Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2012, 15:45   #1
MichuP
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 ECOBOOST
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Zakup i montaż haka holowniczego

Witam, to mój pierwszy post dlatego na wstępie chciałbym się przywitać. Miałem wcześniej Focusa MK1 i zachęcony jego niezawodnością i tak ogólnie od ok 2 m-cy pomykam c-max'em "nówką sztuką nie klepaną" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1.6EB Titanium. Ogólnie prawie rewelacja ale to temat na inny post.

Po urlopie naszło mnie na wypożyczenie i przetestowanie przez kilka dni przyczepy kempingowej, żeby w przyszłym roku trochę inaczej spędzić wakacje a do tego potrzebny jest hak... autko nowe na gwarancji i nie bardzo jest możliwość skorzystania z niezależnych warsztatów czy pogrzebania samemu. W związku z tym mam kilka pytań do Was.

ASO jak wiadomo ma ceny z lekka zaporowe jednak dopuszczają montaż z części dostarczonych przez klienta, zalecają firmy BRINK (Thule) albo Westfalia- czy możecie polecić jakiś rozsądny sklep w necie z tymi hakami?
No i kwestia elektryki - wiązki chyba raczej 13PIN pod kemping lub 7PIN + modułu do podpięcia do szyny CAN. Podobno niektóre c-maxy mają już fabrycznie zamontowaną potrzebną elektrykę. Czy ma ktoś jakies doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam
MichuP

MichuP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2012, 20:36   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał MichuP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno niektóre c-maxy mają już fabrycznie zamontowaną potrzebną elektrykę. Czy ma ktoś jakies doświadczenia w tym temacie?
Szczerze, to na to bym za bardzo nie liczył... Instalacja zwykle jest przygotowana, tzn. moduł haka wpina się typu plug&play, ale aby tam czekał na Ciebie gotowy moduł to wątpie...
Ja montowałem w swoim poliftowym C-maxie 2008 oryginalny fordowski hak wypinany z oryginalną wiązką i robota była na 2 godziny - zero filozofii. Cała elektryka haka wpina się w istniejące wiązki, zero cięcia, łaczenia i izolowania taśmą. Te oryginalne wypinane są super - po zamontowaniu zupełnie nie widać, że samochód ma hak. Oczywiście tak czy inaczej zrobiłem badania i wbiłem hak do dowodu rejestracyjnego.
Zorientuj się czy na alledrogo nie upolujesz haka do nowego C-maxa... Rozwiązanie najprostsze i najbardziej niezawodne. No i cenowo potrafi wyjść całkiem opłacalnie (ja za swój oryginalny wypinany kompletny dałem chyba ok. 250zł...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-08-2012 o 20:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 08:44   #3
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(ja za swój oryginalny wypinany kompletny dałem chyba ok. 250zł...).
na allegro? czy w sklepie forda?

250 to bardzo dobra cena... na tyle dobra że sam bym się skusił zamontować do montażu bagażnika rowerowego...

a jak wygląda kwestia badania technicznego? co tak naprawdę badają? czy ma znaczenie że zamontuje go sobie sam czy potrzebne jest potwierdzenie z jakiegoś warsztatu?
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 12:12   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na allegro? czy w sklepie forda?

250 to bardzo dobra cena... na tyle dobra że sam bym się skusił zamontować do montażu bagażnika rowerowego...

a jak wygląda kwestia badania technicznego? co tak naprawdę badają? czy ma znaczenie że zamontuje go sobie sam czy potrzebne jest potwierdzenie z jakiegoś warsztatu?
Podkreślam, że chodzi o hak do C-maxa II po lifcie z 2008roku... To są różne haki - do nowego C-maxa po 2010 raczej nie pasuje! Nie wiem też czy elektrycznie pasuje do przedliftowego C-maxa (mechanicznie na pewno - hak montuje się zamiast pasa tylnego).

Oczywiście, że z wiadomego serwisu aukcyjnego, był używany ale kompletny (nawet z 2 kluczykami do wypinania) i w dobrym stanie.

