Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2015, 15:26   #491
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Niech zgadniemy błędy P0251 i P1211 wtryskiwacze i pompa do sprawdzenia. Dokładnie podaj kod błędu/ów.

Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2015, 23:22   #492
swirus29
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-01-2013
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy TDCI hehe. Temat w sumie znany i lubiany przez wszystkich którzy mieli problem z wtryskami. Jeżdżę Mk3 2.0 Tdci 130KM z 2002r od 5 lat. Problem z wtryskami w sumie pojawił się od początku. Z racji iż kolega posiada IDS nie próbowałem narażać się na kosztowne wymiany czy regenerację wtryskiwaczy itd. W sumie udało mi się tak wpisując kody prześmigać prawie 5 lat. W końcu nadszedł ich kres i jakież było owo zdziwienie kiedy to nie można było w żaden sposób przypisać kodu do wtryskiwacza i z racji , że o autko pod każdym innym kontem dbałem jak należy(wszystkie naprawy i wymiany na bieżąco min. nowa kpl. dwumasa, kpl. zawieszenie, maglownica itd.itd.) zdecydowałem się na regenerację wtrysków +pompa oczywiście tak jak należy z całkowitym czyszczeniem układu itd. Problem na dzień dzisiejszy w sumie ogromny - autko średnio spalało 5,5l - 5,7l cykl mieszany a głównie jazda po mieście. Obecnie minimum 8,5l trasa! miasto lepiej nie wiedzieć(czołg). Oczywiście uwzględniono na warsztacie reklamację i ponownie sprawdzono wszystko łącznie ze zrobieniem przelewu, postawieniem na nowo sterownika(nie wiem po co skoro nie wystąpił żaden błąd). Nawet pokusiłem się o dodatkowe koszta i sprawdziłem autko w serwisie Forda i wszystko ok. Jak k... ok jak to chodzi jak złom! Kompresja na wszystkich cylindrach też w porządku. Objawy: na zimnym trochę zakuleje i zadymi i najgorszy jest czas reakcji na gaz tj. czasem 5sekund a czasem nawet 5 minut. Z racji że autko jest już i tak o swoją wartość rynkową ponad 150% przepłacone brnę w to dalej jak to "głupi Polak" dołożę jeszcze bo już wszystko prawie wymieniłem co się da. W sumie stoi już od dłuższego czasu i nie mam pomysłu co robić. Nowy serce używane może? jest to sens? Poradźcie doradźcie nauczeni doświadczeniem. A może jakiś jasnowidz wie gdzie tkwi jakiś błąd? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
swirus29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 19:01   #493
bartek garcz
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam od pewnego czasu miałem problem z tą sprężynką u mnie było to tak czasami jak odpaliłem rano (odpaliłem bez problemu) sprężynka miga i samochód nie ma mocy , po jeździe ok 1,5 km i zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko gra sprężynka nie miga i było dobrze jeśli spokojnie rozpędzałem samochód do max 3 tys/obr powyżej to było coś w rodzaju szarpnięcia samochodem i sprężynka wyskakiwała samochód automatycznie tracił moc i jechał jak "Polonez" a pod dobrą górę to redukcja do 1 nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , podczas wyprzedzania auto wpadało podobnie jak rano po odpaleniu w tryb awaryjny (migającej sprężynki ) spadek mocy . byłem z tym u jednego mechanika i po podłączeniu pod komputer okazało się że błąd nastawnika turbiny , ale pewien nie był(bo miał nie najnowszy sprzęt) to pojechaliśmy do jego kolegi który podłączył specjalistyczny sprzęt i po dość długiej diagnozie , podczas postoju i jazdy z podłączonym komputerem stwierdził to samo , dodatkowo sprawdził wtryski i są jak to powiedział w świetnym stanie , po tej informacji kupiłem ten sterownik z możliwością oddania na szczęście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo mechanik zabrał się za naprawę i okazało się ze mój sterownik jest 100% sprawny a po prostu przytkała się turbina , ściągnęli ją i przeczyścili była tam między innymi rdza , przykręcili wszystko i sprawdzili auto działa jak nowe z salonu a naprawa wyszła mi 300 zł wraz z wymianą filtra paliwa który mu też dostarczyłem , dodam tylko że dzięki uczciwości mechanika zaoszczędziłem na sterowniku 650 zł
Mam nadzieję że jeśli ktoś będzie mieć podobny problem przeczyta to i 2 razy pomyśli czy wierzyć komputerom i liczyć na uczciwość mechanika , ja miałem szczęście że trafiłem na uczciwego mechanika bo przecież mógł sobie ten nastawnik zostawić i sprzedać komuś innemu .

