Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2018, 07:04   #4671
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dziekuje mitchelpaul!

Twoja odpowiedz niesamowicie mi pomogła - faktycznie będzie lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Celem podsumowania w jaki sposób będzie mi z tym lepiej pod względem mojego wykorzystania audio.

1. Protokół A2GP - w tej chwili tego nie mam i za każdym razem muszę posiłkować się jackiem z AUX-IN. Mając telefon gdzie nie ma gniazda jack i muszę stosować konwerter cyfrowo-analogowy UBS->jack jest to dosyć uciążliwe. Dodatkowo przez to, że korzystam z AUX-IN telefon nigdy nie wie czy coś odbiera i przez to kiedy przełącza się radio w tryb news lub traffic assist telefon dalej nadaje (w przypadku odsłuchu książek mocno irytujące).
2. Zintegrowany BT/VC - z VC nie korzystam. Dobrze zintegrowane BT mile widziane.
3. Współpraca z Converse+

Jeszcze jedno pytanie:
NX to całkiem sporej powierzchni wyświetlacz, który jest podświetlany LEDowo albo nawet LCD zapewne - czy posiada on tryb nocny? Lub całkowite wyciemnienie?
Jeśli tak to jak to ma się do sterowania klimatyzacją?
Radio Sony np. ma podłączony sygnał od intensywności podświetlenia tablicy rozdzielczej i jasność podświetlenia zmienia się wraz ze zmniejszeniem jasności liczników. Uwielbiam w nocy mieć prawie ciemność w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 07:32   #4672
mitchelpaul
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Czy posiada on tryb nocny?
Można to ustawić na 3 sposoby: dzień z regulacją jasności na wyświetlaczu (wstępnie, reszta z potencjometru jasności zegarów), noc z regulacją jasności jak w przypadku dnia lub auto - wtedy niby sam się reguluje z czujnika światła w lusterku, który steruje też automatem świateł DRL i ksenonów. Choć w trybie auto nie można ustawić takiej wstępnej nastawy jak w manualu i nocą według mnie w auto jest za jasno.
całkowite wyciemnienie?
To w zasadzie wyłączenie radia. Ale wtedy nastawy klimy wyświetla w dolnym rzędzie ekranu (wyżej jest data i godzina), jak zmieniasz np. temp pokrętłem albo siłę wentylatora, to na bieżąco to wyświetla. Więc klima nie umiera.
Sygnał od intensywności podświetlenia tablicy rozdzielczej i jasność podświetlenia zmienia się wraz ze zmniejszeniem jasności liczników.
Tu jest analogicznie, jest sygnał z podświetlenia zegarów, dodatkowo, jak pisałem, jeśli dzień-noc wybierasz manualnie, to możesz nastawić jasność dla każdego trybu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedna podpowiedź - jeśli słuchasz muzy głównie z telefonu i np. przez bluetooth, to jak odpalisz navi google lub cokolwiek innego na telefonie, to komunikaty głosowe też pójdą po bluetooth.

Ostatnio edytowane przez mitchelpaul ; 04-10-2018 o 07:40
mitchelpaul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 08:54   #4673
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Nx nie ma modułu bt w sobie jest to dalej zew moduł
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 10:08   #4674
mitchelpaul
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2018
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Thumbs up Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Hmmm.
Pewności nie mam, ale wcześniej w innym wątku pytałem o aktualizację modułu bluetooth i tam koledzy wskazywali, że NX w wersji poliftowej 2014 r. bluetooth ma w sobie i nie ma zew modułu...
Nie grzebałem fizycznie w samochodzie w tej kwestii, wiec nie zapieram się absolutnie. W takiej sytuacji powinni się wypowiedzieć koledzy mistrzowie elektroniki, który mają oblatane to na 100%.

Pozdro

Bump: kol kobrys i jaka decyzja?
auto bez NX i chińczyk, czy z NX na fabryce?

Bump: Znalazłem takie cudo:
https://www.ebay.de/itm/Autoradio-krando-android-10-4-Bildschirm-vertikal-Tesla-Ford-Mondeo-/232773995556

Ma knefle od klimatyzacji, ma miejsce na przyciski, które są normalnie pod NXem...
mitchelpaul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 11:50   #4675
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mitchelpaul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...koledzy wskazywali, że NX w wersji poliftowej 2014 r. bluetooth ma w sobie i nie ma zew modułu...
...
Nie należy wierzyć we wszystko co ktoś pisze... Szczególnie jak mało wie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NX zawsze ma zewnętrzny moduł bluetooth BT/VC. Choć samo VC (sterowanie głosowe) ma faktycznie w sobie - stąd nie ma sensu do tego radia stosować modułów BT/VC z j.polskim, bo i tak nic to nie da.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 12:04   #4676
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mitchelpaul
Bump: kol kobrys i jaka decyzja?
auto bez NX i chińczyk, czy z NX na fabryce?
Decyzja taka, że NX wędruje na sam koniec listy rzeczy istotnych przy wyborze używanego S-Maxa, nie będzie konieczny w nowym samochodzie, a Radio sony z BT w zupełności mi wystarczy.

Natomiast mam świadomość, że jak będę sprzedawał to NX na pokładzie może być wyznacznikiem dla następnego właściciela po mnie...

Bardzo dziękuję za mocno wyczerpujące temat dla mnie odpowiedzi.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 12:22   #4677
Soprici
ford::average
 
Avatar Soprici
 
Zarejestrowany: 21-07-2017
Model: S - MAX
Silnik: PB
Rocznik: 2009
Postów: 53
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

szybkie pytanie do posiadaczy navi - jestem na etapie montażu, dostałem ori wiązke z anteną czyli pletwa, możecie mi podać wymiary montażowe UW anteny - środek dachu to. sobie już znajdę ale bardziej chodzi mi o odległość, od końca dachu, może być do stopki.
dzięki
Soprici jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 16:55   #4678
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
Mam pytanie pożyczyłem dzisiaj plyte z 2015r oryginał i wraz z aktualizacja map wygrało mi upgrade softu. Muszę oddać płytę A moja jest z 2008r i ma starszy Soft radia. Czy mogę wsadzić teraz płytę i zrobić downgrade?
Chciałem sprawdzić czy mój laser jest ok przed zakupem nowej mapy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 19:13   #4679
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Możesz wrzucić 2008
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 19:29   #4680
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

I downgrade będzie bezproblemowy napewno ?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.