Przy badaniu technicznym mnie o nic nie pytali (np. nie pytali "kto montował") - popatrzyli na nalepkę na haku (informacja o nośności i o homologacji) i to wszystko. Wbili do dowodu "hak" bez zbędnych ceregieli. Trzeba pamiętać - jak to przy badaniu technicznym - najważniejszy jest humor diagnostyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-08-2012 o 12:15
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 07:57   #5
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najważniejszy jest humor diagnostyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak tak... to jedna z prawd życiowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja mam maxa przedliftowego więc takowy będzie pasował...

dzięki za opis... jeżeli to jest takie proste i w sumie niedrogie to chyba się skuszę...

pozdrawiam...

aha... jeżeli mogę prosić o rozwinięcie tematu elektryki... przeglądam aukcje i z tego co widzę elektryki haków nieoryginalnych nie mają żadnych końcówek tylko "goły" kabel to montażu... z tym sobie sam nie poradzę... a jak to jest u nas?

Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 10-08-2012 o 08:01
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 09:36   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak to jest u nas?
Napisałem wyżej - haki oryginalne mają elektrykę plug&play. Zresztą mechanikę też - odkręca się tylny pas, wkłada w podłużnice ramę haka, przykręca (poprzez gotowe otwory) ramę do podłużnic i wpina elektrykę. No i koniec zabawy.
Na tym polega przewaga oryginału nad czym co zostało tylko "dostosowane".
Opis oczywiście nie oddaje całej roboty (do demontażu pasa i montażu haka zdejmuje się tylny zderzak oczywiście), więc robota trwa ok. 2 godzin.

Jak by co to mogę udzielić porad jak przeciągnąć wiązkę haka i na co zwracać uwagę przy zakupie (aby był komplet - np. w komplecie muszą być takie płaskowniki z otworami na śruby, te płaskowniki z zewnątrz nakłada się na podłużnicę i dopiero przez nie skręca hak z podłużnicą).

Powodzenia
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 11:23   #7
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Tedi_k, przy zakładaniu haka do auta po fl trzeba podcinać zderzak?
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 13:24   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał kenji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi_k, przy zakładaniu haka do auta po fl trzeba podcinać zderzak?
Oczywiście. Wycięcia u mnie nie widać, bo wycina się praktycznie w tej niewidocznej, spodniej części zderzaka. W przypadku haka wypinanego jest o tyle łatwiej, że można to zrobić praktycznie po zamontowaniu - hak chowa się pod zderzakiem, na zderzaku nanosimy sobie kształt i pracowicie wycinamy dobrym, ostrym nożem. Jak się okazuje, że chowane gniazdo i sam hak niezbyt dobrze pasują do otworu, to poprawiamy (ciągle na zmontowanym na gotowo zderzaku, choć całą operację trzeba robić z kanału). I tak do skutku. Oczywiście - w związku z ty, że wycięcia prawie nie widać w normalnym oglądzie samochodu, nie ma przymusu w byciu "aptekarzem" w tym wycinaniu. Jak się popatrzy na moje wycięcie na fotce, to wiadomo o co chodzi... Ten dziwny kształt wycięcia wynika z faktu, iż w oryginalnych hakach wypinanych dniazdo zamocowane jest na ruchomej (wysuwającej się w dół) podstawce.

Z hakami stałymi jest gorzej, bo trzeba wyciąc zderzak przed zamontowaniem. Trzeba mieć trochę wyobraźni przestrzennej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wycięcie pod hak.jpg (81.1 KB, 565 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-08-2012 o 13:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 10:01   #9
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Dzięki, jak nie zmienię autka do wiosny to pewnie zamontuję. Teraz trzeba tylko upolować tani hak. Wolałbym oryginalny, wypinany. Teraz jeden na allegro za 400 stoi, może w zimie się coś znajdzie.

ps. to twoje autko? jaki to kolor? Mam klamkę do c-maxa chyba w takim kolorze. Kupiłem kiedyś niepotrzebnie.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 17:10   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał kenji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jeden na allegro za 400 stoi, może w zimie się coś znajdzie.

ps. to twoje autko? jaki to kolor? Mam klamkę do c-maxa chyba w takim kolorze. Kupiłem kiedyś niepotrzebnie.
Jeśli myślisz o tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], to gość zdemontował całą kompletną wiązkę i sprzedaje bez. Nie opłaca się.

Mój kolor "ocean blue", ale klamki mam OK.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.