Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2016, 22:10   #1
belfast
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Torun
Model: focus c-max,Ghia
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Nawiew dziala przez sekunde

Witam wszystkich i prosze o pomoc.Jak w temacie,wentylator nawiewu dziala przez sekunde moze dwie i na tym koniec.Rozkreca sie w momencie uruchomienia silnika i po chwili juz nie dziala,jakby cos odcinalo prad.Sprawdzilem inny uzywany wentylator i dzieje sie dokladnie to samo.Bezpieczniki,przekazniki i przewody sprawdzone.Dodam jeszcze,ze mam wersje z dwustrefowa klimatyzacja(kierowca/pasazer) i cyfrowym panelem sterujacym.Nie ma w tej wersji rezystora a tak zwany jez wbudowany jest w wentylator nawiewu.Bylbym niezmiernie wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.

belfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 08:35   #2
czesiek_22
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: C-Max 1.8 Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

A robiłeś selftest climatronica, może jakieś błędy wyrzuci
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czesiek_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 23:42   #3
belfast
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Torun
Model: focus c-max,Ghia
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

No i jest blad 9342.Po wykasowaniu dalej to samo czyli panel/modul EATC do wymiany.
Dzieki bardzo za pomoc.

Czy ktos sie moze orientuje w tych panelach?Czy bedzie pasowal od nowszego modelu,diesla? Pytam,bo od przodu wygladaja tak samo a od tylu ten nowszy ma wieksza przerwe pomiedzy dwiema wtyczkami i ma krotszy tyl.

Ostatnio edytowane przez belfast ; 15-01-2016 o 18:48 Powód: dodatkowe pytanie
belfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 01:08   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Na 99.9% nie będzie bez przeróbek pasował poliftowy do Twojego, jeśli masz auto z 2004 roku.
W 2005 była zmiana sposobu sterowania - poszukaj na forum - przynajmniej 3 tematy były o tym, łącznie z tym jak to rozwiązać.

Poza "odwróconą" logiką sterowania - proporcjonalnie do napięcia po lifcie i odwrotnie proporcjonalnie przed liftem znika też sprzężenie zwrotne z wentylatora. Znaczy się w polifcie tego nie ma - czyli moduł EATC się tym nie interesuje, ale pomimo tego działa.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 23:35   #5
belfast
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Torun
Model: focus c-max,Ghia
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Hmmm.Jestem zielony w tym temacie.Szukam i znalezc nie moge.Czy mam rozumiec,ze bedzie dzialal tylko jakby odwrotnie i nie bedzie pasowal w otwor po starym panelu?
belfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 07:58   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Cytat:
Napisał belfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukam i znalezc nie moge.
Tu coś było: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 09:06   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dokładnie ten post, tylko tranzystor ruski, jakiś zamiennik trzeba znaleźć. U mnie działało, u pretorian2 też nadal działa.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 14:36   #8
belfast
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Torun
Model: focus c-max,Ghia
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Dzieki chlopaki.Poczytalem i troche sie rozjasnilo.We wtorek/srode bede mial panel.Czy moge go podlaczyc bez przerobki,zeby sprawdzic czy wogole jakos dziala?Czy jest mozliwe,ze go spale czy jakos uszkodze?
belfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 15:13   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Cytat:
Napisał belfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy moge go podlaczyc bez przerobki,zeby sprawdzic czy wogole jakos dziala?Czy jest mozliwe,ze go spale czy jakos uszkodze?
Bazując na własnych doświadczeniach śmiem twierdzić, że nic złego się nie stanie.
Nie będziesz miał funkcji odmrażania szyb - po wciśnięciu guzika niby zacznie rozpędzać wiatrak, po czym po mniej więcej 2 sekundach go wyłączy - trochę słabo jak na zimę.

Przy wyłączaniu przyciskiem OFF będzie Ci rozpędzał wiatrak przez około 2sekundy, po czym dopiero wiatrak przestanie pracować.

Przy zwiększaniu siły nawiewu na panelu będzie spadać, przy zmniejszaniu wzrastać.

Takie są zachowania przy sprawnym panelu poliftowym i wiatraku z wersji przed zmianą logiki sterowania. Te przynajmniej pamiętam. Szukałem długo czy jest panel, który wygląda jak nowy, a działa jak stary i nie znalazłem.

Reasumując - da się chwilę pojeździć z tak dziko działającym panelem, ale w zimie bym nie praktykował. Po raz odszranianie szyb się naprawdę przydaje, a po dwa plastiki zimą są kruche strasznie i naprawdę nie warto dwa razy dokopywać się do panela, skoro można to zrobić za jednym zamachem.

Po dorobieniu tego prostego układu wspomnianego wcześniej i wpięciu go pomiędzy panel a wiatrak wszystko powinno działać poprawnie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 18:47   #10
belfast
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 23-12-2013
Skąd: Torun
Model: focus c-max,Ghia
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nawiew dziala przez sekunde

Wogole bez nawiewu tez ciezko jezdzic wiec lepiej niech byle jak na razie dziala.Jakos to ogarne.Przednia szybe mam grzana wiec troche to pomocne.Oby tylko dzialal a reszte sie dorobi na wekendzie i tak mam wszystko na wierzchu.Dam znac w tygodniu co sie bedzie dzialo.
belfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew , ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.