Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Po odpaleniu auta i pozostawieniu go na biegu jałowym słyszymy że:
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk przez 30 do 60s potem dźwięk ustaje 66 68.75%
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk dłużej niż 60s i/lub jest słyszalny także podczas jazdy 13 13.54%
Silnik na początku wydawał takie dźwięki, ale po jakimś czasie problem ustąpił 1 1.04%
Silnik nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów i zawsze pracuje z akceptowalnym natężeniem dźwięku 6 6.25%
Nie interesuje mnie dźwięk silnika. Odpalam i jadę nie wsłuc***ąc się 10 10.42%
Głosujących: 96. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 09:18   #41
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden kolega z Niemiec odezwał się po obejrzeniu filmiku, że u niego jest dokładnie tak samo, że ma samochód z maja 2015r., do tej pory przejechane 20 tys. km i dźwięk jest dokładnie taki jak na początku. Znajomy mechanik potwierdził mu, że jest to jakiś (dosłownie) "popychacz" w turbinie, który przy starcie jest luźny, a potem, przy wzroście ciśnienia stabilizuje się. Przy czym gość napisał, żeby nie fiksować się na tym tłumaczeniu, bo rozmowa z mechanikiem była rok temu i może już dokładnie nie pamiętać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także chyba trzeba uwierzyć w to, że TTTM i po prostu... uruchamiać silnik przy zamkniętych oknach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak na poważnie - to fajnie byłoby, gdyby ktoś, kto ma przejechane powiedzmy 100 tys. potwierdził, że objaw się nie pogarsza po tym przebiegu. Ale chyba takich bohaterów na razie nie mamy jeszcze na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr
Dzięki za info.
Ja już widzę potrzebę poprawki sotu, że przy otwartych drzwiach i oknach auto nie powinno się uruchomić a jak już się uruchomi to będzie blokada okien i zaryglowane drzwi przez pierwszą minutę po uruchomieniu silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 08:49   #42
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

W zeszłym tygodniu byłem w ASO przy okazji innych "drobiazgów" jak hacząca jedynka, jęcząca wycieraczka, telepiąca półka bagażnika, itp. zapytałem o dźwięk zimnego silnika. Oczywiście szybka odpowiedź, że TTTM - że to może dzwonić jakiś element pompy paliwowej (ciekawostka), ale że nie ma powodów do niepokojów.

Także na tą chwilę problem jest ale go nie ma. Ja mam inne zmartwienie, bo po tygodniu od przesmarowania elementów sprzęgła, odpowietrzenia układu hamulcowego i Bóg wie czego jeszcze (2h majstrowali) znowu zaczyna mi jedynka przyhaczać.

Pono jak się będzie to pojawiać to na parę dni muszą mi go zabrać (oczywiście zastępczak płatny 100%) i sprawdzić który z elementów niedomaga aby go zamówić i wymienić.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 09:13   #43
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał microbot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zeszłym tygodniu byłem w ASO przy okazji innych "drobiazgów" jak hacząca jedynka, jęcząca wycieraczka, telepiąca półka bagażnika, itp. zapytałem o dźwięk zimnego silnika. Oczywiście szybka odpowiedź, że TTTM - że to może dzwonić jakiś element pompy paliwowej (ciekawostka), ale że nie ma powodów do niepokojów.
Takie tłumaczenia uwielbiam: nie wiemy co to jest - może turbina, a może pompa paliwa, a może olej nie dochodzi o jednego z cylindrów i tłok stuka w środku, ale na bank TTTM i nie ma powodów do obaw...
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 09:32   #44
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie tłumaczenia uwielbiam: nie wiemy co to jest - może turbina, a może pompa paliwa, a może olej nie dochodzi o jednego z cylindrów i tłok stuka w środku, ale na bank TTTM i nie ma powodów do obaw...
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.
Na moją sugestię, że to może zawór turbiny odpowiedź była że na jałowym turbina nie działa więc nie może hałasować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podobny ton rozmowy jak zapytałem o klekotanie a'la diesel jak silnik ciepły.
"Wszystko działa prawidłowo".

