Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2019, 15:23   #1
fordka
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: poznan
Model: Ka 2
Silnik: 1.25
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Witam mam problem z fordem ka 1.25 / 69km 1.2 Benzyna.

Auto ma niski przebieg bo 40 tys..
Po odpaleniu na zimnym , samochod pracuje rowno .
Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika ktora miga a auto pracuje nie rowno , wystarczy ok 3 tys obrotow ...
Blad czesciej wystepuje na zimnym silniku predkosc ok 50-80 3tys obr , na cieplym tez ale przy predkosciach ok 100-130 km/h 3 tys obr.

Czasem zapala sie kontrolka silnika i nie mruga wtedy auto jedzie rowno poprostu sieci sie blad , ale gdy murga jest problem z wypadaniem zaplonow

Bledy jakie mam znajdziecie w zalaczniku:

P0302- Wypadanie zaplonu cyl2
(Nadmierna temperatura podzespołu lub ukladu ) ??????

P0303 - Wypadanie zaplonu cyl3
(Nadmierna temperatura podzespołu lub ukladu ) ??????


P0136 - Sygnal sonda lambda rzad 1 sonda 2
(Sygnal zablokowany na niskim poziomie)

Powtarzajacy sie blad wypadania zaplonow na 2 i 3 cylindrze + sporadycznie blad od sondy .

Moje pytanie : Czy od sondy moze wywalac zaplon na 2/3 cylindrze?
Czy moze to byc spowodowane brakiem cisnienia na cylindrach?- Ale w takim razie dlaczego jak odpale na zimnym chodzi normalnie? - dopiero podczas jazdy wywala blad .
Cewka wymieniona - bledy te same , swiece i kable zamienione miejscami dalej to samo ;/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 71847637_497139244351284_9031192526899380224_n.jpg (86.7 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 72081775_400560640897238_7412429764037705728_n.jpg (81.4 KB, 12 wyświetleń)

fordka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 21:23   #2
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Wpisz w Google nr błędu i słowo Fiat. Znajdziesz trochę tematów dotyczących Twojego problemu.
Koledzy, szukając większości tematów silnikowych, szukajmy jako Fiat a nie Ford. Nasz Ka to tylko blacha zaprojektowana na zlecenie Forda, bebechy w dużej części to Fiat.
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 19:15   #3
fordka
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: poznan
Model: Ka 2
Silnik: 1.25
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Niestety w necie nie ma odpowiedzi do mojego problemu ...

Zrobilo sie znacznie gorzej.
Auto na trasie stanelo - byl trzas.
Po zdemontowaniu glowicy okazalo sie ze tlok uderzyl w zawor ssacy cyl1.
To jeszcze nic , wymienilem silnik z osprzetem ( ze starego zostala przelozona tylko przepustnica, czujnik walu i instalacja)
Blad pozostal i nadal sie dzieje jak sie dzialo .
Pytanie co to jest - usterka ecu???
Moze ecu uszkodzilo silnik ze zawor spotkal sie z tlokiem - ktos ma jakies pomysly?
fordka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 22:50   #4
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Spotkanie zaworu z tłokiem, to efekt zerwania (lub przeskoczenia) paska rozrządu. Jak będziesz miał diagnozę to napisz co to było. Gdzieś na forum Fiata, pisali, że w silnikach 1.2 69km, są jakieś usterki w ECU dające objawy podobne do Twoich (nawet reklamował się gość co to naprawia i podawał jaka to seria sterowników jest podatna na to uszkodzenie).
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 18:12   #5
fordka
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: poznan
Model: Ka 2
Silnik: 1.25
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Cytat:
Napisał Argus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spotkanie zaworu z tłokiem, to efekt zerwania (lub przeskoczenia) paska rozrządu. Jak będziesz miał diagnozę to napisz co to było. Gdzieś na forum Fiata, pisali, że w silnikach 1.2 69km, są jakieś usterki w ECU dające objawy podobne do Twoich (nawet reklamował się gość co to naprawia i podawał jaka to seria sterowników jest podatna na to uszkodzenie).
Wlasnie w tym wypadku chyba nie , nie wiem dlaczego ale wiem o co chodzi z wypadaniem zaplownow ...
Przyczyna wydawalby sie rozrzad , bo wymienilem go przy skladaniu silnika ( Ale nie wiedzialem jak auto chodzilo wczesniej)
I to byl najwiekszy problem bo nie wiedzialem juz czy ten rozrzad byl dobrze zrobiony czy zle .
Glowica w moim aucie byla kupiona uzywana - po dlugich zastanawianiach stwierdzilem ze poprostu urwal sie grzybek od zaworu.
Chyba nie mialo to nic wspolnego z rozrzadem ale mniejsza z tym , poprostu pech
Do rzeczy ...
Wypadanie zaplonow 2 i 3 cylinder w ścisle okreslonych sytuacjach
Gdy juz wlozylem do auta 2 silnik , zostala instalcja , czujnik walu , przepustnica i sterownik.
Obstawilem sterownik i kupilem na allegro ( z innymi numerami niz u mnie)
Sterownik trafil do elektromechanika wraz z autem.
Zrobil klona mojego softu i wgral go na sterownik z allegro ( Obstawialismy uszkodzenie mechaniczne - zerwana sciezke lub uszkodzenie plyty sterownika )
Niestety wypadanie zaplonow bylo dalej , wiec zrobilismy na odwrot.
Wgral oprogramowanie ktore bylo na sterowniku kupionym z allegro ( inne nr , swieca sie 2 bledy od czujnika sprzegla i cos tam jeszcze , wylaczyl immo)
I wypadania zaplonow nie ma .
Czekam na orginalny soft pod moj VIN

