Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2017, 21:34   #381
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

czy jak wymienię lampkę tylna taką zwykła na taką [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to będzie działała ja przednia

u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 22:09   #382
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Nie będzie się zaświecała w momencie otwarcia drzwi. Ale działać będzie.

Dobra - teraz dopatrzyłem się - ja mam inną. Na pewno nie najprostszą - ale wygląda inaczej. Ta powinna świecić.
__________________
A6 C5 2.7T

Ostatnio edytowane przez Jacek_l ; 04-01-2017 o 22:11
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 05:25   #383
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak wymienię lampkę tylna taką zwykła na taką [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to będzie działała ja przednia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Ty kolego masz "zwykłą" lampkę
Były też lampki w wersji "ze światłem do czytania"
Jeśli chcesz aby pasażerowie tylnych siedzeń mogli indywidualnie włączać tylną lampkę,
to musiałbyś mieć lepszą wersję lampek
Ktoś na forum podmieniał i NIE jest to Plug&Play

lampka przednia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lampka tylna
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 12:58   #384
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

ok dzięki za info spróbuję takiego myku zamienię lampkę z przodu na tył i zobaczę co się stanie ,jak będzie działać ta co ma przyciski na tyle
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 13:24   #385
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Tak tylko powiem że skończyłem montować panel podsufitki z lusterkiem tylnego siedzenia. Podrzuce wkrótce zdjęcia i filmiki. Projekt zakończył się prawie 100% sukcesem. Po założeniu okazało się że panel który miałem z lusterkiem ma jednak delikatnie inny odcień szarego niż oryginalny panel Titanium który jest kremowy. Tak więc panel mam kremowy, a wkładkę na okulary i lusterko jest szarawe. Nie wygląda tragicznie... Plus na schowku na okulary są delikatne rysy. Więcej info wkrótce...
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 14:23   #386
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok dzięki za info spróbuję takiego myku zamienię lampkę z przodu na tył i zobaczę co się stanie ,jak będzie działać ta co ma przyciski na tyle
Zrób tak mnie na tyle działa taka co ma 3 przyciski. a miałem bez przycisków.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 16:16   #387
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś na forum podmieniał i NIE jest to Plug&Play
Ja wymieniałem najzwyklejszą na najwyższą i wszystko działa - prócz włączania się podczas otwierania drzwi. Możliwe, że jest to wina bida wiązki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 17:16   #388
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

jak zadziała to kupuję jeszcze raz dzięki za info
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 11:26   #389
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Tak mniej więcej to wygląda po robocie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i trzeba nadmienić kilka spraw.

A) na moje oko w Focusach (hatchback i kombi) chyba nie powinna być tego lusterka tylnej kanapy, gdyż po jego otwarciu, mocno zasłania zwykłe lusterko tylne. Obstawiam że w B-Max'ach, C-Max'ach (na pewno w S-Maxach) sprawuje się to świetnie, bo podsufitka jest wyżej i panel ze schowkiem na okulary+lusterko tylnej kanapy nie zasłania lusterka tylnego. Niestety w Focusie o standardowych (nie podwyższonych, jeśli takowe są) wymiarach/wysokości podsufitki, to lusterko tylnej kanapy może delikatnie przeszkadzać.

B) Głębokość schowka na okulary zmieniła się tak diametralnie, że żadne moje przeciwsłoneczne okulary nie chcą się dalej zmieścić w schowku.. Nie wiem czy większe wersje (B-Max, C-Max, S-Max) jednak nie mają delikatnie głębszego całego panelu. Z tego co porównałem na szybko w aucie jak wszystko "wisiało" to wygląda na to samo, więc nie wiem skąd aż taka różnica, że w standardowym schowku na okulary bez lusterka tylnej kanapy jest aż tak więcej przestrzeni na okulary w porównaniu z tym które takowe lusterko posiada. Oczywiście mam świadomość, że lustereczko jest przecież "w" schowku na okulary i będzie zabierać przestrzeń, ale nie spodziewałem się aż takiej różnicy

C) Jak wspomniałem wcześniej, po podmiance mam niestety pięknie kremowy nowiutki, pachnący i wręcz przecudowny panel podsufitki, ze schowkiem na okulary i lusterkiem tylnej kanapy w odcieniu szarości. Nie wygląda to najlepiej, podrzucę wkrótce więcej zdjęć. Dodatkowo schowek na okulary jest delikatnie porysowany.

Podsumowując: Operacja udała się, pacjent żyje, ale chyba będziemy operować raz jeszcze. Coś czuję, że za tydzień rozbiorę wszystko znowu aby wrócić do schowka na okulary bez lusterka. Niby fajnie, że jest dodatkowa opcja, ale wkurza niezgodność kolorystyczna, porysowany schowek oraz to, że lusterko po otwarciu zasłania lusterko tylne. Gdyby jeszcze kolorystyka się zgadzała i nie byłoby żadnych rys, to na 100% schowek z lusterkiem by został. Obecnie jak mówiłem - zastanawiam się czy mi to teraz bardziej nie przeszkadza niż cieszy.

Czas operacji: 30 minut tylko dlatego, że nie mogłem dopasować śrubokrętu, który jednocześnie miałby płaską główkę na tyle małą, aby móc ten śrubokręt wcisnąć w te małe szczeliny aby odpiąć przedni panel podsufitki, ale nie na tyle małą, żeby wpadał między zatrzaski w środku. Plus należy brać pod uwagę, że dłuższe śrubokręty nie wchodzą w miejsce schowka na okulary. Na nagraniu myślę że będzie widać skąd są problemy ale muszę to nagranie po prostu delikatnie przyciąć/zmontować, bo nie sądzę że ktokolwiek ma ochotę oglądać 30 minut potyczki pomiędzy mną, a zawiasami.
Obstawiam, że podejście numer dwa zajmie mi nie więcej niż 10 minut. Sama podmiana schowka w panelu zajmuje jakieś 2 minuty.

P.S. O ile byłem ostrzegany, aby nie zerwać żadnych taśm ledowych, o tyle żadnych taśm nie znalazłem, natomiast jest kilka przewodów, które bezproblemowo można wypiąć. Jedyny przewód który stawiał mi opór i nie udało mi się rozwiązać jak "go wypiąć" to ten oznaczony jako "TO > SPEAKER" z przedniego panelu więc ten wypinany panel po prostu wisiał na przewodzie przez czas operacji.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 09-01-2017 o 11:29
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 12:34   #390
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Jacek_l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniałem najzwyklejszą na najwyższą i wszystko działa - prócz włączania się podczas otwierania drzwi. Możliwe, że jest to wina bida wiązki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Tu np. kolega miał problem z wymianą
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , focus , mk3 , oświetlenie , wyposażenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.