Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2019, 20:02   #1
Karczek91
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus MK3 2,0 benzyna automat

Witam serdecznie, planuje zakup Focusa MK3 ze Stanów , silnik 2,0 benzyna , 2014 rok skrzynia automatyczna vin 1FADP3N20EL250889 . Byłem dziś obejrzeć ten samochód, jego obecny właściciel pokazał mi zdjęcia co było z nim nie tak. Proszę Was o informacje na temat silnika , skrzyni czy warto się pchać? Wizualnie auto jest zadbane , wersja titanium także bogato wyposażone , ale jak z powyższym ? Proszę o informacje.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 00:24   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Bez zdjęć trudno ocenić auto ale radziłbym ostrożność. Decydującym argumentem o zakupie takiego amerykańca jest zakres uszkodzeń, jakie miał przed ściągnięciem do kraju i cena (jeśli jest zbyt niska to rodzi podejrzenia).
Czy auto jest już zarejestrowane? Dlaczego go sprzedaje?
Automat to zapewne hydrokinetyk (dość udany i trwały) ale w połączeniu z 2 litrówką taki zestaw będzie "trochę" palił.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 11:31   #3
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Za 2014 r., automat, titanium cena wynosi 34.900 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teraz z tej ceny odejmijmy zarobek sprzedającego, koszty naprawy auta, transport z US, cło, koszt rejestracji i inne opłaty, to ile on kosztował w US?

I już zszedł z 3 tys. z ceny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dorsiu ; 05-03-2019 o 11:40
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 12:40   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Zgadza się. Niektórzy napalają się na auto ze Stanów, widząc dobrze wyposażony egzemplarz z mocnym motorem i atrakcyjną ceną, bo myślą, że to okazja. Niestety, nikt tam nie sprzedaje samochodów za półdarmo, a te "perełki" w ogłoszeniach to zwykle poskładane "ulepy" na sprzedaż.
Wszystko ma swoją cenę. Dobre, pewne i młode auto musi kosztować.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 12:49   #5
Karczek91
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Dzięki Panowie za odpowiedź. Sprzedający twierdził , że niedawno go wystawił tu proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie z MK3 silników benzynowych co byście polecali ? Szukam auta w benzynie , a co powiecie o ecoboostach? Pytam gdyż nie miałem do czynienia z fordami , na co dzień jeżdzę dwulitrową turbo doładowaną benzyną w Saabie ale szukam MK3 w benzynie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 13:42   #6
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

A w jakim przedziale cenowym szukasz auta? Może koledzy czeslaw555 lub slawek-kali mogliby ci pomóc coś znaleźć.
Mk3 z EcoBoostem mógłby być. Polecam 1.6 zamiast 1.0, bo sam takim jeżdżę. Ważne, żeby był po akcji serwisowej dot. układu chłodzenia, bo fabryczny układ jest trochę mało wydajny i w niektórych przypadkach dochodziło do "ucieczki" płynu chłodz. i przegrzania motoru.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 20:48   #7
Karczek91
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

szukam w przedziale cenowym 35-40 tysięcy. Czytałem coś o tej akcji serwisowej, po czym poznać że ten problem został rozwiązany ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 21:49   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Cytat:
Napisał Karczek91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukam w przedziale cenowym 35-40 tysięcy. Czytałem coś o tej akcji serwisowej, po czym poznać że ten problem został rozwiązany ?
Najłatwiej to poznać po sprawdzeniu VINu w ASO czy auto już było na takowej akcji. Ewentualnie na stronie Ford Etis ale też VIN byłby potrzebny. Jak będziesz miał upatrzone auto to w następnej kolejności sprawdza się takie informacje.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 15:48   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Cytat:
Napisał Karczek91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po czym poznać że ten problem został rozwiązany ?
po dodatkowym czujniku obok zbiornika płynu wyrównawczego.

Sam również polecam tą jednostkę. Mam MK3 kombi. 1.6EB 182KM.
Jeżdżę już 3 lata i codziennie (lub przez większość dni) jest uśmiech na twarzy.

Focus sam w sobie jest autem specjalnej troski, ale jak się o niego zadba,
tak owdzięcza się (moim zdaniem) akceptowalnym spalaniem, dobrym przyśpieszeniem, zwykłą obsługą serwisową itp.
Oczywiście znajdziesz takich na forum, którzy będą się wkurzać że mają 1.6EB 182KM i ich 160KM Leon objeżdża.

Mnie nie objeżdża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mimo że mam kombi


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Filmik powyżej nie był "żyłowaniem" czy próbą sprawdzenia auta do granic możliwości
co widać na czwartym, piątym czy szóstym biegu gdzie biegi zmieniam mimo że obroty poszły tylko o 700-1000 obrotów/min w górę.
Ot takie tam "rozpędzenie się".

A tu wynik z wczoraj (rzadko udawało mi się zejść poniżej 8.2 lub 7.9 s)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Książkowo podobno moje auto ma więcej.
Minimalne różnice zrzucam na niedokładne pomiary.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 19:21   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK3 2,0 benzyna automat

Dobry wynik. Widać, że auto masz dobrze "dotarte" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.