Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2015, 09:15   #1
projectds
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2015
Model: fiesta
Silnik: 2
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie odprowadzanie skroplin z klimy

Witam,

Czy ktoś może mi napisać gdzie znajdę ujście wody z klimy? Na zagranicznym forum znalazłem, że pod autem po stronie pasażera, ale po całym dniu szukania niestety zero efektów. Gdzie zaczyna się wężyk do odprowadzania wody? Może lepiej przepchać go od strony kabiny?

Może ktoś przy okazji zaznaczyć albo zrobić fotkę gdzie jest ten odpływ?

pozdrawiam

projectds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 10:17   #2
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: odprowadzanie skroplin z klimy

Spróbuj koło lewej nogi pasażera,pod filcem, tam wężyk wchodzi w podłogę,ja go wyciągłem,- w węzyku jest ala kratka też to wyciągłem, oczyściłem , i przedmuchałem,- tak jest w moim roczniku.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 21:46   #3
projectds
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2015
Model: fiesta
Silnik: 2
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: odprowadzanie skroplin z klimy

marko dzieki za odpowiedz.

Niestety nie dostałem się od dołu auta do tych wężyków. Nalałem wody od środka auta - po wyjęciu filtra kabinowego w jego miejsce wystarczy nalać wody i widać gdzie wycieka woda. Są to 4 miejsca, w tym dwa nad układem wydechowym, między aluminiową blachą a karoserią. Ogólnie raczej nie ma dostępu od dołu auta. Natomiast od środka można próbować np. linką hamulcową od roweru albo dmuchnąć sprężonym powietrzem.
projectds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2015, 20:36   #4
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: odprowadzanie skroplin z klimy

Cytat:
Napisał projectds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marko dzieki za odpowiedz.

Niestety nie dostałem się od dołu auta do tych wężyków. Nalałem wody od środka auta - po wyjęciu filtra kabinowego w jego miejsce wystarczy nalać wody i widać gdzie wycieka woda. Są to 4 miejsca, w tym dwa nad układem wydechowym, między aluminiową blachą a karoserią. Ogólnie raczej nie ma dostępu od dołu auta. Natomiast od środka można próbować np. linką hamulcową od roweru albo dmuchnąć sprężonym powietrzem.
Do przedmuchania u mnie wystarczyły moje płuca,była tylko zatkana ta alakratka na końcu wężyka.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 20:17   #5
kaukaz
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-09-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Klimatyzacja - odprowadzanie wody

Witam,
zauważyłem ostatnio wodę w okolicach przednich dywaników,woda główenie znajduje się pod wygłuszeniami, tył cały słuchy. Zauważyłem że woda może by ze skroplin z klimatyzacji bo przy pracującej klimie ilośc odprowadzonej wody jest znikoma,

Moje pytanie brzmi gdzie znajaduję sie wąż odprowadzający? jak sie do niego dostac ?
kaukaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 09:32   #6
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - odprowadzanie wody

Wyjmujesz filtr kabinowy- między nim a skraplaczem jest rynienka z dziurką- jak się domyślisz tam też jest podłączony wąż. Kończy się gdzieś nad osłoną rury wydechowej- ciężko znaleźć. Obawiam się że ten przeciek to niekoniecznie z klimy- raczej wada fabryczna fiest do których Ford nie chce się przyznać
AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 10:44   #7
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - odprowadzanie wody

W mojej kapało przy dużych upałach, ale naprawili na gwarancji. Pewnie coś było przytkane, albo zagięte.
__________________
pozdrawiam
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 16:05   #8
kaukaz
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-09-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - odprowadzanie wody

no najgorsze jak to nie będzie klima to wtedy będe szukał dalej, a wiadomo jak to z woda może dostac się z każdej strony.
Najbardziej mokre jest z prawej strony kierowcy i lewej pasażera (na zagięciach mat wygłuszających) tak jakby okolice końca konsoli środkowej
kaukaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 12:03   #9
navigator9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2020
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Fiesta Mk7
Silnik: 1.4 Benzyna 97KM
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Woda pod wycieraczka przy nr VIN

Cześć, będąc na przeglądzie auta, technik odczytując nr VIN stwierdził, że zbiera mi się woda pod nogami pasażera, pod wycieraczką i za jakiś czas numer może ulec zniszczeniu. Czytałem, że miał tu ktoś podobną przypadłość i u niego przyczyna tkwiła w rozszczelnieniu słupka od drzwi przy przednim kole. Czy może kto miał podobny problem ??
navigator9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2021, 10:40   #10
DeepPurple
ford::amateur
 
Imię: Lech
Zarejestrowany: 26-10-2019
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Woda na podłodze

Cześć. W mojej fiescie pojawia się woda pod siedzenie pasażera (przód i tył prawa strona). Nasiąknięta jest tapicerka w miejscu przetłoczenia pomiędzy siedzeniami. Sprawdzałem uszczelki i dolegają zarówno do drzwi jak i do karoserii. Jeżeli ktoś z szanownych forowiczów miał doczynienia z czymś takim, proszę o informaję. Pozdrawiam
DeepPurple jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.