Ostatnio edytowane przez bartek garcz ; 23-09-2015 o 19:05
bartek garcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2015, 12:40   #494
KOWALszefu
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Question 2,0 TDCi sprężynka, nie odpala, dymi

Mam problem ze swoim Mondeo Mk3 2,0 TDCi 2001 r.

Jakieś 1,5 tyg temu na trasie podczas przyspieszenia na 5 biegu auto straciło moc, zapaliła się sprężynka.
Po zgaszeniu auta, odpaleniu ponownie problem znikł. Spręzynka zgasła, auto znów miało moc.

Zauważyłem po tym, że auto delikatnie szarpało podczas jazdy przy stałej prędkości (ok. 2000 obrotów).

W międzyczasie podpinałem auto pod komputer i z ciekawości chciałem zobaczyć czy zapisało jakieś błędy ze strony silnika. Nic nie było.

Wczoraj, w drodze do pracy, przy gwałtownym przyspieszeniu zapaliła się znów sprężynka i auto straciło moc. Przy okazji spora chmurka została za mną przy tym gwałtownym przyspieszeniu.
Po 8 godz. pracy, mając nadzieję, że problem rozwiąże się jak ostatnio, niestety tak nie było.
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, bez odpalenia sprężynka miga. Na szczęście odpalił, lecz chodził dziwnie, szarpał i klekotał głośno. Dojechałem do domu, auto odstawiłem...

Dziś sytuacja wygląda wręcz tragicznie. Po przekręceniu kluczyka sprężynka miga. Auta nie mogę odpalić. Silnik cały się trzęsie przy zapłonie, aż się z niego coś dymi, spod pokrywy silnika jak i z rury wydechowej. Auto unieruchomione.

Jutro będę go podpinał pod kompa, może coś wykaże.

Co to może być. Mam przerażające przeczucie, że umarł. Może ktoś miał podobne problemy/objawy?

Pozdrawiam.
KOWALszefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2015, 23:49   #495
hubis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2013
Model: Jeep
Silnik: 5.2l V8
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

mondeo mk3 2.0 tdci 130KM 2001r. 190 tys. przebiegu manual 5 biegów

Witam,
Samochód jeździ prawidłowo, zbiera się ładnie nie kopci. Przy 4 i 5 biegu, od 1800obrotów jak wcisnę pełen gaz to zbiera się równomiernie i żwawo do 2700 obrotów i w tych okolicach czuć jakby zbrakło paliwa przez sekundę, a potem miga sprężynka. Czasem zgaśnie, przeważnie jedzie dalej do ponownego uruchomienia osłabiony.

Ciśnienie podczas rozruchu ~300 bar. zapala w 1 sekundę.
Ciśnienie na biegu jałowym ~240 bar. stabilna równa linia.
Podczas próby przelewowej wtryski leją równomiernie przez 3min. potem 2500 obrotów 1 min. wyszło tak jakoś 30ml,20ml, 25ml, 25ml. Paliwo z przelewów nie miało charakterystycznych opiłków.
Filtr paliwa filtron z 5 tys. przejechane.

Błędy to p0251 albo jak zgaśnie to się zapisze P1211.

