Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2021, 11:00   #241
ben3
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-01-2019
Skąd: Skórzewo
Model: S-max
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Jeśli ktoś z Was szukał informacji jak przerejestrować 5 osobowego SMaxa na 7 osobowego to z autopsji mogę się podzielić, choć jestem jeszcze w trakcie od miesiąca.

Mój Smax MK1 z 2009 roku ma w dowodzie wpisane 5 miejsc, więc niezbędna jest przeprawa z papierami z powodu zmian przepisów w ostatnim czasie. Więc po kolei:
1. Fotele, wykładzinę bagażnika i mocowania razem z pasami udało mi się kupić na Allegro za 1000zł.
2. Tapicer samochodowy zamontował mi całość plus wystawił zaświadczenie, że oryginalne fotele zamontowane zostały w miejsce fabrycznych mocowań , całość wyniosła mnie 1000zł.
3. Udałem się do salonu Forda i poprosiłem o certyfikat zgodności na VIN obecnego auta,że jest "przystosowany" do instalacji 7 miejsc, za wystawienie i po tygodniu FORD Germany wysłał mi stosowny certyfikat, koszt 250zł.
4.Tłumacz przysięgły tłumaczył z angielskiego na polski cały dokument (4 strony) , koszt 250zł
5. Przegląd rejestracyjny, tutaj to powinien być punkt 3, bo w takiej kolejności pojechałem zadowolony ze zaświadczeniem od tapicera.. i byłem w kilku OSKP i mnie odsyłano z jednej do drugiej, gdyż nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za zmiany w dowodzie (bo zmieniło się prawo i teraz nie jest już tak prosto, oświadczenie nie wystarczy od tapicera), przypadkiem spotkałem pracownika z innej stacji kontroli pojazdów i powiedział mi,że jest z tym ostatnio problem i ciężko znaleźć stację, która się tego podejmie w Poznaniu. Tutaj pozdrawiam Pana Zbigniewa Koprasa z Fiałkowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , który mi wyjaśnił co muszę zrobić, stąd punkty 3 i 4. Koszt przeglądu z obzdjęciowaniem auta plus wystawienia zaświadczenia ze stacji kontroli pojazdów 180zł
6. Wydział komunikacji. Jeśli myślicie, że to aktualizacja danych , czyli bilecik C to się mylicie... Aczkolwiek na stronie urzędu komunikacji napisali, że to aktualizacja danych w dowodzie i taki druk trzeba uzupełnić z magicznej kuwetki urzędzie o nazwie "Aktualizacja danych", bodaj punkt 4 w dokumencie- zmiany konstrukcyjne z opisem i datą kiedy dokonano zmiany. Więc nie, bo według urzędnika to co prawda jest aktualizacja danych w dowodzie rejestracyjnym ale sprawy C - aktualizacje danych się tym nie zajmują, ponieważ ona nie może wystawić wniosku o nowy dowód, nie bo nie. Takie sprawy realizuje się w sprawach B - rejestracja pojazdów... RĘCE OPADAJĄ. Oczywiście nie ma sensu pobierać bileciku na B tego samego dnia, bo kilkadziesiąt osób już czeka w kolejce. Nie mam czasu na wystawanie od rana w kolejce, więc można się zarejestrować na wizytę za dwa tygodnie w innym urzędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt orientacyjny 56zł pisało na obwieszczeniu w urzędzie ale wszystko się może zdarzyć i zapewne zmienią swoją wersję ile to kosztuje...
Także jeszcze walczę, coraz bliżej końca. AHA jeszcze punkt kolejny
7. Powiadomienie ubezpieczyciela o zmianie wpisu w dowodzie, na szczęście za darmo, tylko skan nowego dowodu trzeba podesłać. Po co to? Chociażby do NNW lub AC, przy ewentualnym wypadku może ubezpieczyciel odmówić wypłaty świadczeń, bo auto jest niezgodne ze stanem faktycznym (w dniu składania wniosku o zakup ubezpieczenia). Ale to dopiero jak dostanę nowy dowód rejestracyjny.

