Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2019, 07:48   #1
drzel
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Witam wszystkich
Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo z silnikiem 2.0 TDCI w wersji Titanium. Mam do rozwiązania kilka problemów:

1. System Start - Stop
Po aktywowaniu systemu (przyciskiem na konsoli centralnej) po zatrzymaniu pojazdu na wyświetlaczu pojawia się szara przekreślona ikona systemu jednak silnik nie gaśnie po zatrzymaniu samochodu (pomimo rozgrzania silnika nawet po długiej jeździe). Dlaczego i jak to w pełni aktywować?
2. Nie potrafię również aktywować systemu wspomagania podczas ruszania pod górkę. Jak to włączyć?
3. I ostatnia kwestia. Nie wiem czy to problem czy może w Fordach tak jest. Chodzi o to, że po włączeniu elektrycznego hamulca postojowego auto ma duży problem żeby hamulec "puścił" w momencie kiedy chcę ruszyć. Jesli "spuszczę" hamulec przyciskiem - ręczny "puszcza" bez problemu i mogę jechać. Dlaczego nie chcę zwolnić hamulca automatycznie po wciśnięciu gazu?

Z góry dzięki za pomoc w rozwikłaniu tych kwestii.

drzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 08:00   #2
Crick
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mdo Mk5 V
Silnik: TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Ad. 1 - przyciskiem na konsoli DEZAKTYWUJESZ system, domyślnie jest włączony, jeśli nic nie klikniesz - system działa, tj. wyłączy silnik po zatrzymaniu pojazdu i spełnieniu pozostałych warunków.
Crick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 08:08   #3
drzel
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Problem w tym że niezależnie czy włączę ten przycisk czy nie, to silnik się nie wyłącza po zatrzymaniu (na wyświetlaczy pojawia się szara przekreślona ikonka z symbolem systemu)
drzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 08:37   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Start-stop nie działa gdy dopala się dpf ,gdy poziom naładowania akumulatora jest niski (szyba czołowa też nie grzeje ) i pewnie jeszcze jakieś warunki o którtch ktoś napisze.Co do hamulca to auto musi już lekko ,,ciągnąć,, żeby się zwolnił, w moim też potrzebuje pewnej siły.Podjazd pod górkę aktywujesz/dezaktywujesz w menu w ustawieniach .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 09:31   #5
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Żeby system start-stop działał muszą być spełnione wszystkie przypisane mu warunki np. napięcie akumulatora, temp. silnika, temp. otoczenia i cholera wie co jeszcze (powinno być w instrukcji). Zacznij od naładowania akumulatora. U żony w Mercedesie pomogło.
Mam u siebie ręczny elektryczny i prawie nie czuć kiedy zwalnia przy ruszaniu. Trzeba pamiętać, że musi być choć trochę naciśnięty pedał gazu. Mojemu zdarza się tak raz na sto razy, że wcale nie zwolni (zwłaszcza na wstecznym) i muszę przerwać ruszanie i zwolnić hamulec ręcznie. Widać ten system nie jest idealny.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 09:43   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Zacznij może od przeczytania instrukcji obsługi-Polecam
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:00   #7
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Ja mam manual więc przy ruszaniu czuję że troszkę oporu hamulec stawia.Trzyma około 3-4 sekund pod górką i sam puszcza..Dokładnie nie liczyłem ale tak pi razy oko.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 11:31   #8
Vergill
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Co do hamulca ręcznego, to powinieneś pojechać do ASO na akcję serwisową. Też tak miałem, że często nie odpuszczał, dopiero po wgraniu softu wszystko działa idealnie.
Vergill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 17:52   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Cytat:
Napisał Vergill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak miałem, że często nie odpuszczał, dopiero po wgraniu softu wszystko działa idealnie.
U mnie tak samo po aktualizacji ABS,hamulec działa teraz poprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 18:01   #10
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów

Cytat:
Napisał drzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
świeży zakup - kilka pytań dotyczących działania i aktywowania systemów
jeden temat = jedno zagadnienie , inaczej będzie śmietnik

Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.