Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2012, 00:39   #1
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Witam ponownie.
Dziś chcę podzielić się informacjami na temat demontażu rączki drzwi w moim mondku mk4 (10/2011).
Jest to druga foto relacja, mam nadzieje że się komuś przyda.
Robię ją ze względu na to, że jak zauważyłem mondeo wyprodukowany do 10/2011 różni się od tego wyprodukowanego po 10/2011r. Zauważyłem to, ponieważ miałem obydwa modele.(Ten po 10/2011 mam nadal -jeszcze)
Pierwsza foto relacja dotyczy demontażu konsoli środkowej i jest tutaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do wszystkich zainteresowanych Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia powstałe podczas prac ,każdy robi to na własne ryzyko.

Narzędzia:
-jak zwykle karta plastikowa (nie używam kart bankowych ponieważ mają wytłoczone numery i inne dane ,mogą uszkodzić tapicerkę lub plastiki)
-torax min 10 cm dl.

1-sciagniecie plastiku (uwaga brak otworów ułatwiających wypchanie ich od spodu jak w starszych modelach).Plastik ma 8 zatrzasków.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2-odkrecenie 2 śrub. I tu zaczyna sie zabawa ponieważ po odkręceniu śrub raczka tkwi na swoim miejscu jak zaklęta. Jak sie okazało raczka jest na stale zgrzana z boczkiem tapicerki.(zaznaczenie na zielono)
W moim przypadku wyłamałem ja w tych dwóch miejscach (można delikatnie rozwiercić w tych dwóch miejscach(zielone zaznaczenie)).
Lecz najpierw trzeba ja odkręcić ,na sile postarać sie obrócić w górnej części (w górnej części duży powiedzmy zatrzask zdjęcie 2a.),lub czego ja nie chciałem robić ściągając cały boczek.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., 2a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3-tak wygląda miejsce wyłamania
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4-montaz odwrotny do demontażu. Rączka po wyłamaniu tych plastików trzyma sie tak samo jak i przed (nie wiem po co one komu potrzebne)
5-efekt końcowy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Planuje jeszcze oklejenie wewnętrznej części rączki otwierania drzwi, lecz znalazłem kolejna różnice w moim modelu nie ma śrubki, a jak na razie ściąganie boczku nie wchodzi w grę. Jeśli juz to będzie kolejny powód do foto relacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.

Ostatnio edytowane przez Tomasz123456 ; 12-07-2012 o 17:02
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 10:47   #2
luqe
ford::average
 
Avatar luqe
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: WOT
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 121
Domyślnie Re: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

kurcze, super efekt. a masz moze zdjecie "szerszego planu"? jak taka raczka w karbonie komponuje sie z calymi drzwiami? oklejales to zwykla folia? naprawde wyglada suuuper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 13:27   #3
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Odp: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Zdjęcia zrobię po wymianie okleiny. Oklejałem to folią 3D ale będzie zmiana na 3M DI-NOC (ma bardziej wypukłą strukturę i ładniej się prezentuje)
Tak samo w planie zmiana z 3d na 3m na konsoli. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obecnie czekam na dostawę materiałów z PL (wyszło troszeczkę taniej.)
Zakupy w Pl, ponieważ chodziło o primer WP-3000 w UK 30ml w PL 120ml.
__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2021, 22:23   #4
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Czy są może zdjecia tej fotorelacji jak zdjąc rączke ?
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 00:46   #5
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Tu masz film jak wybebeszyć drzwi : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 10:04   #6
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Cytat:
Napisał gaco12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy są może zdjecia tej fotorelacji jak zdjąc rączke ?
Na tym filmiku od rychu.zychu jest pokazane jak się dobrać do tej srebrnej osłony rączki.
Tylko raczej nie rób tego śrubokrętem tak jak ten gościu w w okularach, bo efekty będą widoczne. Zresztą widać, że już nie raz tak to zdejmował bo krawędź jest wyszczerbiona. Tego już nie naprawisz.
Pozostaje już wtedy tylko kupić nową/używaną i trzeba zwrócić uwagę bo są różnice w przed i polifcie.
Człowiek uczy się na błędach (swoich) he he he...
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 17:55   #7
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Demontaż rączki drzwi w mondeo mk4

Rozumiem, Bo jak czytałem to aby karty uzyc i sie nie uszkodzi. Masz racje bo sie uszczerbi. Bede rozbierał ten srodkowy materiał boczka co jest do niego rączka przymocowana. I mam pytanie jak spowrotem go zamocowac bo wczesniej nity te plastikowe bede musiał rozwiercic
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.