Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2016, 18:43   #1
Rad8k
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Warszaw
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 23
Post kontrolka poduszki - zasilanie airbag

Dzień Dobry,

Jestem świeżym posiadaczem Forda Fiesty MK6 2006.r 1.4TDCI. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sprawa dotyczy kontrolki airbag. Prawdopodobnie problem dotyczy kostki pod fotelem pasażera.
Sprzedający twierdził, że wymontował fotel do prania i od tej pory zaświeca się kontrolka airbag. Grzebanie w stykach kostki przyniosło krótkotrwały efekt, ponieważ na jeden dzień problem zniknął. Natomiast związane z tym włączanie i wyłącznie zapłonu trochę rozładowało akumulator.
Szukając w internecie rozwiązań dot. kostki, natrafiłem na wątek niskiego napięcia akumulatora, które niby może powodować zapalanie się różnych kontrolek. Czy faktycznie należy zająć się akumulatorem czy raczej wymienić kostkę?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-06-2016 o 19:12 Powód: jeden problem - jeden temat
Rad8k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2016, 02:42   #2
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: kontrolka poduszki - zasilanie airbag

Kiedyś mi się przytrafiło coś podobnego ale w oplu. Sprzatajac pod siedzeniem rozlaczylem wtyczkę, po podłączeniu jej ciągle świecił się airbag, pomogło wykasowanie błędu z komputera.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 22:07   #3
Rad8k
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Warszaw
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: kontrolka poduszki - zasilanie airbag

Problem został częściowo rozwiązany. Wyjąłem konektory z wtyczki i połączyłem je ze sobą, całość została zaizolowana koszulkami termokurczliwymi. Kontrolka poduszki zgasła dopiero następnego dnia, fiesta potrzebowała trochę czasu żeby się zresetować.
Informacja dla osób które będą chciały wymienić kostkę z konektorami, części nie dostępne w ASO. (trzeba kupić poduszkę i napinacz)

Ostatnio edytowane przez Rad8k ; 23-06-2016 o 10:17
Rad8k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag , nawiew , wentylator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.