Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2010, 21:49   #1
Lilu13
ford::average
 
Avatar Lilu13
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.6/160 KM
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Czy ktos juz zakładał hak ? Jak jest z podłączeniem kabli ?

Czy ktos juz zakladal, jakej firmy, co z instalacja elektryczna czy trzeba ciagnac kable od skrzynki ?

Lilu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 13:20   #2
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kuga i hak

W serwisie Forda dokładałem wyjmowany hak Brinka, który występuje jako część do Kugi. Przy tylnych światłach jest kostka do wpięcia haka, wiec chyba nic więcej nie ciągnęli. Oczywiście wyciągają tylną belkę i absorbery.

Nie umieli mi tylko odpowiedzieć na pytanie czy ESP wykrywa przyczepę i zmienia swoją charakterystykę działania(?)
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 00:34   #3
Kriss1
ford::average
 
Avatar Kriss1
 
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy 4x4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2022
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Cytat:
Napisał Zielnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W serwisie Forda dokładałem wyjmowany hak Brinka, który występuje jako część do Kugi. Przy tylnych światłach jest kostka do wpięcia haka, wiec chyba nic więcej nie ciągnęli. Oczywiście wyciągają tylną belkę i absorbery.

Nie umieli mi tylko odpowiedzieć na pytanie czy ESP wykrywa przyczepę i zmienia swoją charakterystykę działania(?)
Powiedz, czy wycinali zderzak u dołu i jak to wygląda? Chciałem zamówić ale mi odradzili w serwisie. Trzeba ponoć dużą dziurę robić i wygląda to fatalnie. Osobiście nie widziałem Kugi z hakiem z bliska, stąd moje pytanie. Jak to nie tajemnica, ile Cię ta impreza kosztowała, bo na allegro też mają brinka ale dużo taniej niż jak ja się dowiadywałem w salonie. Może wstaw jakieś fotkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to będzie można obiektywnie na tą sprawę spojrzeć.
pozdro...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kriss1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 09:53   #4
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Cytat:
Napisał Kriss1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz, czy wycinali zderzak u dołu i jak to wygląda? Chciałem zamówić ale mi odradzili w serwisie. Trzeba ponoć dużą dziurę robić i wygląda to fatalnie. Osobiście nie widziałem Kugi z hakiem z bliska, stąd moje pytanie. Jak to nie tajemnica, ile Cię ta impreza kosztowała, bo na allegro też mają brinka ale dużo taniej niż jak ja się dowiadywałem w salonie. Może wstaw jakieś fotkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to będzie można obiektywnie na tą sprawę spojrzeć.
pozdro...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wycinali, ale minimalnie i wygląda to naprawdę nieźle! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... next time zrobię fotkę i wrzucę. Standardowo w Fordzie jest to wydatek rzędu 2200, ale u mnie weszło to w ramach doposażenia nowego auta więc miałem cenę promocyjną 1800, co jak na wyjmowany hak Brinka z instalacją 13pin + montaż, nie odbiega zbytnio od ceny rynkowej. Trochę za późno się zdecydowałem bo katalogowa cena przy konfiguracji fabrycznej wynosi 1700, przy czym podobno jest to wtedy hak firmy Westfalia.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 20:23   #5
andyvip
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: krakow
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 98
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Ja mam westfalie i jest rewelacyjny leciutko podciety dół zderzaka nic nie widac. Hak cudo
andyvip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 21:13   #6
Kriss1
ford::average
 
Avatar Kriss1
 
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy 4x4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2022
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Cytat:
Napisał andyvip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam westfalie i jest rewelacyjny leciutko podciety dół zderzaka nic nie widac. Hak cudo
No i mam problem, który wybrać? Myślę, że obiektywnej ocenie poddać mogę tylko fotki. Także z góry dzieki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kriss1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 19:50   #7
Lilu13
ford::average
 
Avatar Lilu13
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.6/160 KM
Rocznik: 2013
Postów: 50
Domyślnie Odp: Kuga i hak

A co sadzicie o tym : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Potrzebuje tylko haka do ciagania lekkiej przyczepki z qadem.
Lilu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 11:05   #8
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Cytat:
Napisał Kriss1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i mam problem, który wybrać? Myślę, że obiektywnej ocenie poddać mogę tylko fotki. Także z góry dzieki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obie firmy są renomowane wiec co byś nie wybrał będzie super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różnica funkcjonalna jest taka, że w Brinku (Thule) hak wsadza się od przodu, a w Westfalia od dołu.
Gniazdo zasilania normalnie jest schowane za zderzakiem i opuszcza się przy korzystaniu z haka.
W zał. fotki Brinka (sorry za jakość ale zrobione komórką)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Brink1.jpg (94.4 KB, 171 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Brink2.jpg (80.1 KB, 158 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Zielnik ; 25-02-2010 o 11:08
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 11:26   #9
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: Kuga i hak

czy te chlapacze nie przeszkadzaja podczas cofania do tyłu pod kraweznik? bo tez zamowilem takie..bo nie dalo sie tylko 2 na przod. Mozna je jakos zdjac zeby wygladalo przyzwoicie?
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 11:42   #10
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Kuga i hak

Cytat:
Napisał emare37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy te chlapacze nie przeszkadzaja podczas cofania do tyłu pod kraweznik? bo tez zamowilem takie..bo nie dalo sie tylko 2 na przod. Mozna je jakos zdjac zeby wygladalo przyzwoicie?
Na nie jeden krawężnik i zaspę wjeżdżałem i nigdy nawet nie przytarłem więc spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki chlapaczom tył wygląda bardziej masywnie, a i nie „strzela” się błotem czy szutrem przy gwałtownym ruszaniu, szczególnie z 4x4.
Mogłyby być tylko szersze, bo są nieco węższe od opon – tu chyba u projektantów estetyka przeważyła nad praktycznością.
Jak już zamówiłeś to nie zdejmuj, chyba że rzeczywiście będą w jakiś sytuacjach przeszkadzać.
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.