Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2014, 13:50   #11
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

Cytat:
Napisał TomekM_1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tu żadnej kumulacji nie widzę. Usterka jest jedna i ta sama - problem z układem wtryskowym. Moja szklana kula mówi mi, że pompa CR i wtryskiwacze do zrobienia. Czyli standard w Mondeo TDCI.

Nowy właściciel na pewno będzie szczęśliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż jak ktoś w miarę ogarnia temat Mondeo, to w życiu tego nie kupi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że znajdzie się jakiś naiwny.
zapomnialem dopisac ze sprzedaza na czesci

^ podpinalem pod kompa i oprocz bledy z czujnikiem klimy oraz bledu EGR , ktory jest zaslepiony nci nei wykazuje

Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 19:24   #12
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

Tu nie chodzi o błędy tylko o pewne parametry.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 14:55   #13
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

dodam od siebie tylko tyle, że wykrakałem moje służbowe autko przestało rano odpalać miał pewne trudności i trzeba było kilka razy chechłać. Po odpaleniu silnik działał bez zarzutów i co się okazało diagnoza mechanika trzy dni walczył i wywalczył zawór cisnienia Common Rail czyli to samo co ostatnio nie trzymał ciśnienia. Jedno mnie cieszy tylko to, że nie ja płaciłem za naprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 23:28   #14
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

lekko odswieze , skontrolowalem wtryski w taki o sposob [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i w kazdym pojemniczku bylo rowno ropy , takze CHYBA wtryski mozna skreslic : d
Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2015, 08:08   #15
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

U mnie próba przelewowa też wyszła dobra a skończyło się na regeneracji.W moim przypadku jeden wtryskiwacz się wieszał i miał uszkodzoną cewkę do wymiany.Wymieniłem wszystkie i jest ok.Próba przelewowa pokaże czy zaworki są dobre , a co z końcówkami i resztą .Tak naprawdę o stanie wtryskiwaczy dowiesz się jak będą na stole probierczym.
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 19:05   #16
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

dziekuje kolego za informacje , gdzie regenerowales i ile ?
Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2015, 23:15   #17
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

delikatnie odświeże temacik
Ostatnio znowu napotkal mnie ten sam problem ( wczesniej zniknal ni stad ni z owad )
Wymienilem filtr paliwa (stary nawet roku nie mial.. 15-20kkm)
wymienilem rolke napinajaca ( czy tam prowadzaca jak kto woli ) pasek , rolke od alternatora i co sie stalo ? odpalanie się ,,naprawilo" samochod pali normalnie , ma lekkie falowanie obrotow ale mi to jak najbardziej nie przeszkadza . Po tym zabiegu znowu zaczela sie zapalac sprezynka ( komputer nie wykazywal zadnych bledow.. ) wlalem mondziakowi 200ml oleju 2t ( w ogrodniczym jakims kupilem ) wlalem stp do czyszczenia wtryskiwaczy i co ? sprezynka juz mi nie doskwiera !
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 00:34   #18
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

Cytat:
Napisał marcin1051 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie próba przelewowa też wyszła dobra a skończyło się na regeneracji.W moim przypadku jeden wtryskiwacz się wieszał i miał uszkodzoną cewkę do wymiany.Wymieniłem wszystkie i jest ok.Próba przelewowa pokaże czy zaworki są dobre , a co z końcówkami i resztą .Tak naprawdę o stanie wtryskiwaczy dowiesz się jak będą na stole probierczym.
Kolega Marcin ma rację. To że próba przelewowa wyszła dobrze nie znaczy wcale że wtyski są dobre.

Cytat:
Napisał Radula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
delikatnie odświeże temacik
Ostatnio znowu napotkal mnie ten sam problem ( wczesniej zniknal ni stad ni z owad )
Wymienilem filtr paliwa (stary nawet roku nie mial.. 15-20kkm)
wymienilem rolke napinajaca ( czy tam prowadzaca jak kto woli ) pasek , rolke od alternatora i co sie stalo ? odpalanie się ,,naprawilo" samochod pali normalnie , ma lekkie falowanie obrotow ale mi to jak najbardziej nie przeszkadza . Po tym zabiegu znowu zaczela sie zapalac sprezynka ( komputer nie wykazywal zadnych bledow.. ) wlalem mondziakowi 200ml oleju 2t ( w ogrodniczym jakims kupilem ) wlalem stp do czyszczenia wtryskiwaczy i co ? sprezynka juz mi nie doskwiera !
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem cały temat i odnoszę wrażenie kolego, że naprawiasz tego swojego Mondka tak, żeby mieć co przy nim robić.
Nie odbieraj tego jako atak na twoją osobę ale:
- Próba przelewowa zrobiona niepoprawnie gdyż powinno się ją robić na rozgrzanym silniku. U autora filmiku wyraźnie jest na min.
- To że miałeś tę samą ilość ropy w pojemniczkach o niczym nie świadczy ponieważ przy 4 min próbie przelewowej, przelew nie powinien przekraczać 30-35 ml. Jeżeli miałeś 4x60ml to znaczy że 4 zaworki do zmiany.
- Jakich filtrów paliwa używasz? Wbrew pozorom jakość filtra to bardzo ważna rzecz.
- Czy sprawdzałeś ciśnienie paliwa na pompie CR?
- Czy sprawdzałeś ciśnienie na listwie?
- Jeżeli 2 poprzednie parametry są ok trzeba sprawdzić wtryski na stole probierczym żeby się upewnić czy końcówki są w porządku, dobrze rozpylają i podają odpowiednią ilość paliwa w różnych zakresach obrotowych.
Może po prostu któraś końcówka jest przytarta i olej który dodałeś ją ożywił. Ale na jak długo?
- Może masz przytkany rozpylacz i w zaresie niskich obrotów nie podaje paliwa i to ja est przyczyną takiego a nie innego odpalania.
- Może któraś cewka piezoelektryczna szwankuje i dlatego problem pojawia się i znika?
- Gdzie tankujesz?
Itp.
Jak widzisz pytań jest wiele, ale moim zdaniem masz problem z układem paliwowym o czym pisali już moi poprzednicy.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 08:35   #19
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

^
Nie odbiore tego jako atak , spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tankuje cale zycie na tej samej stacji na orlenie
Filtr paliwa mam filtrona.
Próbe przelewowa robilem na cieplym silniku
Cytat:
Może po prostu któraś końcówka jest przytarta i olej który dodałeś ją ożywił. Ale na jak długo?
to jest jak najbardziej prawdopodobne. Narazie póki jezdzi to niech jezdzi , jak sie poraz kolejny zesra to sprawdze twoje uwagi .
Dzieki
Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 20:29   #20
Radula
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.2 tdci / 3.0
Rocznik: 2006 / 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?

Generalnie wiem ze minelo baaardzo duzo czasu - jednak wyzej wymieniony Mondelusz jest dalej w moim posiadaniu.
Napisze nieprawdopodobna rzecz ktora byla przyczyna usterki ktora wtedy mnie ,,dotknela" tzn sporadycznie wyskakujaca sprezynka nie zostawiajaca ZADNEGO sladu w postaci bledu w komputerze
Przyczyna problemow z samochodem byl uwaga-uwaga ! STEROWNIK TURBINY !
do dzisiaj nie wiem jak to sie stalo ze komputer nie pokazywal jego uszkodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do ,,falujacych" obrotow juz sie przyzwyczailem i samochod od tamtego momentu zrobil przeszlo 50 tys kilometrow.
Odswiezylem tylko dlatego ze nie dalem rozwiazania jednego z dwoch problemow
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.