Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2016, 11:05   #1
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Geometria i bicie kierownicy

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegos czasu borykam się z takim problemem jak w tytule tego postu. Mianowicie pomiary geometrii i zbieznosci jak i wszystkich z tym zwiazanych innych parametrow przeprowadzone w kilku warsztatach (wszystko wzorowo)nie przynasza poprawy efektu w postaci lagodnego o ok 5-6 stopni katowych samoczynnego skretu kola kierownicy w strone prawą przy jezdzie na wprost przy kazdej predkosci i skretu auta w tym kierunku. Ponadto zaowazylem że ząbkuje mi zewnetrzny bieżnik kola prawego, przy manewrach pelny skret w lewo prawe kolo mocno szura i piszczy na gladkiej nawierzchni np parkingi w galeriach itp. Przy predkosci ok80 pojawia sie bicie kierownicy w narasta w miare przyspieszania ale to moze zniszczona opona. Bardziej zalezy mi na pomocy dlaczego niszczy opone dlaczego samoczynnie skreca gdy ustawienia sa dobre. U jednego mechanika uslyszalem ich sztandarowe FORD TAK MA. Prosze o pomoc, porady z gory dzieki.


Ostatnio edytowane przez Mad(S-)Max ; 15-03-2016 o 20:14
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 11:27   #2
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy problemy.

Po pierwsze,nigdy nie wracaj do mechanika,który twierdzi,że tak ma być.
A poza regulacją i ustawieniami geometrii ,nie masz żadnych luzów w zawieszeniu,wszelkie gumy,sworzenie,łączniki,oraz kwestia przegubów jest zweryfikowana i również w stanie wzorcowym?
Napisz więcej na temat swojego Smaxa,Jakie masz koła,ile cali,felgi fabryczne ford?
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 20:34   #3
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Mario luzy również zweryfikowane może nie jest to stan wzorcowy ale dobry i bdb w przypadku wiekszosci gum i tulejek. Nie wiem co z przegubami, co sprawdzić? Oslony sa ok. Poza tym da sie wyczuć na postoju przy kręceniu wolantem taki pojedynczy puk w chwili gdy z dowolnego polorzenia kiery po skrecie w prawo odbijam w lewo i tylko w lewo to czuć. Kola wszystkie fabryczne poza oponami obecnie stal 16 215/60 zima, lato alu 16 215/60 i na alusach to samo opona wyząbkowana i tzw "samoskręt" 2.0 tdci titanium lift 2010 r. 170000 przebiegu u mnie od lutego 2012 70000 moj przebieg. Objawy jak powyżej w poście. Problem od wakacji. Nie bylo wielkiej dziury ani najechania na krawężnik z wieksza prędkością.

Ostatnio edytowane przez Mad(S-)Max ; 15-03-2016 o 20:39
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 20:51   #4
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Z opisu wynika że zbieżność jest źle ustawiona. Jedź do kogoś kto wie o co chodzi bo jak zauważyłem z obserwacji własnej w klawisze tylko potrafią klepać i nic poza tym. A w ASO próbowałeś ?
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 21:59   #5
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Cytat:
Napisał kirhoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
da sie wyczuć na postoju przy kręceniu wolantem taki pojedynczy puk w chwili gdy z dowolnego polorzenia kiery po skrecie w prawo odbijam w lewo i tylko w lewo to czuć
zanim pojedziesz po raz kolejny na zbieżność , to zlokalizuj ten "puk" i usuń jego przyczynę
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 07:07   #6
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Prawde powiedziawszy w ASO nie bylem bo jestem zrażony mialem kiedys auto z salonu i nie wspominam miło współpracy z ową firmą mają też Forda ale jak trzeba to trzeba. Geo i zbieżność ustawiana i sprawdzana w renomowanych Poznańskich warsztatach Mielcarek, BS Automasz Bosch wiele napraw, usług i mam do nich zaufanie. A z tym pukiem to taka słodko gorzka historia, już z tym kupiłem świadomie z zamiarem naprawy, wiele godzin poszukiwań nie przynioslo efektu w postaci lokalizacji ew.luzu, fachmany od magla twierdza że jest w bdb stanie przez trzy lata to się w żaden sposob nie poglebilo nie "rozpukało" wiec jako przyczynę to raczej wykluczam. Myślę jeszcze o łożyskach na amorach?
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 07:27   #7
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Może to głupie i dziecinne,lecz czasami przyczyną wielkich problemów,są małe rzeczy...ciśnienie w ogumieniu ,zwłaszcza z przodu,sprawdzone i identyczne,nie schodzi Tobie powoli ciśnienie? Ja miałem takowy problem z autem Żony.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 07:39   #8
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to głupie i dziecinne,lecz czasami przyczyną wielkich problemów,są małe rzeczy...ciśnienie w ogumieniu ,zwłaszcza z przodu,sprawdzone i identyczne,nie schodzi Tobie powoli ciśnienie? Ja miałem takowy problem z autem Żony.
Wcale nie glupie. Tu wszystko ok opony trzymają musze kupic nowe na lato ale mi szkoda bo zniszcze jedną. Zimowki drugi sezon i jedna do wymiany.
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 11:05   #9
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

To z racji,iż czasami reanimuje auta po różnych przejściach,mam jedną ciemną myśl. Jeśli geometria ustawiona dobrze,kąty pochyłu kół identyczne, koła,ogumienie dobre. Przeguby w bdb stanie,to czy auto nie miało jakiegoś uderzenie za poprzedniego właściciela? Ja bym autem wjechał na tzw.ramę aby pomierzyć punkty konstrukcyjne auta. Byłem kiedyś przy prostowaniu podłużnic z przodu, były proste,równoległe,z tym że jedna była cofnięta o 0.5cm...i tak kazano zostawić.Więc nic mnie w świecie nie zdziwi.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 12:08   #10
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Geometria i bicie kierownicy

co do pukniec z maglownicy. sa luzy pionowe i poziome. ty masz luz pionowy prawdopodobnie. na kierownicy nie czuc luzu ,a przy kreceniu na boki puka. kiedys jak ktos bedzie pod autem, to niech sie "powiesi" na drazku, a ty wtedy kręć na boki. Nie powinno byc już tego stuku.
moze cosik ci sie odkrecilo w zawieszeniu... posprawdzac wszystkie sruby. zrob zbieznosc przejedz sie i zrob jeszcze raz pomiar. Chyba ze robiles cos takiego , wiec powinno to byc widoczne ,ze jakis parametr sie rozjezdza.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.