Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2016, 16:07   #11
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Mam jeszcze jedno pytanie.

Otóż kontaktowałem się z poprzednim właścicielem i twierdzi, że problem występował od lat bardzo sporadycznie. W przeciągu 4lat, 'sprężynka' wyskoczyła dosłownie kilka razy, przy czym silnik pozostawał nadal dynamiczny. Ja sądzę, że już wtedy były jakieś problemy z pompą, może nie tak duże jak teraz, ale jeśli się mylę proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Oddam pompę na sprawdzenie, jednak czy coś jeszcze(dodatkowo) może być powodem występowania takich problemów? Turbina była sprawdzana - wszystko w porządku, może sterownik od turbiny? Czy w komputerze nie pozostałyby wtedy po nim błędy? Wszystkie 'doloty' paliwa wymienione, bo te wężyki po takim czasie również mogły prowadzić do rozszczelnienia układu.
U mnie może być również problem z regulatorem ciśnienia paliwa?
([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])


Ostatnio edytowane przez belkone ; 17-04-2016 o 16:28
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:09   #12
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

A wiesz czemu stara pompa była wymieniana?
Jeżeli są opiłki to pewnie od starej pompy. Bardzo trudno w praktyce pozbyć się wszystkich opiłków. Jak chce się to zrobić porządnie to trzeba demontować bak i wymienić wszystkie przewody paliwowe. z jednoczesnym serwisem pompy i wtrysków. W niektórych autach łatwiej jest po prostu wymienić bak na wersję od benzyny. Jesteście pewni, że to auto ma dwumasę? Moim zdaniem nie ma tam takiego wynalazku.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:15   #13
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiesz czemu stara pompa była wymieniana?
Cały układ paliwowy był czyszczony bo auto zostało zatankowane benzyną...
Zbiornik chyba profilaktycznie wymienię + dam na przeczyszczenie jeszcze raz cały układ... tylko najpierw muszę mieć pewność co do pompy, inaczej bez jej zmiany wszystko mija się z celem.

Wtryski regenerowane z wydrukami w pełni sprawne, ostatnio też próby przelewowe pokazały że działają jak nowe. Zmieniona pompa niby sprawna, ale bez papierów więc dlatego zakładam, że ona może być wadliwa...
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:23   #14
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał belkone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały układ paliwowy był czyszczony bo auto zostało zatankowane benzyną...
Zbiornik chyba profilaktycznie wymienię + dam na przeczyszczenie jeszcze raz cały układ... tylko najpierw muszę mieć pewność co do pompy, inaczej bez jej zmiany wszystko mija się z celem.

Wtryski regenerowane z wydrukami w pełni sprawne, ostatnio też próby przelewowe pokazały że działają jak nowe. Zmieniona pompa niby sprawna, ale bez papierów więc dlatego zakładam, że ona może być wadliwa...
Nawet nowe wtryski jak zostaną poczęstowane opiłkami tracą chęć do pracy.
Co znaczy że był czyszczony? Zdejmowany był bak? Zbiornika nie płucze się dlatego że była w nim benzyna. Zlewa się złe paliwo i nalewa ON.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:29   #15
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet nowe wtryski jak zostaną poczęstowane opiłkami tracą chęć do pracy.
Co znaczy że był czyszczony? Zdejmowany był bak? Zbiornika nie płucze się dlatego że była w nim benzyna. Zlewa się złe paliwo i nalewa ON.
Ale stara pompa również opiłkowała, dlatego czyszczone było wszystko. Wężyki wymienione, bak wyjmowany. Problem występuje od pewnego czasu (występował sporadycznie też przed zalaniem benzyną), wtryski (przelewy) robione w ostatni czwartek(wszystko z nimi dobrze, nie widać opiłków) - nie jeżdzone, aby ich nie rozwalić jeśli opiłki są generowane przez 'nową' pompę.
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:40   #16
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał belkone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale stara pompa również opiłkowała, dlatego czyszczone było wszystko. Wężyki wymienione, bak wyjmowany. Problem występuje od pewnego czasu (występował sporadycznie też przed zalaniem benzyną), wtryski (przelewy) robione w ostatni czwartek(wszystko z nimi dobrze, nie widać opiłków) - nie jeżdzone, aby ich nie rozwalić jeśli opiłki są generowane przez 'nową' pompę.
To wszystko nie trzyma się "kupy" bo ja już nie wiem czy są te opiłki czy ich nie ma. Napisałeś wcześniej, że pompa opiłkuje, a teraz napisałeś że wszystko jest ok. Dawkujesz informację.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 17:55   #17
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wszystko nie trzyma się "kupy" bo ja już nie wiem czy są te opiłki czy ich nie ma. Napisałeś wcześniej, że pompa opiłkuje, a teraz napisałeś że wszystko jest ok. Dawkujesz informację.

