Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2021, 15:33   #1
arush
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 09-11-2017
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie nierówne obroty na biegu jałowym

Witam
W sumie chciałem podzielić się moimi przygodami z elektryką. Może komuś to pomoże. Auto nam z silnikiem duratec 2.0 flexifuel bez gazu.
W sumie od dłuższego czasu miałem problem z nierównymi obrotami na biegu jałowym. Jak to w życiu, nie było czasu a to auto potrzebne itd. Od jakiegoś pół roku temu doszła "usterka silnika" - komunikat na wyświetlaczu i brak reakcji na gaz. Zdarzało się to sporadycznie aż zaczęło występować zbyt często. Myślę sobie - kochane klapki. Auto do mechanika i ku memu zdziwieniu klapki ok ale zaciapane olejem. Zostały wówczas oczyszczone i wymieniony separator oleju a w końcu doszły zaworki sterujące klapkami. Po tym wszystkim niby z obrotami ok ale znowu usterka silnika i coraz gorzej. Dodam że usterka silnika polegała na tym że nierówne obroty, silnik z bólem wkręcał się do ok 3000 i chodził na 2 cylindrach. Aa i błędy z forscan to błąd pamięci sterownika i ograniczenie obrotów przez przepustnice oraz jeszcze jakiś błąd od komunikacji z zegarami. Znowu auto teraz do elektryka który sprawdził instalacje i to co mógł i stwierdził na 96% komputer silnika. Więc komputer wysłałem do naprawy ale nie zrobili bo się nie dało. Kupiłem stary "nowy" o tych samych numerach forscanem zainicjowałem moduł wykasowałem kluczyki, zakodowałem je od nowa, skasowałem błędy i narazie hula. Mam nadzieję że komuś to pomoże lub troszkę rozjasni w podobnej sytuacji. Pozdrawiam

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez arush ; 24-02-2021 o 17:04
arush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 19:02   #2
service2
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 14-12-2016
Skąd: Tczew
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 duratek
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: nierówne obroty na biegu jałowym

Dzięki w moim podobnie chyba komputer ale gdzie go znaleść?
service2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.