Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2019, 19:14   #31
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Panowie... macie namiar lub kogos kto ogarnie zmiane tempomatu ze zwyklego na aktywny ???

Mam graty i chcialbym to ogarnac i miec spokoj, moze ktos kogos polecic ???

xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 19:32   #32
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał xkaderson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmiane tempomatu ze zwyklego na aktywny ???
ale to w Fusion ?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 00:31   #33
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to w Fusion ?
Tak w fusion

Mam radar z fusion usa i przyciski aktywnego na fajere usa

Ktos pomoze ?
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 07:04   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał xkaderson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam radar z fusion usa...
Ze stelażem radaru i z wtyczką z kawałkiem wiązki?
Jeśli tak, to pierwsza część operacji (montaż) jest dość prosta, choć wymaga oczywiście zrzucenia zderzaka i w związku z tym bardziej do ogarnięcia w jakimś sensownym warsztacie niż "pod domem". Jeśli jest wtyczka z kawałkiem wiązki, to na wstępie warto przygotować sobie wiązkę (to tylko 4 przewody - 2 przewody CAN, zasilanie oraz masa). Przygotowana wiązka powinna mieć długość tak ok. 2 metry.
Z taką wiązką można umawiać się u jakiegoś mechanika na zamontowanie radaru i wyprowadzenie wiązki w okolice skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Od razu można wskazywać, że warsztat niczego nie musi podłączać, bo pewnie spanikują i nie będą chcieli gadać. Trzeba mówić, że do zrobienia jest relatywnie prosta robota mechaniczna.

Jak Wszystko będzie zamontowane i wiązka wyprowadzona w okolicy skrzynki bezpieczników w komorze silnika (bez jej podłączenia), to sprawę ogarnie dowolny z zorientowanych kolegów z Wawy. Podłączenie i uruchomienie zamontowanego radaru jest proste.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 07:38   #35
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze stelażem radaru i z wtyczką z kawałkiem wiązki?
Jeśli tak, to pierwsza część operacji (montaż) jest dość prosta, choć wymaga oczywiście zrzucenia zderzaka i w związku z tym bardziej do ogarnięcia w jakimś sensownym warsztacie niż "pod domem". Jeśli jest wtyczka z kawałkiem wiązki, to na wstępie warto przygotować sobie wiązkę (to tylko 4 przewody - 2 przewody CAN, zasilanie oraz masa). Przygotowana wiązka powinna mieć długość tak ok. 2 metry.
Z taką wiązką można umawiać się u jakiegoś mechanika na zamontowanie radaru i wyprowadzenie wiązki w okolice skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Od razu można wskazywać, że warsztat niczego nie musi podłączać, bo pewnie spanikują i nie będą chcieli gadać. Trzeba mówić, że do zrobienia jest relatywnie prosta robota mechaniczna.

Jak Wszystko będzie zamontowane i wiązka wyprowadzona w okolicy skrzynki bezpieczników w komorze silnika (bez jej podłączenia), to sprawę ogarnie dowolny z zorientowanych kolegów z Wawy. Podłączenie i uruchomienie zamontowanego radaru jest proste.
Tak - stelaż także mam, właśnie tylko wiązki nie mam i to jest problem, ktos wie jak skad i gdzie ogarnać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 19:21   #36
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

podejmie sie ktos, kto zalozy acc do fusion usa 2016 tit. mam full graty, nawet wiązkę, moze ktos mi pomoc ? nie jestem skapy na zlotowki dlatego prosze o pomoc...
widze same tu magiki a nikt nie umie zaoferowac pomocy, a jak ktos sie odezwie to zaraz nie odpisuje,no na logike panowie....
pomoze ktos czy nie ?
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 19:50   #37
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Bo tu każdy robi mody sam a żyje z czego innego i ludzie nie maja czasu rozbierać twojego samochodu ani gdzie tego zrobić oraz poświęcić na to całego dnia.Np ja nie mam gdzie ci tego pomóc zrobić, trzeba ściągnąć zderzak, pociągnąć wiązkę, zmienić przyciski.Mody zabierają czas i często robi je się po trochu,przez kilka dni, albo w wolnym czasie.Czasami ktoś zrobi mechanikę sam, ale nie ma pojęcia o USDS i jedzie do innego programować-tak jest np w moim przypadku.W wawie masz kolegę Mayak,lepszego brak.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 08-07-2019 o 20:17
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 21:42   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał xkaderson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nikt nie umie zaoferowac pomocy,...
Napisałem wyżej dość precyzyjnie jak to zrobić. Wspomniałem, że trzeba zdejmować zderzak i montować radar od spodu auta - czyli na podnośniku. Napisałem, że "pod domem" to praktycznie niewykonalne.
Nie ma więc co narzekać, tylko trzeba jeszcze raz przeczytać co napisałem i zrobić jak radzę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 21:53   #39
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo tu każdy robi mody sam a żyje z czego innego i ludzie nie maja czasu rozbierać twojego samochodu ani gdzie tego zrobić oraz poświęcić na to całego dnia.Np ja nie mam gdzie ci tego pomóc zrobić, trzeba ściągnąć zderzak, pociągnąć wiązkę, zmienić przyciski.Mody zabierają czas i często robi je się po trochu,przez kilka dni, albo w wolnym czasie.Czasami ktoś zrobi mechanikę sam, ale nie ma pojęcia o USDS i jedzie do innego programować-tak jest np w moim przypadku.W wawie masz kolegę Mayak,lepszego brak.
a Mayak robi takie doposażenia ? czy tylko opcje komputerowe i programowania ?
nie uwazam ze nikt nie ma czasu auta mi zrobić bo ja nie chce komus dać 2 zł za to a zapłacić konkretna sume w miare logiki

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem wyżej dość precyzyjnie jak to zrobić. Wspomniałem, że trzeba zdejmować zderzak i montować radar od spodu auta - czyli na podnośniku. Napisałem, że "pod domem" to praktycznie niewykonalne.
Nie ma więc co narzekać, tylko trzeba jeszcze raz przeczytać co napisałem i zrobić jak radzę.
ok a pompa ABS ? bo np. chce z systemem stop-go tp chyba trzeba ją wymienić tak czy nie ?
i kolejne pytanie czy do acc z stop-go trzeba kamere ? czy to zbedne ?
moze mechanicznie sam ogarne jak mi pomożecie odpowiedzieć na te pytania...
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 07:04   #40
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

większość osób z forum które robią modyfikacje nie robi tego zawodowo czyli nie mają warsztatów, podnośników itd, żeby zrobić to na raz trzeba by wziąć urlop i mieć warunki. Jeżeli ktoś ma warunki to raczej ma warszat a te jak wiadomo nie chcą się bawić w takie mody, wolą rozrząd wymienić czy klocki np.
Więc to nie jest tylko kwestia ceny.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tempomat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.