Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2011, 16:38   #1
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Unhappy 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków

Witam

Jestem zdesperowany i nie wiem co robić. Miesiąc temu zaczęły się moje problemy z Mondkiem 2,5 V6 MK3 Hatchback.

Z kół słychać było piszczenie przy delikatnym hamowaniu z wolniejszych prędkości (takie popiskiwanie przerywane, średnio 2 razy na sekundę). Po puszczeniu hamulca wszystko ustawało.

W warsztacie okazało się, że zarówno klocki/tarcze przód jak i tył były już w stanie tragicznym. Wymieniłem oba komplety, do tego końcówki wahaczy.

Wyjechałem z serwisu, przez pierwsze 10-15 km wszystko było OK. Niestety po tym dystansie problem powrócił. Po tygodniu piski nie tylko słychać było przy hamowaniu ale i już podczas normalnej jazdy (szczególnie po przejechaniu więcej niż 10 km). Czasem przy hamowaniu zaczyna drgać pedał hamulca (bardzo delikatnie, nie tak jak przy ABS, nie ma żadnego chrobotania) i w momencie kiedy lekko "odbija" słychać właśnie pisk.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że piski dobiegają z przednich kół przy hamowaniu i podczas jazdy. Koła (felgi) okropnie się nagrzewają. Po 15 km są tak gorące, że nie da się ich dotknąć. Sprawdzone zostały: tłoczki, zaciski, wszystko przesmarowane, tarcze i klocki są OK.

Stąd moje pytanie: co to u licha może być? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(więcej tagów do tematu nie udało mi się dodać, bo nie pojawiają się proponowane - nie wiem czemu, przepraszam)

Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 18:40   #2
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków

Najpewniej zacierające się zaciski i krzywe tarcze...

Jakie te klocki i tarcze kupiłeś?

Teoretycznie można sobie wyobrazić takie efekty na skutek jakiegoś dziwnego uszkodzenia łożyska, ale w praktyce nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Pojedź gdzies, gdzie Ci to sprawdzą porządnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 18:50   #3
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków

Najprawdopodobniej blokują Ci się klocki w zaciskach i dlatego się grzeją. Tak jak napisałeś nasila się to po ok. 10 km. Niestety Panowie mechanicy nie wyczyścili prowadnic a przede wszystkim blaszek, które są właśnie po to by się klocki nie zapiekały w zacisku od temperatury. Albo to rozbierz i porządnie wyczyść, albo jedź do porządnego mechanika i opisz mu te objawy. To delikatne bicie, o którym pisałeś może być powodem niestety krzywej tarczy, o czym pisał Ci Rijndael. Słabej jakości tarcze lubią mieć bardzo minimalne bicie już od nowości.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2011, 15:05   #4
Kavieta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków

Też to miałem. Sprawdź czy nie łożyska nie mają luzu. U mnie po wymianie łożysk przestało piszczeć.
__________________
Fał sześć, daj coś zjeść!
Kavieta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 12:42   #5
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: 2,5 V6 piski w kole przed i po wymianie tarcz i klocków

Witam koledzy, jak napisaliście, blokowały się klocki, ale tym razem porządnie wszystko wyczyszczono i jest już OK. Dziękuję za pomoc, mam nowy problem ale to i nowy temat bo zupełnie inna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce piszczenie , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.