Przyczyna : Uszkodzone oprogramowanie sterownika silnika .
Pozdrawiam.

Bump: A moze jest tu ktos kto ma mozliwosc wgranie softu? Serwis odmowil pomocy twierdzac ze "Wyskakuje im blad podczas wgrywania".
fordka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 21:58   #6
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Dzięki za opis tematu. Czytałem też na jakimś forum mechaników (i to chyba Twój przypadek) i jestem w szoku, że po wymianie rozrządu bywa konieczna adaptacja koła fonicznego. Kolega wymieniał rozrząd (pasek i napinacz) w Ka, robił to bez blokad, czyli na znaki (jest niemiecki i angielski film na YT krok po kroku) i wszystko poszło bez problemów. Ja też będę robił w przyszłym roku bo przebieg mały ok 50 kkm ale kończy już 6 lat. Wracając do Twojego przypadku, teraz masz sytuację, że żaden sterownik nie jest dopasowany do obecnego silnika. A może tylko wykasować obecne błędy (jeżeli nie generuje ich faktycznie uszkodzony czujnik sprzęgła)?
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2019, 21:00   #7
fordka
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: poznan
Model: Ka 2
Silnik: 1.25
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Tak szczerze watpie czy potrzebna adaptacja kola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak mozliwe ze to wlasnie moj przypadek czytales , jak widzisz upierali sie ze to wina adaptacji ...
Oczywiscie zrobilem ta adaptacje ale nie pomagalo , pytalem tez swjego znajomego czy wypadanie zaplonow ma cos z tym wspolnego ( Kolega pracuje we fiacie z 10 lat juz) i mowi ze to nie ma nic jedno do drugiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak nie wiedzieli co pisac to tak pisali . Bo twierdzili ze zle zrobilem rozrzad ... Na necie sa rozne poradniki i w zadnym nie pisze nic o
1 Odkrecaniu kola zmiennych faz
2 Adaptacji kola fonicznego ...

Pozniej nie bylem pewny czy rozrzad jest dobrze wlasnie przez nich bo wporwadzili mnie w blad . Robilem nie jeden rozrzad i naprawde bylbym mocno zdziwiony ze zrobilem go zle.
Jak napisalem im ze kupilem 2 silnik i dalej to samo mimo ze rozrzad byl nie ruszany dale kazali mi adoptowac kolo foniczne - Idiotyzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale jak ktos chce zablysnac a okazuje sie ze nie mial racji to tak wlasnie pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak narazie nie ma wypadania zaplonow auto jezdzi noramalnie poza mrugajaca kontrolka silnika i niedostepnym start-stop , no bo nie dziala dlatego ze kontrolka silnika sie swieci .
A i raz na jakis czas wyskakuje mi blad Holl Hilder- Od ruszania ze wzniesienia i pisze ze usterka . Pozniej znika - nie wiem od czego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi sie ze moze byc to od tego bledu od sprzegla - bo w sumie to ma duzo wspolnego ze sprzeglem.

Tak wyglada u mnie jak napisales . Niestety bledu nie mozna skasowac . W styczniu auto idzie do elektronika ma wgrac orginalny soft


a tak z innej paki : Nie wiem wydaje mi sie ze te silniki sa nietrwale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bynajmniej mam duzo problemow od poczatku moze zbieg okolicznosci .
Wczesniej mialem polo 1.4 nigdy nie mialem problemow a tu urwal sie zawor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fakt ze glowica byla uzywana i nie wiem ile miala przebiegu.
Jakos nie mam zaufania jak narazie do tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fordka ; 16-11-2019 o 21:09
fordka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 14:10   #8
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pojade nie caly kilometr zaswieca sie kontrolka silnika

Dokładnie mam takie same jak Ty odczucia na temat wiedzy "fachowców". Odkręcanie koła rozrządu to już kompletna abstrakcja. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. I daj cynk czy pomógł oryginalny soft. Pozdrawiam!
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.