Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2018, 21:32   #11
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Nie mam Sync 3 i mieć nie będę , bo NIE. W Sync 2 wystarczy żeby Yanosik, Google Maps chodziło z telefonu i będzie gitara. Podziwiam ludzi co starają się coś unowocześnić, przystosować. Czy to są ludzie z RU czy z PL nie ma znaczenia. Nie sztuka zamienić Sync 2 na Sync 3 i wydać ok 2 tyś. Fakt , faktem to i ten cały Sync 3 to "zawodnik co się potknął na starcie, przewrócił a teraz biegnie sam na stadionie i myśli, że widownia wiwatuje tylko jemu " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 22:17   #12
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

jak to się mówi? nigdy nie mów nigdy. Ja swojego czasu też się zapierałem że a po co mi ten trzeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to co udostępniłeś na megawrzuta, odtwarzanie filmów itd to widziałem już jakiś czas temu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gdzieś mi uciekł link do osoby której chyba wysyłało się S/N Sync2 i on przysyłał instalkę. Ale jak dobrze pamiętam to kosztowało kilka $$$ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a screenmirroring dla SYNC2 też gdzieś mi się rzucił w oczy na stronie my friend...

Ostatnio edytowane przez Danio's ; 24-11-2018 o 22:21
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 23:30   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,017
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz rację, dlatego napisałem że dobrą robotę zrobiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Być może "zrobiłeś" a może raczej "została zrobiona"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - skonkretyzujmy może trochę Kolego Tomku proszę to "marketingowe ćwierkanie"...
Czy w tym rozwiązaniu są polskie komendy głosowe?
W szczególności do obsługi telefonu oraz nawigacji?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można głosowo określić adres docelowy nawigowania?

Głosowe "przeczytanie" w języku polskim manewrów nawigacji wyraźnie widocznych na wyświetlaczu licznika oraz na ekranie Sync2 uważam za "dokonanie wiekopomne", ale jednak rozwiązujące problem całkowicie wydumany... Nawet kompletna "noga" angielskojęzyczna, po wyciszeniu informacji angielskiego lektora, miała dotychczas praktycznie dokładnie taki sam komfort dojazdu do celu... Takie jest moje zdanie.

Podstawowy problem Sync2 to brak polskich komend głosowych obsługi telefonu i wyboru adresu. Dopóki ten problem nie będzie rozwiązany, to każde pieniądze zapłacone za "ersatze" będą pieniędzmi wyrzuconymi w błoto
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-11-2018 o 23:35
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 09:19   #14
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

BTW w S3 to wybieranie głosowe też działa tak sobie. Kiedyś przejechałem całą trasę w mieście próbując wprowadzić głosowo adres i aż na miejsce się nie udało. Za to zabawę z synem mieliśmy przednią. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 09:33   #15
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Częstym problemem wielu " wybierań głosowych " jest nazewnictwo ulic. To co dla nas jest ul. Piłsudskiego, dla nawigacji często jest Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego itp. Wtedy wychodzą zabawne sytuacje. Generalnie to " w trasie " w PL nawigacji nie używam i choć to archaiczne wolę atlas/ mapę papierową. Lubię niejako z góry widzieć całą trasę. Jedynie dojechanie do konkretnego adresu często pozostawiam nawigacji. Oznaczenia większości dróg w Polsce już nie są złe, a dodatkowo lubię tą nutkę sentymentalną gdy jako dzieciak w latach 80-tych podróżowałem z rodzicami z książkowym atlasem gdzie były rysunki i opisy polskich aut..
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 09:59   #16
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Generalnie to " w trasie " w PL nawigacji nie używam i choć to archaiczne wolę atlas/ mapę papierową. Lubię niejako z góry widzieć całą trasę..
popieram jak najbardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 11:51   #17
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głosowe "przeczytanie" w języku polskim manewrów nawigacji wyraźnie widocznych na wyświetlaczu licznika oraz na ekranie Sync2 uważam za "dokonanie wiekopomne", ale jednak rozwiązujące problem całkowicie wydumany... Nawet kompletna "noga" angielskojęzyczna, po wyciszeniu informacji angielskiego lektora, miała dotychczas praktycznie dokładnie taki sam komfort dojazdu do celu... Takie jest moje zdanie.
A ja mam zupelnie inne zdanie. Akurat z angielskim nie mam problemow, ale nie kazdy zna ten jezyk. Mam inne podejscie do uzywania nawigacji. przede wszystkim jej slucham, a nie gapie sie w wyswietlacze. Zerkam na uklad skrzyzowania kiedy mam watpliwosc.

