Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2015, 17:34   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Do hatchbacka (3/5d) jest model F-229 ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) i widzę, że w przeciwieństwie do kombi, wymaga przycięcia zderzaka. W związku z tym mam pytanie - na ile jest to widoczne i czy da się to zamontować w warunkach amatorskich żeby nie wyglądało źle? Z góry dzięki i pozdrawiam!

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2015, 22:15   #12
ppiast
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Czy ktoś ma jakiś schemat jak podłączyć wszystkie wtyczki wiązki z modułem? albo chociaż gdzie włączyć przewód brązowy zakończony wtyczką oraz dwie wtyczki z przewodami czerwonym i czarnym (dochodzi do nich przewód czerwony z wiązki i w środku jest bezpiecznik).
ppiast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 10:32   #13
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Napiszę dla potomnych co było najtrudniejsze w montażu haka MK2 kombi 2008 - otóż zdjęcie zderzaka. Po 7 latach użytkowania śruba zatopiona w zderzaku, którą koniecznie trzeba odkręcić żeby go zdjąć, kręciła się w kółko przez rdzę i miękki plastik - cały jej kwadratowy łeb jest zatopiony w plastiku zderzaka od środka i się obraca. Poradziłem sobie odchylając zderzak dość mocno i wycinając plastik nożem do tapet, innego sposobu nie widziałem. Do montażu założyłem zwykłe nowe śruby.

Poza tym montaż bezproblemowy, tylko że jak się siedzi po 45 minut na jedną śrubę to zeszło cały wieczór na montaż haka.
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 16:13   #14
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Również dziś zamontowałem hak, dzięki za poradnik, aczkolwiek z tymi hakami steinhofa to trochę przesada. Montuję już czwarty hak w różnych samochodach, pierwszy kupiłem steinhofa, następne były z allegro może nie te najtańsze, ale o wiele tańsze od steinhofa i i nie miałem żadnych problemów w użytkowaniu użytkowaniu. Wszystko pasuje idealnie. W steinhofie miałem problem, bo kula zaczepu była za wysoko i nie była to wina montażu. Efekt był taki, że jak podpiąłem przyczepę campingową, to nie stała poziomo, tylko przód przyczepy był o wiele wyżej, przez co zjeżdżając z krawężnika waliłem tyłem przyczepy w niego. Zaczep odesłałem co prawda do producenta, coś tam podobno pomierzyli i zmienili, ale nie dało to zadowalającego efektu. Jednym słowem nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze. Z doświadczenia mogę polecić konstrukcje firmy TMT z Rudy Śląskiej. Mam już trzeci hak od nich i wszystko jest ok.
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 14:52   #15
DaXmAn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2012
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Ktoś montował hak tego producenta? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest ok?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg hpi_ford_focus_2_kombi_it.jpg (74.4 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg hpi_ford_focus_2_kombi_02.jpg (95.5 KB, 121 wyświetleń)
DaXmAn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 10:37   #16
Masiek79
ford::beginner
 
Avatar Masiek79
 
Imię: Masiek
Zarejestrowany: 31-10-2011
Skąd: Podlasie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Cytat:
Napisał DaXmAn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś montował hak tego producenta? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest ok?
To znana polska firma Hak-Pol. Ja akurat nie montowałem, ale rozważałem zakup haka tej firmy, jednak padło na Steinhoffa.
__________________
Pozdrawiam wszystkich - Masiek

Montaż świateł dziennych / Montaż haka / Montaż CB w popielniczce - posty 5 i 6
Masiek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 15:54   #17
DaXmAn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2012
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Co przeważyło na korzyść Steinhoffa?
DaXmAn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 09:12   #18
czareekw
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Podłączyłem niedawno hak w moim focusie mk2 FL 2009 tok i teraz mam pytanie o wiązkę i podłączenie nietórzy piszą że trzeba moduł specjalny bo jest can, ale ja u siebie nie mam informacji o przepalonych żarówkach itp.

Niby wszystko działa jak trzeba ale jest problem z kierunkami...

Kierunki jakby się zawieszały po pierwszym włączeniu jest jedno mignięcie i koniec a po drugim wlaczeniu jest ok, później np po kilku minutach znowu taki sam problem.

Macie jakieś pomysły jak poradzić sobie z tą sprawą?
czareekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 19:08   #19
buko33
ford::amateur
 
Avatar buko33
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: NNI
Model: focus mk2 kombi avalon
Silnik: 1,8 tdci 115km
Rocznik: 2008
Postów: 1
Exclamation Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Właśnie zamontowałem w swojej foce mk2 po lifcie kombi 2008r hak firmy AUTO-HAK SŁUPSK C47 z którego jestem bardzo zadowolony i szczerze producenta polecam. Wasza instrukcja montażu, pokrywała się z instrukcją producenta w 100% i bardzo Mi to pomogło w montażu. Dziękuję.
Piszę o problemie z wiązką którą zakupiłem w sklepie Martec [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
,której producentem jest także AUTO-HAK SŁUPSK, wiązką dedykowaną, pozbawioną modułu (którego podobno nie potrzeba w tym modelu), ale opartą na wtyczkach. Pragnąłem uniknąć szybkozłączek ,którymi wszyscy łączą tzw. wiązki uniwersalne. Jestem elektrykiem, i w takie akcesoria po prostu nie wieżę. Wydałem więc parę złotych więcej, aby mieć św. spokój. Montaż równie prosty i pewny jak haka, ale efekt cokolwiek dziwny.
Wszystkie funkcje oświetlenia działają, poza kierunkami, które trzeba inicjować dwa razy. Po pierwszym wciśnieciu dźwigni kierunek nie miga. Dopiero cofnięcie i ponowne wciśnięcie dźwigni inicjuje migacz.
Problem choć nie wielki, to jednak wkurzający, Myślę ,że odpowiedzialny za to jest moduł komfortu.
Pytanie więc rzucam w świat, jak tego problemu się pozbyć, ewentualnie gdzie szukać przyczyny. Problem mam ten sam co mój poprzednik, więc naciskam podwójnie. Proszę pomocy, jak to zwalczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez buko33 ; 02-07-2016 o 19:37
buko33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 07:10   #20
francisco
ford::amateur
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Podlaskie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 benz 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Hak holowniczy - montaż

Cytat:
Napisał buko33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie zamontowałem w swojej foce mk2 po lifcie kombi 2008r hak firmy AUTO-HAK SŁUPSK C47 z którego jestem bardzo zadowolony i szczerze producenta polecam
Czy montaż był prosty i bez nacięć zderzaka?
francisco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.