Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2019, 17:16   #11
Moleki
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-06-2019
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.5 ecoboost 182kM/AT
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Nie wiem jak gra standardowe nagłośnienie, nie słyszałem. Mam B&O. W mojej opini to najgorszy w nim jest właśnie bas. Buczy i przeciąga strasznie. Ewidentnie przerysowany, pogrubiony, tak że kryje sobą niższą średnicę. Niestety nie da się go oddzielnie przyciszyć żeby tak nie dominował. Zdejmowanie poziomu w ustawieniach audio to spory kompromis. Robi się takie siodło w paśmie i słyszę że za bardzo wycofana jest część pasma. A bas dalej się wzbudza, tyle że nieco ciszej.

Obejrzałem ten subwoofer. Tam jest zamontowana jakaś pierdziawka o niewielkiej średnicy. Kopie to pewnie max 100Hz udając bas. Może gdyby to miało jakiś dodatkowy regulowany filtr obniżający podział pasma, nawet kosztem efektywności, jak to w subwooferach często się stosuje, to jakoś by to szło dopasować. A tak marnie jest i tyle.

Samo stereo bardzo przeciętne. Do jazdy wystarczy.

Moleki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 20:11   #12
FanatykForda
ford::beginner
 
Avatar FanatykForda
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 ecoboost 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Jeździłem testówką z B&O, brat ma zwykły zestaw w 5D, ja mam zwykły z DAB+. Według mnie, żaden zestaw szału nie robi, z B&O dźwięk trochę lepiej roznosi się po aucie. To co zauważyłem u siebie to są spore różnice w poziomie głośności między zwykłym radiem, DAB+ i MP3 z pendriva. DAB jest zdecydowanie cichszy.
FanatykForda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 07:51   #13
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Dzięki Panowie za info.
Wczoraj byłem u dealera, słuchałem obu wersji.

Faktycznie B&O gra lepiej, dźwięk jest bardziej przestrzenny i wyraźny. Jest bardzo dużo subbasu, który cały czas snuje się po samochodzie. Wrażenie koncertowe.

W standardowym nagłośnieniu dźwięk dochodzi spod nóg i okolic deski. Basu jest ilościowo ok, ale raczej tego średniego i wyższego.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 14:29   #14
gkeb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2015
Model: Focus Active
Silnik: EB 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Jestem ciekaw co by dało np. wymienienie standardowych głośników na coś lepszego. I pytanie na co. I jak z gwarancją w takim przypadku.
gkeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 19:38   #15
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Ja jeszcze dopowiem, że dla mnie podobnie jak dla kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , w systemie B&O basu najniższego jest za dużo i jest słabo kontrolowany.
Przez to ma się wrażenie pływania w basie niezależnie od ustawienia korektora, który tylko w niewielkim stopniu niweluje ten efekt.
Jak jestem entuzjastą audio, tak w tym przypadku podziękowałem.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 20:25   #16
Moleki
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-06-2019
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.5 ecoboost 182kM/AT
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczytując się dokładnie B&O ustawili w tryb surround i zdjęli trochę wysokich korektorem.
To jest interesujące. Dzisiaj jadąc w trasie przestawiłem audio tak jak powyżej. Muszę się jeszcze oswoić ze zmianą ale trop wydaje się dobry. Mam wrażenie, że jest lepsze wyrównanie całości. Nie jechałem sam, więc nie mogłem się dokładnie wsłuchać.

Jest jeszcze jedna kwestia. Sprzęt nowy, więc potrzebuje czasu na ułożenie. Tak jest z każdym głosnikiem. Producenci sprzętu glosnikowego też wykonują pomiary swoich produktów po poddaniu ich kilku/kilkunastu rodzinom pracy pod obciążeniem. I nie inaczej jest i tutaj. Już gdzieś pisałem, że gra ten zestaw jak z dyskoteki. Plastik- fantastik. Teraz już (auto ma trzy miesiące) gra zupełnie przyzwoicie. Tylko ten bas jeszcze odstaje. Może z czasem jakoś dojdzie do formy.

Zwróćcie jeszcze uwagę jak słaba jest sztywność mocowania głośników w drzwiach. One bardzo mocno drgają. Cały bok drży w okolicach kosza glośnika. To na pewno nie jest coś co pomaga w kontroli basu.
Moleki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 16:15   #17
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Fakt, zawieszenie membran musi się rozruszać. Kondensatory we wzmacniaczu pełną sprawność też uzyskają dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania. Jeśli bas nabierze większej kontroli to jeszcze może być pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co warto wziąć pod uwagę to fakt, że przy większych prędkościach, albo jeździe z uchylonymi szybami, co powoduje wzrost hałasu w największym stopniu obserwuje się utratę najniższych częstotliwości. Z jego ilością z B&O to się może ładnie kompensować.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 17:06   #18
Moleki
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-06-2019
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.5 ecoboost 182kM/AT
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Czyli jak to z nowym sprzętem audio. Trochę cierpliwosci. Dajmy mu czas pograć a potem próbujmy oceniać. I myślę tu też o sobie ��
Moleki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 16:16   #19
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, zawieszenie membran musi się rozruszać. Kondensatory we wzmacniaczu pełną sprawność też uzyskają dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania. Jeśli bas nabierze większej kontroli to jeszcze może być pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co warto wziąć pod uwagę to fakt, że przy większych prędkościach, albo jeździe z uchylonymi szybami, co powoduje wzrost hałasu w największym stopniu obserwuje się utratę najniższych częstotliwości. Z jego ilością z B&O to się może ładnie kompensować.
Bowers&Wilkins to to nie jest. Do 70% skali daję radę potem dźwięk jest zniekształcony. Gra zauważalnie lepiej niż podstawowe audio. Jeśli lubisz słuchać czegoś więcej niż radia to warto kupić tę opcję.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 20:40   #20
Enz0
ford::beginner
 
Avatar Enz0
 
Zarejestrowany: 05-11-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus Active MK4
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Audio B&O - opinie, różnice

Testowałem zwykłe radio i B&O w Focusie MK4. Zdecydowałem się na B&O z uwagi na znacznie wyższą jakość dźwięku w zakresie niskich i wysokich tonów. Dźwięk był głębszy.
Enz0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.