Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2020, 07:45   #1
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Niskie ciśnienie szyny paliwowej 2,0tdci

Witam..
Mondeo mk4 2.0 tdci 2013r 140km dpf

W połowie czerwca byłem w autoryzowanym serwisie bosha żeby zdiagnozowali mi błąd z niewielkim wyciekiem (zapomniałem kodu błędu, ale wyskakiwał kominukat usterka silnika), jak twierdzili były to wtryski, o dziwo wszystkie 4, ja w to do końca nie wierze ale trudno zrobili wtryski plus wymiane oleju i filtrów, sporo kasy zostawiłem...
Jakoś miesiąc od wizyty pierwszy problem z odpaleniem auta, zostawiłem auto to pracy, wrociłem za 2-3h i nie odpalił, w przewodach paliwowych brak ropy, pomógł tylko samostart. Pomyślałem że może jakiś bąbelek powietrza czy coś i paliwo się cofnęło więc nic z tym nie robiłem, po tygodniu znowu to samo..
Pytałem ludzi, pisałem na forach, wymieniłem filtr paliwa bo może mechanik nie wymienił uszczelki czy coś, po wyjęciu filtra zdziwiłem się że był już na miejscami ostro czarny a przejechałem zaledwie 1500km na nim, i tu już pojawiły się wątpliwości czy w serwisie mi go wogóle wymienili.. pomijając ten fakt sam wymieniłem na nowy, odpowietrzyłem układ, nie było widocznych bąbelków powietrza, poskręcałem i wszystko było dobrze..
Do czasu, bo parę dni od wymiany pojechałem na wakacje i zostawiłem autko na parkingu, nie było ruszane 6dni. W dniu wyjazdu znowu nie odpala, w przewodach brak paliwa. Znów samostart i odpalił bez problemu.

Wróciłem do domu, na następny dzień znów to samo.. szkoda mi już odpalać auto ciągle na samostart bo to bez sensu a serwis który robił te wymiany ma czas dla mnie dopiero za tydzień..

Czy jest jeszcze coś co mogę samemu zrobić? Dodam że za każdym razem jak nie uda się odpalić auta to słychać dzwięk jakby piszczenia pod pokrywa silnika, pompa ? Wydaje mi się żę tak czyli raczej działa, przy regeneracji wtrysków w serwisie mówili że z pompą wszystko w porządku.

Za pierwszym razem jak miałem problem z odpaleniem zczytałem taki błąd forscanem :

P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt niskie.

Po wykasowaniu, przy kolejnych problemach z odpalaniem nie zarejestrował komputer już ani razu żadnego błędu..

Nie mam kanału, także jedynie z góry mogę coś posprawdzać ewentualnie kabel viaken i komputer do odczytów o ile coś mogę tym sprawdzić..

Z góry dzięki za każdą pomoc bo ja już nie mam pomysłów...

Ewentualnie może ktoś z okolic Częstochowy kumaty w temacie mógłby oczywiście odpłatnie pomóc mi w tej kwestii..

rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 08:41   #2
Svedrus
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-09-2018
Skąd: Śmigiel
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Cofające się paliwo, problem z odpalaniem PILNE

Nie ma widocznych wycieków przy wtryskach albo gdzieś dalej?
Svedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 08:56   #3
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Cofające się paliwo, problem z odpalaniem PILNE

Cytat:
Napisał Svedrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma widocznych wycieków przy wtryskach albo gdzieś dalej?

nie ma.. poza tym były robione równo 2 miesiące temu
ile średnio zaciągnąć trzeba paliwa przy odpowietrzaniu ? Może do nie do końca dobrze zrobiłem, miałem tylko strzykawke i wężyki a gdzieś czytałem że ktoś nawet 4-5 litrów ropy zaciągnął żeby dobrze odpowietrzyć
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 09:54   #4
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Cofające się paliwo, problem z odpalaniem PILNE

Cytat:
Napisał rarytas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt niskie
bo nie było paliwa, stąd taki błąd.
Cytat:
Napisał rarytas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że za każdym razem jak nie uda się odpalić auta to słychać dzwięk jakby piszczenia pod pokrywa silnika, pompa ?
raczej tak i jak będziesz tak częściej robił to ją zniszczysz bo jest smarowana i chłodzona ropą!

