Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2015, 14:15   #1
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Witam,
Zwracam sie do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w sprawie błędu P0741 - Działanie obwodu lub zacięty wyłączony (TCC).

Dziś dowiedziałem się w jednej z firm, że jest to bąd konwertera. Standardowa sterka. Diagnoza: skrzynia do wyjęcia i do naprawy. Koszt taki jak już zdążyłem się na forum zorientować - czyli standardowo 4-5 tys.

Nie chodzi o to, że podwarzam diagonozę, bo nie jestem mechanikiem, ale bardzo jeszcze wierzę w to, że szczęście lekko się uśmiechnie i może okaże się to inna usterką. Może jestem za bardzo naiwny, ale...

Nie wiem tylko gdzie można byłoby się w Warszawie lub okolicach dowiedzieć - czy możecie polecić jakieś miejsce? Jutro też dostanę od klubowicza z Ursusa namiar do firmy pod Warszawą, także też tam sprawdzę.

Błąd wyskoczył 3 raz na przełomie 5 tys km. Skrzynia działa bez zarzutów (nie wiem jaką fachową nosi nazwę, wiem tylko że nie jest to powershift). Błąd wyskoczył mi przy wyprzedzaniu, ale po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu informacja znika. Czytałem też, wątki odnośnie wymiany oleju w skrzyni - czy wymieniać czy nie. Ja wymieniłem po kupnie samochodu. Ale pierwszy błąd wyskoczył jeszcze przed wymianą, dwa poźniejsze po wymianie.

Wiem, że jako nowy użytkownik startuje odrazu z prośbą o pomoc, niemniej będę wdzięczny za wszelkie opinie. Napewno rozgoszczę się tu na dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dopiero odebrałem samochód i się zaczyna...

Pozdrawiam,
Kuba


Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-09-2020 o 11:32
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 14:22   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Jak masz na zbyciu 5 tys to kasuj błąd. Skrzynia pracuje prawidłowo jak piszesz, to czym sie przejmujesz. Jeżdżę automatami tak długo, że juz nie wiem ile lat, i nigdy bym nie naprawiał, i nie naprawiałem prawidłowo pracującej skrzyni automatycznej.
Skasujesz błąd, Oni skasują Ciebie, i po pewnym czsie znów błąd, itak dalej, i dalej, korowody warsztat, rzeczoznawca, sąd.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 14:37   #3
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

No właśnie nie za bardzo uśmiecha mi się wydawanie tyle kasy, jeśli to tylko błąd a wszystko będzie działać dobrze. Boję się tylko, takiej rzecz, że dalsza jazda może dopiero spowodować poźniejsze ewentualne usterki - dziś usłyszałem, że może to prowadzić do wywalenia oleju.

Wiem, że to pewnie bez wyjęcia skrzyni to bardziej wróżenie z fusów - tym bardziej przez internet. Dlategochcialbym zasięgnąć kilku opinii z różnych warsztatów i wtedy podjąć decyzję. A, wiadomo, że zawsze lepiej spróbować tam, gdzie ktoś z forumowiczów coś podobnego może robił?

Dzięki za odpowiedź w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam,
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 16:42   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Nie słyszałem jeszcze o takim warsztacie, co mając klienta na placu odradzał by mu naprawę,lub udzielał porad, gdzie robia to taniej, lepiej i szybciej.
Warsztaty żyją z klientów, płacą pensje pracownikom, ZUs, podatek dochodowy do U Sk, o ile wykazują dochód, bo naprawa bez rachunku to norma, i nie oczekuj tego o czym myślisz. A czy sie zepsuje czy nie, to wszystko może sie zdarzyć, nawet w nowym, lekko używanym, lub całkiem starym .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 19:34   #5
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Krzysztof, zgadzam się po części. Tzn. rozumiem, że płaci się mechanikom, podatki itp. Ale jak dostałem dziś informację, że to typowa usterka po samym kodzie błędu - nie przekonuje mnie to odrazu do wydania kilku tys.
Ale zdaje sobię sprawę, że oczywiście z racji doświadczenia firma może mieć rację. Niemniej po lekturze na forum, te informacje komputera nie koniecznie muszą odpowiadać za kapitalną naprawę skrzyni.
I mocno teraz zastanawiam się nad Twoim postem, w którym piszesz, że jeśli skrzynia działa bez zarzutu to jeździć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze umówiłem się w tygodniu na jedną diagnozę i zobaczę jaki wyrok usłyszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 07:24   #6
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Kolego, przede wszystkim w odróżnieniu od kolegi saloma sugerowałbym nie jeździć dalej jak gdyby nic się nie działo.
Jeżeli faktycznie konwerter jest uszkodzony to może zabić do reszty skrzynię.
Po drugie jeżeli błąd dotyczy jedynie konwertera i do niego (+ oczywiście robocizny, wymiany oleju, etc.) miałaby się ograniczyć naprawa to nie bardzo rozumiem skąd wyceniający wytrzasnął kwotę 4-5tys. zł za naprawę?
Tyle to kosztuje remont skrzyni, a nie wymiana konwertera na regenerowany (bo nie oszukujmy się nikt fabrycznie nowego pakował nie będzie).
Regenerowany konwerter to wydatek rzędu 700-1400zł przy zwrocie starego, więc nie bardzo widzę z czego miałoby wynikać pozostałe kilka tysięcy złotych.
Mechanior który Ci to powiedział rzucił z przysłowiowej czapki to co mu do łba przyszło. Oczywiście ja nie twierdzę, że taką kwotą się nie skończy, ale to można będzie powiedzieć dopiero po zwaleniu skrzyni z auta, jej otwarciu i ocenieniu uszkodzeń.
Radziłbym zmienić mechanika, bo ten od którego zacząłeś idzie po najmniejszej linii oporu.
Faktem jest, że ja również jestem zwolennikiem kompleksowych napraw skrzyń, bo rzeźbienie po kawałku w wielu wypadkach skutkuje nie kończącym się pasmem kolejnych napraw. Ale z drugiej strony nie można też zakładać, że od razu trzeba wymianiać niemal kompletną skrzynię.
A już na zupełnym marginesie to pan mechanik powinien też zweryfikować swoje ceny, bo za 5000zł to na pewnym znanym portalu można kupić kompletną i fabrycznie nową skrzynię wraz z konwerterem (i leży ona od dłuższego czasu, więc pewnie jeszcze coś z ceny urwać można):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 17-03-2015 o 07:27
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 08:36   #7
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

