Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2017, 13:31   #21
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Talking Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajny to jest ten traktor w tle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ubiegłe wakacje miałem okazję oglądać paradę takowych i niektóre wyglądały lepiej niż niejedno auto.

A tak serio, to rzeczywiście biały B-max jest ładny i dodatkowo z Saturna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasz będzie "wybrany przez Forda".
Czemu zostawiłeś naklejkę Umweltzone?
Czemu została naklejka- hmmm - bo tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na serio mieszkam blisko Niemiec i to często ułatwia poruszanie się, gdyż w niektórych regionach nie wpuszczają pojazdów z niewłaściwą (zbyt niską) emisją spalin, a jak wjedziesz i cię przydupią to głowa boli.

A traktor w tle to Fendt Farmer 2 (1966r.) - rewelka pomimo sędziwego wieku- nasze rodzimych nawet nie ma co porównywać - niestety.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 11:41   #22
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No to moje pierwsze modyfikacje B-maxa. Nakładki na progi i wymienione głośniki. Kupiłem od Fiesty, są te same co w B-maxie, zresztą jak większość rzeczy. Współosiowe na tył i dzięki temu mam też wysokie tony z tyłu. Są miejsca na wysokotonowce w tylnym boczku, ale nie chciało mi się wycinać, no i musiałbym dorabiać kable. I tak jest duża różnica w brzmieniu. Zniknął efekt odcinania basu przy większej głośności.
Pomijając odblask w drzwiach przednich, demontaż tapicerki jest bardzo prosty.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg plates.jpg (63.6 KB, 153 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg speaker.jpg (75.2 KB, 170 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 07:14   #23
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

bardzo fajne podobają mi się te nakładki za ile ??
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:58   #24
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Siemka Boncio, zarzuć link do nakładek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 13:59   #25
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Odpiszę też tu dla wszystkich. Oryginalne nakładki Forda. Dałem 380 za komplet 4 sztuk z alle, nówki sztuki leżaki magazynowe z 2012 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepsze, że znalazłem przypadkiem dzień po tym jak padła decyzja o zakupie B-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stronie forda stoją po 337 za 2 sztuki (przód lub tył) i tyle bym nie dał raczej... Fabrycznie kosztowały 250, więc cena jako akcesoria jest nieakceptowalna.

Na początku miałem mieszane odczucia co do ich wyglądu, bo jest to matowe aluminium, ale na aucie jest super.
Bardzo fajnie zrobiona instrukcja montażu z wymiarami jak należy montować.
I kolejny dowód, że B-max to nietypowe auto, bo tylne nakładki są dłuższe od przednich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 12:28   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Idąc za ciosem kolejna modyfikacja. Wyleciało radio, pojawiła się nawigacja Sony. Jak kiedyś pisałem chciałem zmienić na Sony, ze względu na lepszy dźwięk. Okazało się przypadkiem podczas rozmowy, że sprzedawca ma też nawi Sony z 2015 roku, którą się nigdzie nie chwali. Jako, że i tak mam już mapy w C-maxie, to szybka decyzja i już jest zamontowana.
Do zrobienia mam jeszcze tor audio nawigacji, bo niestety w B-maxie brak tych 2 kabelków. No i do przemyślenia kwestia instalacji antenowej, bo Sony ma podwójną, a pozostałe tylko 1 kabel. Oczywiście radio gra ok.

Przy okazji wymiany sprawdziłem czy z radiem Sony i 5" LCD zadziała stary panel i nie ma problemu, wszystko działa. W drugą stronę pewnie też, ale już nie chciało mi się sprawdzać. I tak 2 razy zmieniałem, bo zapomniałem płyty wyjąć z CD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiany samych wyświetlaczy też są możliwe, jedyny problem to ramka, która jest zintegrowana z daszkiem.

Jakby ktoś był chętny, to mam stare radio do sprzedania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Standard z Titanium czarny połysk z wyświetlaczem graficznym 3,5", rocznik 2014.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nav.jpg (48.3 KB, 195 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 16:46   #27
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No to piknie Panocku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz powiedz nam, czy dużo było pracy przy wymianie radia na navi?
Jakie koszty?
Czy trzeba przeprowadzać np. kodowanie radia lub navi przy wymianie jak w innych markach?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Przy okazji modyfikacji mam pytanie:

- w jaki sposób wgrać do menu radia język polski?

Oczywiście pomijając serwis.

Pojazd zakupiłem u sąsiadów (Niemcy) i oczywiście jest wybór języka, ale bez polskiego.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 20:06   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 09:42   #29
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.
Widać nie ma większych komplikacji.

A wybieranie głosowe jak rozumie nie jet po Polsku?

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie spiesząc się jakieś 20 minut z dokładaniem kabla antenowego między wyświetlaczem, a radiem. Najgorzej jest wyjąć tą półeczkę przed wyświetlaczem, reszta jest łatwa - 10 śrubek torxowych T20, reszta na wcisk.
Tu jest nawet film jak wyjąć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Całość jest P&P i działa od razu po podłączeniu, ale warto zmienić ustawienia auta, zwłaszcza jak zmienia się z radia bez przycisków 7-0.
Antenę GPS fakra kupilem uniwersalną i założyłem pod daszkiem. Tu nie sprawdzalem, w C-maxie widzi 8-11 satelit.
Ja dalem 900, czyli tyle ile nie sony na allegro.
Ja u siebie w obu mam jęz. polski, a nowe jest z Włoch. Język menu powinien być zawsze, co innego wybierania głosowe sync.
Widać nie ma większych komplikacji.

A wybieranie głosowe jak rozumie nie jet po Polsku?
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 13:39   #30
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Ja mam u siebie Sync 1.1 i po aktualizacji wybieranie głosowe jak i nawigacja jest po polsku.
Sync 1.0 wymienia się na 1.1 p&p. Aktualizacja jest w dziale Focusa opisana.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.