Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2016, 21:28   #1
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Unhappy Zamek kierowcy po naprawie - od środka podwójnie ryguje

Cześć,

Od lat jeździłem z autem (mk3 2006, sedan), które miało problemy z zamkami. A to klapy nie szło otworzyć przyciskiem na niej i tylko z pilota się dało (nie mam przycisku wewn. kabiny od bagażnika), a to auto po jakimś czasie samo się ryglowało (w czasie jazdy, w czasie skrobania szyby itp ;] ).

W końcu dałem do mechanika, myślałem, że dobrego, 2 razy z tym zamkiem walczył, pochodził kilka godzin, max 1 dzień i problem wracał.

W końcu stwierdziłem, że sam się zabiorę za to.

Zdemontowałem otworzyłem zamek, obejrzałem wszystko. Okazało się, że zewn. mikrostyk (ten nie lewo/prawo, a pojedynczy, zalewany, nie od silniczka) jest cały czas wciśnięty. Grzanie go ożywiało, ostudzenie znów to samo. Napsikałem do niego CX-70 (smar silikonowy), zawaliłem tawotem z zewnątrz, by wilgoć nie wnikała. Sprawdziłem zamek po 20-30 min w zamrażalniku. Okazało się, że jeszcze jeden od silniczka nie działa (zawiesza się). Też potraktowałem go awaryjnie CX-70, potem tawot i po 30-40 min w zamrażalniku wszystkie mirkostyki chodzą pięknie.

Złożyłem całość do kupy, słychać, że mechanizmy chodzą dobrze, cykanie słychać na sucho wszystkich, które da się pobudzić.

Podłączyłem zamontowałem i co?

Okazało się, że klapa bagażnika chodzi pięknie, z pilota mogę zamknąć otworzyć, z kluczyka też. Do całości działania brakuje jednego detalu...

Po zamknięciu drzwi (trzaśnięciu) i wciśnięciu zamknięcia drzwi kierowcy od środka przyciskiem na drzwiach auto rygluje drzwi kierowcy podwójnie (i tylko drzwi kierowcy). Co z tego wynika? Jak w czasie jazdy zamknę przyciskiem na drzwiach drzwi, bo mam taki kaprys, to nie wyjdę z samochodu przez drzwi kierowcy (wszystkie pozostałe drzwi ryglują się pojedynczo i po tym zamknięciu pozostałe mogę normalnie od środka otworzyć klameczną). By wyjść z auta w tym przypadku, muszę wyjąć kluczyć ze stacyjki i nacisnąć przycisk otwarcia drzwi.

Teraz pytanie co zrobiłem źle? Czyżby dwupozycyjny mikrostyk nie trafił może w wypustkę, która go pobudza? Ciągnąc za jedno cięgno w zamku, to co tak lekko chodzi (góra/dół) pobudzam właśnie mikrostyk lewo/prawo (jak mnie pamięć nie myli) i słyszę w związku z tym cykanie.

Od biedy mógłbym całkowicie wyłączyć podwójne ryglowanie w aucie, ale jak?

Macie pomysł co sprawdzić jeszcze można? Skąd ryglowanie od razu auta na podwójne?

Ogólnie na koniec dodam, że jest lepiej - bagażnik działa, a mój świetny mechanik chciał mi wmówić, że przycisk na 100% jest padnięty, mimo, że sugerowałem mu, że bagażnik działa po tym jak zamki odżyją.

hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , ryglowanie , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.