Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2020, 04:39   #21
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Re: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Ja wymieniłem w zeszłym tygodniu tą pod skrzynią na Corteco, razem z tuleją w skrzyni. Jest sztywniej, czuć że silnik tak nie lata, ale teraz czuć trochę takie brzęczenie/drżenie po podłodze. Ona się trochę wyrobi, rozrusza? Nie jest to na razie jakieś uciążliwe.

No chyba że ją uszkodziłem przy montażu, jeżeli to możliwe, ale wtedy to du*a, nie poduszka.

I drugie pytanie, jest jeszcze trzecia poduszka? Jedna ta mocna po boku i dwie przy skrzyni czy nie?


Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 14-09-2020 o 04:43
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 15:06   #22
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Re: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I drugie pytanie, jest jeszcze trzecia poduszka?
Tak pod obudowa aku masz jedna , olejowa i tak zwana lizak ktora wymieniles
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2020, 19:50   #23
r.pszczolkowski
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Re: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak pod obudowa aku masz jedna , olejowa i tak zwana lizak ktora wymieniles
A jak wygląda ta pod aku?
r.pszczolkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 06:02   #24
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Re: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cytat:
Napisał r.pszczolkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wygląda ta pod aku?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 09:03   #25
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cytat:
Napisał r.pszczolkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, wymieniłem poduszkę skrzyni na SWAG i niestety drgania nie ustąpiły. Na wszelki wypadek poluzowałem poduszkę i trochę pojeździłem, żeby się ułożyła, ale nic to nie dało. Spróbuję chyba zareklamować tą. Myślicie że jest szansa? Dopłaciłbym wtedy np 200zł do Lemfordera.
Za 23zł kup płyn do czyszczenia wtrysków np. Eurol. Na mur beton wlej całą butelkę na pusty bak i zatankuj - i zobacz czy się poprawi.

Na bank drgania takie - u mnie wymiana poduszki i zabawy z tłumikiem nie dała rezultatu jak wyczyszczenie wtrysków, a dokładnie tego co dostawał za dużą dawkę.

Bump:
Cytat:
Napisał r.pszczolkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, wymieniłem poduszkę skrzyni na SWAG i niestety drgania nie ustąpiły. Na wszelki wypadek poluzowałem poduszkę i trochę pojeździłem, żeby się ułożyła, ale nic to nie dało. Spróbuję chyba zareklamować tą. Myślicie że jest szansa? Dopłaciłbym wtedy np 200zł do Lemfordera.
Za 23zł kup płyn do czyszczenia wtrysków np. Eurol. Na mur beton wlej całą butelkę na pusty bak i zatankuj - i zobacz czy się poprawi.

Na bank drgania takie - u mnie wymiana poduszki i zabawy z tłumikiem nie dała rezultatu jak wyczyszczenie wtrysków, a dokładnie tego co dostawał za dużą dawkę.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 21:40   #26
r.pszczolkowski
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cześć, mały update sprawy. Zrobiłem 2 rzeczy, żeby uporać się z problemem:
- wypaliłem cały bak ze środkiem do czyszczenia wtrysków
- wymieniłem dwumasę, bo padła
Żadne z powyższych nie pomogło w temacie wibracji. Będę szukać dalej, najbliższą naprawą jaką planuje jest wymiana poduszki, od której się to zaczęło, na jakąś porządną. Dam znać po wymianie
r.pszczolkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 07:11   #27
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Ja u siebie ostatnio rozwiązałem problem drgań na postoju. Podczas wymiany oleju mechanik powiedział, że mam uszkodzoną dolną poduszkę na skrzyni biegów. Kupiłem za około 60 zł poduszkę Kraft, po założeniu całkiem inny samochód, zero drgań w ogóle nie czuć, że jest odpalony samochód. A przed tym też myślałem, że mam coś z wtryskami, jak na światłach telepalo mi całym autem.
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 07:19   #28
r.pszczolkowski
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Ja niestety dolną poduszkę już wymieniałem, a ta pod akumulatorem była sprawdzana przy okazji przez mechanika i stwierdził, że jest w porządku. Mam nadzieję, że winowajcą będzie prawa olejowa, bo włożyli mi jakiś no-name i chyba jest za sztywna. Zafunduję sobie ją na święta. A jeszcze zapytam, jaki przebieg masz?
r.pszczolkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 12:14   #29
sokol1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Piła
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Cytat:
Napisał r.pszczolkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja niestety dolną poduszkę już wymieniałem, a ta pod akumulatorem była sprawdzana przy okazji przez mechanika i stwierdził, że jest w porządku. Mam nadzieję, że winowajcą będzie prawa olejowa, bo włożyli mi jakiś no-name i chyba jest za sztywna. Zafunduję sobie ją na święta. A jeszcze zapytam, jaki przebieg masz?
260k
sokol1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 11:15   #30
r.pszczolkowski
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wibracje po wymianie prawej poduszki

Zanim uporam się z tym problemem, postanowiłem nagrać krótki filmik dający pogląd na to, jak to wygląda. Wibracje słychać przede wszystkim pod koniec filmiku, ale przez cały jego czas można usłyszeć głuche buczenie, którego powodem mam wrażenie jest zbyt sztywno połączony silnik z karoserią.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
r.pszczolkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.