Także dzięki za fotorelację! Przydała się u tapicera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

ben3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 09:04   #242
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

To co napisałeś to raczej tylko twoja umiejętność przytakiwania na to co ci powiedzą inni i za to słono zapłaciłeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Idąc tym tropem to nie wyobrażam sobie jaką drogę muszą przebyć ci którzy zdają na Prawo Jazdy w waszej miejscowości .
Dziś wystarczy pomyśleć logicznie i poczytać ew. internet a wnioski same się nasuwają jak to zrobić żeby nie zrujnować kieszeni i legalnie skrócić ten proces dołożenia foteli . Bez rozwodzenia się wszystkie wypowiedzi są m.innymi w tym temacie .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 14:36   #243
ben3
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-01-2019
Skąd: Skórzewo
Model: S-max
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Może nie doczytałeś, że zmieniło się prawo odnośnie zmian technicznych i nie wystarczy już zwykłe oświadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym czytałem na kilku portalach samochodowych i tam było opisane "po staremu" (bez świadectwa homologacji i tłumaczenia).
W urzędzie potrzebne było wszystko to co opisałem.
Ciekawe jak przytakiwałbyś urzędnikowi jak by wymieniał co jest potrzebne... mądrzy przed ekranem
ben3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2023, 14:04   #244
manaen
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2023
Skąd: Pruszków
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Dzień dobry,

Chciałbym dołożyć do swojego S-maxa Mk1 3 rząd foteli. Aktualnie samochód jest zarejestrowany na 5 osób. Czy ktoś ostatnio przerejestrowywał auto z 5 na 7 osób? Jakie są obecnie potrzebne dokumenty? Czy to co napisał Ben3 w 2021 roku jest aktualne?

Czy każda firma, która montuje fotele może wystawić zaświadczenie o prawidłowym ich montażu?

Pozdrawiam
manaen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2023, 14:51   #245
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,149
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Tu raczej montują użytkownicy a nie firmy.

Ps.
Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu podłogę bagażnika z wersji 7os.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2023, 09:48   #246
desmoth
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus, S-max
Silnik: 1,6 PB; 2.0 PB
Rocznik: 2002, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Odświeżę trochę temat, bo przy prerejestrowaniu na 7 miejsc pojawił się pewien problem.

Opisując sprawę od początku, to wygląda to tak:
1. Założyłem fotele i pasy, mam zaświadczenie od firmy z odpowiednim PKD, że założyła fotele i pasy.
2. Z tymi dokumentami udałem się do OSKP, która zażądała świadectwa homologacji, że jest taka fabryczna możliwość założenia. Świadectwo homologacji wydał mi Ford Polska, koszt 400 zł. Z tym dokumentem ( w języku angielskim) dostałem opis zmian od OSKP
3. Udałem się więc do starostwa powiatowego, powiat krakowski, oddział Węgrzce. Tutaj jeden Pan powiedział mi, że nie może wpisać 7 miejsc, bo potrzebuję "oświadczenie producenta pojazdu podstawowego potwierdzające prawidłowość zamontowania odpowiednich pasów i siedzeń". Według urzędnika powinienem iść do ASO np. na Jasnogórską w Krakowie i dam dostanę takie oświadczenie, bo już nieraz inni ludzie przynosili. Udałem się więc do serwisu, a tam powiedzieli, że takiego oświadczenia mi nie wydadzą, bo go nie wydają i żebym się z Ford Polska skontaktował. Ford Polska z kolei stwierdził, że tego nie wyda, bo nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia, czy wszystko jest dobrze zamontowane (całkiem logicznie zresztą).

Obecnie jestem trochę w kropce, bo nie mam skąd wziąć tego oświadczenia. Może ktoś coś może pomóc lub podpowiedzieć?
desmoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2023, 09:51   #247
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Czytałem już kilka razy jak pani w okienku mówi, że czegoś się nie da, ale przez internet się już da.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2023, 10:15   #248
desmoth
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus, S-max
Silnik: 1,6 PB; 2.0 PB
Rocznik: 2002, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu raczej montują użytkownicy a nie firmy.

Ps.
Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu podłogę bagażnika z wersji 7os.
Ile za podłogę?
desmoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2023, 12:48   #249
desmoth
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus, S-max
Silnik: 1,6 PB; 2.0 PB
Rocznik: 2002, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem już kilka razy jak pani w okienku mówi, że czegoś się nie da, ale przez internet się już da.
Niestety tę sprawę mogę załatwić tylko osobiście. I niestety sprawa za każdym razem wyląduje na biurku pewnego Pana, który to musi zatwierdzić. Mimo dwóch prób, za każdym razem sprawa zatrzymała się na nim i informacji, że muszę mieć "oświadczenie producenta pojazdu..." Może ktoś miał podobną sytuację? A może ktoś pomoże w Krakowie/Nowym Sączu?
desmoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2023, 15:38   #250
THE REEM
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008/2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Czy byłby ktoś w stanie napisać jakie są wymiary paki jak się wykręci fotele z 2 i 3 rzędu? Myślę nad kupnem smaxa który raz czy 2 razy w roku byłby użyty jak kamper van dla jednej osoby
THE REEM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.