Zrobil sam, nie zrobil sam. Jezeli nie to wyjdzie z czasem... Bedzie najwyzej barszczyk na czym ugotowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zakladac jednak z gory, ze zawsze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gotuje sobie to danie jest troche nie fair.

Zdzieracie juz winyl z plyty tymi przepychankami.

Swoja droga to forum jest specyficzne. Zdarzylo mi sie, ze chcialem czym sie za free podzielic ot tak, wiec opisalem jak na wlasnej, kupionej w ASO karcie z mapami do FXa zamienic bodaj 3 pliki, aby bez wrzucania spolszczonego bardzo legalnego softu miec wlasnie polskiego lektora. Moderator uznal to za piractwo na miare grzechu wielkiego.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 12:23   #18
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobil sam, nie zrobil sam.
oczywiście praca zespołowa 3 osobowa.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 17:26   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Czy to naprawdę ma znaczenie w jakim języku są te komendy? W nawigacji to mamy kilka komunikatów, które zrozumie każdy nawet z podstawową znajomością języka angielskiego, względnie nauczy się ich w ciągu pierwszego przejazdu. Czy jak odsłuc***ę muzykę, to ma znaczenie że mogę podać nazwę artysty lub utworu w języku angielskim? Przecież większość utworów jest w języku angielskim i polskie komunikaty nic tu nie pomogą.

Takie nacje jak Holendrzy czy Szwedzi już dawno zrozumiały że to błogosławieństwo móc na codzień komunikowac się w jeżyku angielskim i uczyć się go naturalnie od małego, gdy np. wszystkie filmy wyświetlane są naturalnej ścieżce dźwiękowej z napisami.

Czego brakuje w Sync 2, to Google maps z interfejsem obsługi mapy jak w smartfonie - a do tego niestety potrzebny jest ekran pojemnościowy a nie rezystancyjny. Reszta w mojej opinii nie ma znaczenia - wyścig na miarę kolejnych wersji Androida z coraz bardziej wycudowanymi nazwami na miarę kosmetyków do pielęgnacji auta. Jak już rozmiar nie będzie robił wrażenia to się pjawi 4K, 8K, AMOLED itd. wraz z opcją obracania ekranu aby kierowca nie nudził się leżąc na plecach i oczekując na pomoc po dachowaniu auta. Świeże wrażenie to może zrobić obraz holograficzny 3D na szerokość przedniej szyby

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 25-11-2018 o 17:32
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 17:44   #20
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)

Uzytkownikami sa rozni ludzie, rowniez tacy ktorzy wola swoj natywny jezyk obslugujac sprzety czy sluchajac tych paru komunikatow. Dla jednych to wazne dla innych zbytek.

Ja w aucie moge miec polski lub angielski.

Mam tez w pewnych kwestiach radykalne zdanie...
Uwazam ze np w przypadku systemow serwerowych wrecz powinno sie zakazac tlumaczenia. Administrowanie polska wersja Windows Server to jest koszmarek. Jak mam szukac chocby nazwy serwisu w tym spolszczonym szicie to klne jak Polak, kosc z kosci po naszemu.

Polski jezyk powinien byc dostepny na poziomie koncowego uzytkownika. Nie wazne czy to pralka, tv, samochod czy inny termomiks.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.