliwa w stusunku do powietrza w mieszance paliwowo-powietrznej w komorze spalania. Powody, cóż:
- spadająca wydajność wtrysków, nasze paliwo ich nie oszczędza, wtryski zaczynją "lać"
- mało tlenu (czytaj powietrza) a tutaj : zabrudzony filtr powietrza albo nieszczęsny EGR - jeżeli zawór nie domyka się większa ilośc spalin niż powinna dostaje się do komory spalania, spadająca sprawność turbiny.

Bump: kolega Hyrus pisał o rurze, która spadała z intercoolera. Spowodowało to dwukrotny spadek ilości powietrza w komorze spalania. Turbina podnosi ciśnienie do ok. 180-220 kPa z ciśnienia nas otaczającego ( ok. 100 kPa). Silnika musiał dymic jak cholera.

Ostatnio edytowane przez laszlo1 ; 03-01-2015 o 15:20
laszlo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 17:10   #37
Sdamian6
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Łódź, Przysucha
Model: Mondeo MK3, Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km, 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2004,2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Ja mam 1.8 tdci 125 km przebieg 300 tys kupiłem go 3 miesiące temu i aż się dziwie nie puszcza dymka ani trochę mam też mondeo mk3 2.0 tdci 115 km i mk3 delikatnie dymi ale tylko przy dużym obciążeniu.
Sdamian6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 18:09   #38
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Cytat:
Napisał chucker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam pytanie do posiadaczy tego silnika:
Czy wasze też dosyć mocno dymią przy raptownym przyspieszaniu, widziałem inne 1.8 TDCi MK3 i MK4 i też strasznie dymią.

A jak u was się sprawa ma?
Sprawdź temat z linka po niżej, ja dzięki koledze "motorek4612", zamontowałem zaślepkę którą sam zrobiłem (Możesz sprawdzić w moim profilu "Lekkie naprawy") i ten silnik pracuje jak należy i nie puszcza czarnej chmury sprawdź, polecam, warto, nie ma błędu po zamontowaniu zaślepki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez sewenpamp ; 03-01-2015 o 18:22
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 21:24   #39
ZeusMazury
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Mazury
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Ecoboost 160KM
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Mój Mondeo MK4 1.8TDCi rok temu zaczął kopcić jak smok Wawelski, szczególnie przy powolnym cofaniu potrafił wypuścić chmurę dymu wielkości ciężarówki. W lipcu w trakcie jazdy na wakacje dodatkowo stracił nagle moc oraz silnik nabierał mocy nie przy 1600 obrotach jak wcześniej a przy 2100. Po powrocie zaczęła się batalia "fachowców" z problemem, najpierw wysyłka wtryskiwaczy na diagnostykę, stwierdzono, że wszystkie są do niczego i nastąpiła regeneracja. Problem nie ustąpił. Wymieniono wkład w turbinie (wymieniono cały środek), sytuacja się tylko pogorszyła. Wysłano turbinę do serwisu turbin, gdzie turbinę wyregulowano. Wróciła moc, ale kopcił dalej. Do tego nadal moc pojawiała się dopiero przy 2100 obrotach. Kolejni fachowcy nie wiedzieli już co to może być, serwis forda wyzerował adaptację turbiny w komputerze i stwierdził, że wszystko jest ok, ten typ tak ma i będzie kopcił. Dwa serwisy poradziły mi wizytę w firmie tuningującej i przemapowanie turbiny, by wcześniej zwiększała ciśnienie. W końcu po lekturze postów na tym forum kupiłem na allegro zaślepkę do EGRa wraz z uszczelkami (koszt z przesyłką 39zł) i zaślepiłem go. Efekt? Zero dymu, dynamika jakiej nigdy ten samochód nie miał, zero turbo dziury, przyrost mocy już od 1300 obrotów, na początku po zmianie przyzwyczajony do zerowej mocy przy ruszaniu startowałem z piskiem opon. Okazuje się, że EGR od początku tego auta (mam go z salonu) zwyczajnie dławi wszelką moc do tego stopnia, że mam mocno zużyte sprzęgło, bo ciągle musiałem ruszać na półsprzęgle i przez kilka sekund manewrować gazem i sprzęgłem żeby go nie zgasić. EGR zaczął się zamykać dopiero przy wyższych obrotach i stąd ten skokowy przyrost mocy przy 2100 obrotach. Teraz przy zaślepionym EGRze mam płynny przyrost mocy. Kto ma problem z mocą i kopceniem niech przed wizytą w warsztacie i narażeniem się na duuuże koszty zainwestuje te 39zł w zaślepkę, 5 minut i można zdiagnozować czy problem nie leży w źle działającym EGRze, a najlepiej zaślepić na stałe, bo EGR tak działa jakbym kotwicę ciągnął.
ZeusMazury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 22:05   #40
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - Dymi

Cytat:
Napisał ZeusMazury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój Mondeo MK4 1.8TDCi rok temu zaczął kopcić jak smok Wawelski, szczególnie przy powolnym cofaniu potrafił wypuścić chmurę dymu wielkości ciężarówki. W lipcu w trakcie jazdy na wakacje dodatkowo stracił nagle moc oraz silnik nabierał mocy nie przy 1600 obrotach jak wcześniej a przy 2100. Po powrocie zaczęła się batalia "fachowców" z problemem, najpierw wysyłka wtryskiwaczy na diagnostykę, stwierdzono, że wszystkie są do niczego i nastąpiła regeneracja. Problem nie ustąpił. Wymieniono wkład w turbinie (wymieniono cały środek), sytuacja się tylko pogorszyła. Wysłano turbinę do serwisu turbin, gdzie turbinę wyregulowano. Wróciła moc, ale kopcił dalej. Do tego nadal moc pojawiała się dopiero przy 2100 obrotach. Kolejni fachowcy nie wiedzieli już co to może być, serwis forda wyzerował adaptację turbiny w komputerze i stwierdził, że wszystko jest ok, ten typ tak ma i będzie kopcił. Dwa serwisy poradziły mi wizytę w firmie tuningującej i przemapowanie turbiny, by wcześniej zwiększała ciśnienie. W końcu po lekturze postów na tym forum kupiłem na allegro zaślepkę do EGRa wraz z uszczelkami (koszt z przesyłką 39zł) i zaślepiłem go. Efekt? Zero dymu, dynamika jakiej nigdy ten samochód nie miał, zero turbo dziury, przyrost mocy już od 1300 obrotów, na początku po zmianie przyzwyczajony do zerowej mocy przy ruszaniu startowałem z piskiem opon. Okazuje się, że EGR od początku tego auta (mam go z salonu) zwyczajnie dławi wszelką moc do tego stopnia, że mam mocno zużyte sprzęgło, bo ciągle musiałem ruszać na półsprzęgle i przez kilka sekund manewrować gazem i sprzęgłem żeby go nie zgasić. EGR zaczął się zamykać dopiero przy wyższych obrotach i stąd ten skokowy przyrost mocy przy 2100 obrotach. Teraz przy zaślepionym EGRze mam płynny przyrost mocy. Kto ma problem z mocą i kopceniem niech przed wizytą w warsztacie i narażeniem się na duuuże koszty zainwestuje te 39zł w zaślepkę, 5 minut i można zdiagnozować czy problem nie leży w źle działającym EGRze, a najlepiej zaślepić na stałe, bo EGR tak działa jakbym kotwicę ciągnął.
super, dzięki za ten wpis.. chce właśnie wyczyścić EGR i go zaślepić.. dasz linka do aukcji tej zaślepki ?

jaki masz przebieg ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , dym , mondeo mk4 , tłumik końcowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.