No, ale wycieraczkę naprawili - 2h nie poszło psu w ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 09:43   #45
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Wracając jeszcze do tego problemu i tego, co wyczytałem gdzieś w Internecie jakiś czas temu, to moja teoria jest taka - dzwonienie powoduje zawór "wastegate", który odpowiada w turbinie za "upuszczanie" ciśnienia (jest to podobno standardowy element w każdej turbinie). Być może zawór w Fordzie jest celowo otwarty przez jakiś czas po uruchomieniu zimnego silnika, żeby zabezpieczyć turbinę przed awarią, gdy olej jest zimny i nie ma jeszcze idealnych właściwości smarnych. Pytanie jak to wygląda w innych samochodach, być może skutek jest taki sam, tylko rozwiązanie bardziej eleganckie - w EB jest to jakiś element termiczny, który dopiero po nagrzaniu się ustawia zawór w normalnej pozycji do pracy, a przedtem jest tam jakiś celowy luz i stąd dzwonienie.

Nie wiem - może to głupoty, a może tak jest, nie słychać żeby EcoBoosty padały jak muchy, więc optymistycznie zakładam, że jest to "cecha" a nie "wada".

Pzdr

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 20-10-2016 o 12:35
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 11:36   #46
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Gdybym to co napisałeś usłyszał od serwisu to byłbym uspokojony. Nawet jeżeli nie ma stuprocentowej pewności na potwierdzenie tej tezy, to brzmi naukowo.

Ale rzeczywistość wygląda tak, że ASO rozmija się okrutnie w zeznaniach, co świadczy o tym, że problem jest bardziej trywialny a nie tak złożony. Niektóre elementy osprzętu silnika są po prostu niskiej jakości. Co można tłumaczyć chęcią oszczędności za wszelką cenę. Nie po to przycinali na etapie projektu, aby teraz roztrwonić zysk przyznaniem się do błędu.
Dopóki ecobjusty nie zaczną się sypać w liczbie trudnej do ukrycia, problem będzie zamiatany.
Nam nie pozostaje nic innego jak pokochać ten dźwięk i zarazić jeszcze tą miłością rodzinę i sąsiadów.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 12:31   #47
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Ja przy okazji mojej ostaniej wymiany sprzęgła również zapytałem kolejny raz o to brzęczenie. Uspokoili mnie mówiąc, że tak ma być.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 19:56   #48
FJORD 40+
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 08-03-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: mondeo mk4 / mk5
Silnik: 2.0 TDCI / 1.5 EB
Rocznik: 2008 / 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przy okazji mojej ostaniej wymiany sprzęgła również zapytałem kolejny raz o to brzęczenie. Uspokoili mnie mówiąc, że tak ma być.
Ja też tak mam .jadę jutro na usunięcie usterki A/S i wymiane opon to zapytam.Wkrótce podzielę się opinią "moich" fachowców.
FJORD 40+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 20:45   #49
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzwonienie powoduje zawór "wastegate"
to zależy jak sterowanie rozwiązali w ECOb, jeżeli do "gruszki" dochodzi tylko wężyk gumowy, to nie ma szans, żeby to pracowało na wolnych obrotach. Zawór/lub zmienna geometria w zależności od sposobu rozwiązania omijania wirnika przez spaliny, działa na podciśnieniu z kolektora dolotowego, im wyżej kręcisz silnik, tym więcej zasysa powietrza i robi się większe podciśnienie, ale też więcej spalin, wiec w uproszczeniu żeby nie rozsadzić turbo trzeba zawór otwierać, ale nie na wolnych. Ja bym szukał przyczyny raczej gdzie indziej.
Krzak1 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 21:05   #50
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał Krzak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to zależy jak sterowanie rozwiązali w ECOb, jeżeli do "gruszki" dochodzi tylko wężyk gumowy, to nie ma szans, żeby to pracowało na wolnych obrotach. Zawór/lub zmienna geometria w zależności od sposobu rozwiązania omijania wirnika przez spaliny, działa na podciśnieniu z kolektora dolotowego, im wyżej kręcisz silnik, tym więcej zasysa powietrza i robi się większe podciśnienie, ale też więcej spalin, wiec w uproszczeniu żeby nie rozsadzić turbo trzeba zawór otwierać, ale nie na wolnych. Ja bym szukał przyczyny raczej gdzie indziej.
A zawór upostowy nie działa głównie przy gwałtownym odjęciu gazu? Aby po zamknięciu przepustnicy rozkręcona turbina nie przeładowała ciśnienia na dolocie? W tym sensie, na luzie zawór upustowy powinien działać przy zamkniętej przepustnicy - prawda?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , hałas , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.