Od początku:
Auto sprawowało się w porządku, sporadycznie (w ciągu 4 lat) wyskoczył błąd ze 'świecami żarowymi'.
W styczniu auto zostało zatankowane benzyną.
W związku z tym auto zostało rozebrane, znaleziono przy okazji opiłki, więc: został wymieniony filtr paliwa, pompa(na jakąś 'ponoć' działającą - ponoć bo pewności co do tego nie ma - nie była z żadnego zakładu, tylko od kogoś kto rozbierał inny samochód), wtryski wysłane na regenerację do serwisu Bosha, wymienione przewody paliwowe. Został wypłukany cały układ paliwowy, łącznie z bakiem (tak, był wyjmowany).
Auto działa, jeździ, odpala bez problemu, nie kopci.
Jedyny problem to ten z tematu: przy obciążeniu wyskakują 'świece żarowe' i auto przechodzi w tryb awaryjny.

Na diagnostyce (nie w ASO) wykazało jedynie błąd ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Test był przeprowadzany w czasie gdy NIE świeciły 'świece żarowe' więc jest to chyba błąd zapamiętany(albo nie dotyczy w ogóle mojego problemu?).

Reasumując: poprzednia pompa opiłkowała, dodatkowo auto zostało zalane benzyną, błąd ze 'świecami żarowymi' występował.
Po całej operacji auto działa jeździ,błąd występuje częściej. Ja obstawiam że włożona pompa była nie do końca na tyle sprawna na ile twierdził sprzedawca (problem z ciśnieniem, być może opiłkowanie).

Potrzebuję informacji, czy dobrze zakładam, że to może być to zanim wpakuję się w koszta. Czy inne problemy(czujnik wału, sterownik turbiny itp etc) pokazywały by błędy na diagnostyce? Czy udałoby się je jedynie odczytać w sytuacji, gdy świecą się 'kontrolki świec żarowych'.
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 00:22   #18
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Wszelkie czujniki sterowniki itp zostawia ślady w błędach jeśli są uszkodzone.
Jeśli masz błąd za niskiego ciśnienia to raczej pompa. Z reszta. Masz wtryski nowe i podejrzenie że pompa opilkuje. Ja bym ją wywalił w cholere.
Jeszcze jedno: ktoś tam pytal czy jesteśmy pewni że to auto ma dwumase. No wiec: osobiście wymieniłem w swoim własnym garażu sprzęgło w focusie mk1 tdci i tak - tam byl dwumas który z resta też zmieniałem.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2016, 11:47   #19
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszelkie czujniki sterowniki itp zostawia ślady w błędach jeśli są uszkodzone.
Jeśli masz błąd za niskiego ciśnienia to raczej pompa. Z reszta. Masz wtryski nowe i podejrzenie że pompa opilkuje. Ja bym ją wywalił w cholere.
Jeszcze jedno: ktoś tam pytal czy jesteśmy pewni że to auto ma dwumase. No wiec: osobiście wymieniłem w swoim własnym garażu sprzęgło w focusie mk1 tdci i tak - tam byl dwumas który z resta też zmieniałem.
Dzięki za pomoc. Pojawiły się nowe poszlaki:
pompa nie musi być uszkodzona, opiłki ponoć mogły pojawić się od zbyt suchego paliwa (tankuje tylko Shell V-Power Nitro+ Diesel), zaradzono mi lać 'pół na pół' i przepłukać układ paliwowy na początek.
Moje problemy mogą wynikać z.. pękniętego przewodu paliwowego (tego pomiędzy pompą a listwą). Dopiero 3 mechanik zauważył usterkę, wyczyścił połączenia i przewody paliwowe by sprawdzić, skąd cieknie. Co ciekawe na chwilę po odpaleniu zaczęło wyciekać paliwo z tego przewodu... Z tego co się orientuję jest tam bardzo wysokie ciśnienie, taki wyciek oczywiście nie pozwala na uzyskanie wymaganego ciśnienia, prawda?
Przyjrzałem się dokładniej temu błędowi z diagnostyk, dziś było: Zbyt mała dawka paliwa.
Też to można podciągnąć pod ten przewód paliwowy, czy taki wyciek (mniej więcej kropla na kilka sekund) aż na tyle 'zmniejsza dawkę paliwa' ?
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2016, 13:25   #20
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Tam jest ciśnienie grubo ponad 1000 bar wiec na pewno nie może być uszkodzeń przewodu bp to powoduje spadek ciśnienia.
Także to na pewno może powodować problemy.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.