grodek 75, dzięki za odpowiedź w temacie.

Narazie auto stoi i czekam na kolejną wizytę w innym warsztacie. W kolejnym mechanik mówił, że chciałby podaczas jazdy sprawdzić parametry, także mam nadzieję, że w tym wypadku diagnoza będzie bardziej precyzyjna.
W pierwszym zakładzie diagnoza polegała na podłaczeniu jakiegoś sprzętu. Ale pokazała tylko ten sam błąd który już sam wcześniej wiedziałem, że wyskakuje. Chyba, że chodzi o sprzęt jaki został podpięty - może bardziej precyzyjny jest? tu się przyznaje nie znam na tym. Nie chcę tu też wymieniać nazw gdzie byłem, fakt, że podana cena 4-5 była powiedziana za naprawę skrzyni (z zaznaczeniem że wywala błąd konwertera).

Dlatego przed dalszymi krokami, muszę jeszcze gdzieś indziej sprawdzić. Może diagnoza powie to samo, ale nie podejme decyzji o naprawie (na podaną kwotę) na bazie jednej diagnozy. Sami rozumiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a że nie miałem w Warszawie żadnych wcześniej styczności z warsztatami od autmatów, dlatego teraz szukam jakiś polecanych.

Poza tym powiedziano mi, ze ten błąd to standardowa usterka, ale nie znalazłem zbytnio informacji w sieci i na forum o tym...

Zobacze czego się dowiem na najbliższej diagnozie.
Pozdrawiam,

Ostatnio edytowane przez Baku84 ; 17-03-2015 o 08:39
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 10:50   #8
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Wysłałem Ci maila na priv żeby nikogo nie reklamować.
Pozdrawiam,
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 17-03-2015 o 11:01
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 11:10   #9
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie słyszałem jeszcze o takim warsztacie, co mając klienta na placu odradzał by mu naprawę,lub udzielał porad, gdzie robia to taniej, lepiej i szybciej.
Warsztaty żyją z klientów, płacą pensje pracownikom, ZUs, podatek dochodowy do U Sk, o ile wykazują dochód, bo naprawa bez rachunku to norma, i nie oczekuj tego o czym myślisz. A czy sie zepsuje czy nie, to wszystko może sie zdarzyć, nawet w nowym, lekko używanym, lub całkiem starym .
Jest jeden taki warsztat. Byłem tam z BMW, skrzynia ZF 5HP30. Wyjechałem po krótkiej i rzeczowej rozmowie nic nie naprawiając i nic nie płacąc.

Niestety ze skrzyniami jest tak że trzeba wymieniać olej co 40-60 tys KONIECZNIE.
Jeżeli się nie wymienia skrzynia dolatuje do 200 tys i powoli żegna się z właścicielem
Ile przebiegu ma Twoje auto?
Jak masz jakiekolwiek niedomagania lepiej to zrobić od razu, w ten sposób unikniesz remontu całej skrzynki.

Napisz u kogo byłeś i co opowiadali to chociaż będzie dla potomnych.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2

Ostatnio edytowane przez spławik ; 17-03-2015 o 11:16
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 11:28   #10
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Spławik,
nie wiem czy był wymieniany wcześniej olej. Istnieje takie ryzyko, że został dopiero wymieniony jak do mnie trafił, czyli na granicy 170 tys. i odrazu wymieniłem.

Nie chciałbym wskazywać gdzie dokładnie byłem i robić `złej` reklamy, bo finalnie może okaże się pierwsza diagnoza i wycena były słuszne. Ale po wszystkich diagnozach, mogę opisać jakie zdobyłem opinię i czy różne na temat tego błędu.

W przeciągu kilku najbliższych dni jestem umówiony jeszcze na kilka wizyt i napewno trzeba będzie podjąć jakąś decyzję. Także poinformuję na czym się skończyło, jeśli się zakończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W rodzinie jeszcze dwa fordy jeżdża z tymi skrzyniami i żadnych problemów, a mają powyżej 200 tys., no ale nie może być to regułą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.