Cytat:
Napisał rarytas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile średnio zaciągnąć trzeba paliwa przy odpowietrzaniu ? Może do nie do końca dobrze zrobiłem, miałem tylko strzykawke i wężyki a gdzieś czytałem że ktoś nawet 4-5 litrów ropy zaciągnął żeby dobrze odpowietrzyć
tyle żeby wypełnić układ ale nie są to na pewno litry, bez przesady. Jak układ się wypełni, odpalasz i reszta już sama się zrobi.

Po prostu masz w którymś miejscu nieszczelność i stąd wracanie paliwa.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 11:19   #5
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Cofające się paliwo, problem z odpalaniem PILNE

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie było paliwa, stąd taki błąd.
raczej tak i jak będziesz tak częściej robił to ją zniszczysz bo jest smarowana i chłodzona ropą!



tyle żeby wypełnić układ ale nie są to na pewno litry, bez przesady. Jak układ się wypełni, odpalasz i reszta już sama się zrobi.

Po prostu masz w którymś miejscu nieszczelność i stąd wracanie paliwa.

zassałem właśnie 3 krotnie rope z rurki od powrotu paliwa do baku, przy pierwszym podejściu poszło parę malutkich bąbelków ale potem 2 pełne strzykawki 100ml bez ani jednego bąbelka. Teoretycznie wydaje mi się że skoro na powrocie nie zasysało żadnego powietrza to układ powinien być szczelny.

Dodatkowo czy ktoś jest w stanie mi wytlumaczyć jakim cudem paliwo cofnęło się na wyłączonym silniku ? przejechałem ok 500km, zgasiłem auto i przed odejściem od niego sprawdzałem i w przewodach była ropa, po 6 dniach gdzei nawet go nie otwierałem nie odpaliłem auta bo nie było paliwa w przewodach.. dla mnie dziwna sprawa
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 11:47   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Cofające się paliwo, problem z odpalaniem PILNE

Cytat:
Napisał rarytas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zassałem właśnie 3 krotnie rope z rurki od powrotu paliwa do baku, przy pierwszym podejściu poszło parę malutkich bąbelków ale potem 2 pełne strzykawki 100ml bez ani jednego bąbelka. Teoretycznie wydaje mi się że skoro na powrocie nie zasysało żadnego powietrza to układ powinien być szczelny.
co ma powrót do braku ropy od strony dostarczenia jej do układu? :O
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 11:49   #7
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej

Wystarczy drobna nieszczelność gdziekolwiek na złączce, na filtrze przy wtryskach czy przewodach do pompy i podciśnienie w baku ściągnie paliwo...
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 12:07   #8
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej

Ropę zasysalem na tej czerwonej złączce wpinając się do zielonego plastiku, wydawało mi się że jak zasysam tam to każda nieszczelność na filtrze czy samej jej obudowie powinienem je zaciągnąć, ale mogę się mylić, nie miałem nigdy problemu z układem paliwowym.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 13:07   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej

jak już sam widzisz tak nie jest. Masz wiele elementów przy których może wystąpić nieszczelność. Ty sprawdziłeś tylko powrót do baku, jak wynika z Twojego opisu.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 13:16   #10
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Niskie ciśnienie szyny paliwowej

czy te złączki są gdzieś oddzielnie do kupienia? czy razem z całymi przewodami ?
jedna biała pod ta czerwona jest trochę ułamana, może to..

ewentualnie dla potwierdzenia może bym się wpiął wężykiem i podciągał strzykawką paliwo na wylocie z pompy i filtra? i tam przy zaciąganiu w razie jakiś nieszczelności powinny wystąpić bąbelki ?

Ostatnio edytowane przez rarytas22 ; 18-08-2020 o 13:36
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.