Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2012, 00:07   #1
mario_gdynia
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam.
Ostatnio poczytałem trochę tematów związanych z problemami z zaworami EGR. Postanowiłem profilaktycznie sprawdzić w moim aucie stan ww zaworu. Zabrałem się do tego jakiś tydzień temu z połowicznym sukcesem, nie mogłem zdjąć obejmy łączącej EGR z rurą doprowadzająca spaliny. Postanowiłem nie poddawać się i przed następną próbą zamówiłem nową obejmę w razie nie możliwości użycia tej starej.
Ostatnio znalazłem trochę czasu więc postanowiłem zrobić to co zaplanowałem, mając zapasowa obejmę.
Tak, więc postanowiłem przy okazji mojej pracy związanej z czyszczeniem zaworu EGR zrobić kilka fotek i opisać to co ja zrobiłem podczas pracy.
Aha moje auto to: C-max 1,6 TDCI, 109kM, 2004r.
Postaram się wstawić kilka fotek z zaznaczonymi śrubami, wkrętami itp. co należy odkręcić lub zdjąć.
A więc zaczynamy.

1. Pierwszą rzeczą po otwarciu maski to zdjęcie "zapinek" łączących górną i dolną część podszybia (powinno być 6szt) - fot.1
2. Następnie zdejmujemy kapsle i odkręcamy nakrętki z mocowania wycieraczek. Zdjąć może być trochę ciężko bo wycieraczki są osadzone na stożku ale trochę WD40 lub czegoś podobnego rozwiązuje problem - fot.2
3. Kolejną czynnością jest odkręcenie 2 śrub od zbiorniczka płynu hamulcowego przymocowanego do górnej części podszybia (2szt) - fot.3
4. Dalej wykręcamy lub wyjmujemy kołki mocujące plastikową osłonę znajdującą się od strony wewnętrznej błotnika (3szt) - fot.4 i odkręcamy śruby mocujące dolne podszybie ( 2 szt - na prawej i lewej stronie po jednej) - fot.5.
5. Aby ułatwić wyjęcie dolnej części podszybia odkręcamy śrubę mocującą ramie od napędu wycieraczek oraz odkręcamy - fot.5. Teraz możemy delikatnie wysunąć podszybie do siebie i wyjąć na zewnątrz
6. Teraz odkręcamy śruby mocujące rurę doprowadzającą spaliny (2szt) - fot.6 oraz śrubę
od uchwytu rury -fot.7
7. Ostatnimi czynnościami będą odkręcenie śrub mocujących EGR do silnika (2szt) oraz zdjęcie obejmy łączącej EGR i rury doprowadzającej spaliny, najłatwiej można to zrobić przez włożenie cienkiego śrubokręta bądź jakiegoś szpikulca wzdłuż rury (tak jak na zdjęciu nr 8 pokazuje strzałka). UWAGA!!! Trzeba uważać przy odkręcaniu EGR aby stalowa podkładka nam nie spadła za silnik bo będziemy mieli trochę szukania.
Aha no i musimy rozłączyć kostkę od EGR, która jest poniżej i za zaworem.
Jak już rozdzielimy EGR od rury możemy wyjąć osobno elementy i przystąpić do czyszczenia.
Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności, wg mnie najtrudniejszą czynnością jest założenie obejmy łączącej EGR i rurę doprowadzającą spaliny. Ja użyłem szczypiec nastawnych do przytrzymania i wstępnego ściśnięcia obejmy i kombinerek do "zamknięcia" zamka obejmy.
Dla własnej spokojności możemy po zamontowaniu zaworu EGR a przed założeniem podszybia odpalić silnik i sprawdzić szczelność połączeń.
U mnie zawór wyglądał dość dobrze, jedynie rura na wlocie miała zwężoną średnicę przez mokry nagar olejowy - tak wyglądało to przynajmniej.
Na razie po czyszczeniu jest ok, wydaje się że auto jeszcze bardziej jest zrywne, zobaczymy jak to będzie w dalszej eksploatacji.
Fotki od 1 do 9 pokazują demontaż zaworu EGR natomiast fotki od 10 do 14 pokazują zawór i rurę po rozmontowaniu w moim autku.

1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

10.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

11.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

13.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

14.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

15.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

16.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

17.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Mam nadzieję że komuś się te porady przydadzą.

P.S.
jeśli ktoś wie jak można inaczej wstawić taką ilość zdjęć to proszę o podpowiedź bo nie mam za dużego doświadczenia w tej kwestii.


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 19-03-2012 o 17:04 Powód: poprawiłem zdjęcia, poprawiłem pisownie niektórych słów.
 
Zamknięty Temat

Tagi
c-max , czyszczenie , egr , fotorelacja , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.