Podczas błedu od 2000 obrotów do 2700 obrotów ciśnienie rośnie równą linią do ~1200 barów a doładowanie jest mniej więcej równomierne ~2.2 bara. Przy pojawieniu się sprężynki jest widoczne odcięcie doładowania, i linia skacze o jakieś 80 barów do góry i wychodzi z 1300 barów. Jakieś pomysły przy takiej wnikliwej diagnozie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro zmienię w ciemno filtr paliwa, i uszczelki pod kolektorem dolotowym bo jedynie one widać że przedmuc***ą sadzę z olejem na boki.
hubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 05:14   #496
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Równomiernie mogą przelać ale musi się mieścić w normie. Zrób test statyczny na biegu jałowym =4 minuty lub 2minuty na biegu jałowym, następnie
2 sekundy przy 3800/min "przyśpieszamy" i puszczamy pedał
2 sekundy na biegu jałowym, a następnie:

2 sekundy przy 3800/min, a następnie:
2 sekundy na biegu jałowym, a następnie:

2 sekundy przy 3800/min, a następnie:
2 sekundy na biegu jałowym.

Porównujemy ilości przelanego paliwa.Więcej niż 25 ml każdej butelce to wynik negatywny.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 14:27   #497
fazer7
ford::amateur
 
Imię: greg
Zarejestrowany: 05-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Na całe szczęście sprzedałem chwasta i pozbylem się problemu. Teraz mam Peugeota 5008 1,6 hdi i tylko jeżdżę.
fazer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 14:45   #498
arymanx
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cześć,
Od niedawna jestem właścicielem Mondeo MK3 2003r. TDCI 2.0 115 KM. Od niedawna mam nietypowy problem z zapalającą się sprężynką (miga). Problem występuje tylko przy temperaturach poniżej 6 st. zazwyczaj rano. Kontrolka zapala się podczas postoju (zazwyczaj na światłach) po przejechaniu niedużego odcinka, autko zaczyna trochę klekotać. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu spężynki nie ma, jak trafię następne światła czasami wróci, jak uda się przejechać dłuższy odcinek trasy i silnik się dogrzeje problem nie występuje.

Nie wiem co dalej z tym zrobić auto nie dymi, mocy nie traci.

Auto było podpinane pod komputer - błąd P0325 Czujnik spalania stukowego 1 (Bank 1 lub poj.czujnik) - usterka
Czujnik był sprawdzany i podmieniany, ale żadnego efektu to nie dało.
arymanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 18:39   #499
Sławko1910
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam Wszystkich !chciałbym opisać swój przypadek. a mianowicie Kupiłem Mondeo 2.0 TDCI 130 km ze świadomością ze wtryski są do wymiany... Podczas gwałtownego przyśpieszenia zapala się sprężynka i auto troci moc (tryb awaryjny) samochód nie gaśnie a po ponownym rozruchu błąd gaśnie i można jechać dalej.. dodam że kod błędu to p0251. Wczoraj odstawiłem autko do serwisu Boscha mając nadzieje że zregenerują wtryski i wszystko będzię ok.. po próbie przelewowej okazało się że wtryski są w normie a przelew wynosi jedną kreskę na Minute... nie wiem co miało to znaczyć według Niego...następnie zabrali się za sprawdzenie Pompy i stwierdzili uszkodzoną głowice pompy..Koszt naprawy jaki zaproponowali to 3.200,skończyło się to tak że wymienili filtr paliwa ja zapłaciłem 300 zł za usługę , a autko zabrałem...
Teraz Moje pytanie.. Czy ta zapalająca się sprężynka może wynikać z uszkodzenia pompy? Dodam ze samochód dziwnie hałasuje podczas spokojnego trzymania pedału gazu..
Proszę Was Może miał ktoś podobne objawy i poradził sobie z tym nie robiąc wtrysków?
Sławko1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 18:49   #500
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Sławko1910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta zapalająca się sprężynka może wynikać z uszkodzenia pompy?
Tak, może jak najbardziej.
P0251 "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka"
P0251 Fuel Injection Pump Pomiar Control
P0251 Injection Pump Fuel Metering Control "A" (Cam/Rotor/Injector)
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.