Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2011, 18:21   #31
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

informacje o tym że zatruwam środowisko, to oczywista oczywistość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


natomiast jeżeli ktoś się wypowiada że egr zepsuje mój silnik, to móże jakieś uzasadnienie np. podparte faktem z własnych doświadczeń etc. wtedy takie wypowiedzi mają znaczącą wartość.



Do informacji: zawór egr otwiera przepustnicę wpusczając spaliny w pewnych warunkach tzn.
-powyżej 3 tyś obrotów egr jest zamknięty
-egr jest cały czas otwarty na biegu jałowym
- egr zamyka się podczas mocnego kopnięcia w "pedał gazu"(potrzebna jest dawka świeżego powietrza" stąd dymienie, ponieważ czas reakcji egr jest bardzo ograniczony.

moje kolejne przemyślenie dot. egr:
odcięcie egr, nie obniża żywotności silnika...........
informacje którę zostały w.w. posiadam od szefa aso forda .
pozdrawiam

piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 21:33   #32
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Euro5 obowiązuje już od początku 2011, stąd pod koniec zeszłego roku TDCi 140KM "zyskało" obowiązkowo DPF (ze skrzynią MPS6 miał go już wcześniej). Ekologia kosztuje właściciela 5k przy zakupie i ew. kłopoty z tym ustrojstwem podczas eksploatacji.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 14-06-2011 o 21:35
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 06:36   #33
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

lecz dzięki temu DPF mój traktor nie dymi i nie kopci - jest czysty jak sanatorium w krynicy górskiej , zasadniczo można wdychać spaliny jako forma inhalacji




sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 08:16   #34
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do większej ilości powietrza (zwiększone ciśnienie) w komorze spalania nie służy intercooler tylko turbo..........
Intercooler też. Chłodniejsze powietrze ma większy ciężar właściwy, czyli jest go "więcej" w litrze objętości. A raczej jest go więcej przy tym samym ciśnieniu w tej samej objętości cylindra.

Uff...

Pzdr.
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 08:24   #35
levi
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Explorer
Silnik: 2.3
Rocznik: 2020
Postów: 36
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sorry ale czegoś nie rozumiem, jak to zatruwam swoje podwórko, przecież nie mieszkam pod kloszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a poza tym silnik z egr i dpf s spełnia normy euro 4, natomiast gdzieś wyczytałem że bez egr tylko euro3 (więc nie ma tragedii).
ciekawostka: juz niedługo będą obowiązywać normy euro 5, więc już sobie wyobrażam kolejne rowiązanie, które może nie zatruwa środowiska, ale nerwy użytkownika pojazdu z całą pewnością tak.
Z dieslami jest tak, że są mocne i ekonomiczne ale za to produkują ogromne ilości toksycznych substancji. Ze względu na to nie możesz kupić diesla bez ekologicznych dodatków, które też kosztują i są delikatne ergo diesel to w cale nie taki dobry silnik.

Między EURO 3 i 4 jest mniej więcej dwukrotna różnica w dozwolonej emisji NOx - myślę że bez EGR przekroczysz normy EURO 3 i spadniesz do EURO 2 gdzie nie było ograniczeń w emisji NOx ...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do większej ilości powietrza (zwiększone ciśnienie) w komorze spalania nie służy intercooler tylko turbo..........

pozdrawiam
Zmniejszasz temperaturę, zwiększa się liczba cząstek w jednostce objętości gazu więc intercooler też służy do zwiększania ilości zasysanego powietrza.
levi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 16:13   #36
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Panowie i jak tam po zaślepieniu EGR-a? Minął w końcu miesiąc. Nie wyskakują błędy, auto nadal jeździ i nie kopci? Środowisko z tego co obserwuję zbytnio nie ucierpiało, klimat się nie ociepla więc sam się zastanawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze pytanko: czy można jakoś sprawdzić spodziewany efekt przez doraźne np. odpięcie kostki od egr... ?
Pozdrawiam
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:38   #37
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

witam,
w sumie to już zapomniałem że egr ma blaszkę, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żona przejechała ok 2500 km, i naturalnie cisza.
żadnych objawów no i oczywiście zero chmurki (jeszcze dzisiaj dowiedziałem się że mój smax nie posiada również dpf...........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do numeru z odpięciem kostki to osobiście nie mam zielonego pojęcia................. pozostaje tylko odpięcie kostki i spróbowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
piotr

Ostatnio edytowane przez piotrh ; 11-07-2011 o 21:41
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 22:08   #38
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Aż przykro czytać...

Udało się zaślepić EGR, wyciąć katalizator, udało się zczipować = jestem spryciarz, goście z fabryki to matoły, wiem lepiej.

"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie"

a tak naprawdę: udało się znowu oszukać.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 22:13   #39
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
w sumie to już zapomniałem że egr ma blaszkę, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żona przejechała ok 2500 km, i naturalnie cisza.
żadnych objawów no i oczywiście zero chmurki (jeszcze dzisiaj dowiedziałem się że mój smax nie posiada również dpf...........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do numeru z odpięciem kostki to osobiście nie mam zielonego pojęcia................. pozostaje tylko odpięcie kostki i spróbowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
piotr
I jest super !

Tytuł wątku w pełni oddaje efekt:
"egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!"


2500 km to ok. 400 kg CO2 (dla silnika 2.0 TDCi).

"Zaślepka" na EGR - to dodatkowo od 1 do 4 kg tlenków azotu (NOX) - wystarczy by nieźle wytruć.

Makos
__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 11-07-2011 o 22:23
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 06:28   #40
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Nie przesadzaj Makos. Może na rower się przesiądź to będzie ekologicznie.
Poza tym nie zaślepił człowiek EGR by kogoś oszukać lecz po to by zlikwidować kopcenie auta.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.