Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2021, 18:35   #41
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

jak to będzie sworzeń to stawiam wódkę na forum

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 20:09   #42
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Sworzeń przy wahaczach w MK3 jest z wahaczem.
Na upartego można kupić wahacz ze sworzniem przykręcanym (i regulowanym) ale to mówimy (o ile spoglądałem) o sprzęcie dla tych co robią porządna glebę a nie normalnie utrzymują w jeżdżącej kondycji.
Wahacze nie podejrzewałem bo był wymieniany pol/rok temu (tak samo jak górne łożyska amortyzatorów) i przejechał ile? z 10 tysiecy km max? No ale biorąc pod uwagę ze był wymieniany w tym zakładzie gdzie podejrzewam że jak wymieniali wahacz to urwali czujnik poziomowania świateł, no to podejrzewam że wstawili najgorszy badziew jaki można było wstawić a łożysk amortyzatorów pewnie nawet nie wymienili a tylko wpisali na fakturę.
Więcej będę wiedział jak znowu zostawię auto, zostanie zrobione i wtedy potwierdzę czy znowu będzie cisza podczas jazdy.
Urok mechaników i różnych serwisów gdzie jakoś dziwnie nikt nie potrafił znaleźć skąd stukania lub skrzypenie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 21:51   #43
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sworzeń przy wahaczach w MK3 jest z wahaczem.
w większości fordów od zarania dziejów tak jest w oryginale i w zamiennikach, ale tez od zarania dziejów można było dokupić sam sworzeń i "odcinając" stary, przykręcić nowy.

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wahacze nie podejrzewałem bo był wymieniany pol/rok temu
Oj, jeszcze nie raz się zdziwisz, jak po 3-4 miesiącach padnie część zamienna.
Ja swojego czasu potrafiłem wymieniać co 2-3tys.km łączniki bo padały.
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więcej będę wiedział jak znowu zostawię auto, zostanie zrobione i wtedy potwierdzę czy znowu będzie cisza podczas jazdy.
to taki urok oddawania do mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak, wiem, nie każdy ma czas, mozliwości i umiejętności aby zrobić samemu, no i nie wszystko da się samemu.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:03   #44
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

jeśli kupię sobie pneumata to podejrzewam że będę więcej rzeczy robił sam.
Taki wahacz wymienić to można się czasami nieźle zaprzeć, ukrecic śruby i zostawić auto w pół niesprawne.
Nie mówiąc o zjechaniu główek jak się ześliźgie.

Co do części, jeśli chodzi o to że można je wymieniać częściej, tak - wiem że można trafić na konkretne g**** co po kilku miesiącach jest do wymiany.
Tyle że na razie cały czas myśleliśmy że to łączniki stabilizatora lub gumy stabilizatora (lub nawet obijający się stabilizator).
Jak dopiero co niedawno wymieniłem wahacz to nie wrzucałem go na szczyt listy rzeczy które mogą sprawiać problemy jeśli są inne części które "bardziej" wskazują na powód niepokojących dźwięków.
No nic. Zobaczymy od czwartku czy hałasy znikną.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:07   #45
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dopiero co niedawno wymieniłeś wahacz to nie wrzucasz go na szczyt listy rzeczy które mogą sprawiać problemy
nie sposób nie zgodzić się z Tobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli kupię sobie pneumata to podejrzewam że będę więcej rzeczy robił sam.
pneumat to nie wszystko, ja nie mam, a staram się sam robić, ale to takie OT.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:52   #46
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Dużo rzeczy robię sam.
Ale w pewnym momencie musisz wiedziec gdzie jest granica wyrywania sobie pleców leżąc pod autem w dziwnej pozycji aby odkręcić śrubę w zawieszeniu która często nie była ruszana odkad auto wyjechało z fabryki.
Ja niestety coraz częściej na takie trafiam i za każdym razem jak już taka śruba "puści" to patrzę na auto i zastanawiam się czy to nie był ostatni raz kiedy los zezwolił mi zrobić coś samemu.
Niestety wiele razy poukrecalem śruby tak, że z 30-70 minutowej roboty przy aucie zrobił się cały dzień i rzeźba żeby to jakoś z powrotem zlozyc.
Od dobrych dwóch lat dużo ćwiczę. To ile mam teraz pary w rękach w porównaniu z tym jaki byłem te 3 lata temu to nie ma żadnego porównania.
I samo odkręcanie niestety nie polega na siłę przyłożonej na dźwigni.
Dasz za długa dźwignie ze zbyt duża siła i urwiesz główkę/zerwiesz gwint.
A psikac i stukać młotkiem żeby w końcu puściło i za każdym razem się zastanawiac czy pociągnąć jeszcze raz ale mocniej i może puści a może znowu będę miał dzień w plecy?
Niestety na tym etapie ja podziękuję. Wolę nałożyć nasadkę, nacisnąć przycisk i po prostu poczekać.
A jak nie puści to wtedy zapsikac WD40, postukać młotkiem i za 15 minut znowu przycisnąć przycisk.
W którymś momencie dochodziłem do etapu ze w piątek miałem wycisk na ściance wspinaczkowej, w sobotę i w niedziele rwałem kluczem pod autem, a w poniedziałek na ściance czułem jak wyrywam mieśnie.
Tak więc pneumatyk raczej na 100% dołączy do kolekcji narzędzi w moim garażu i wtedy będę mógł sobie spokojnie zdejmować i zakładać części zawieszenia wspak i na opak.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 05:35   #47
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 06:44   #48
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja niestety coraz częściej na takie trafiam i za każdym razem jak już taka śruba "puści" to patrzę na auto i zastanawiam się czy to nie był ostatni raz kiedy los zezwolił mi zrobić coś samemu.
znam to, dlatego nie kupuj niczego mocnego do odkręcania śrub
Twoje ręce granicą zdrowego rozsądku.
Kupisz klucz udarowy, będziesz rozwiercał zerwane śruby.

Dla porównania, wymiana przegubu wewnętrznego na warsztacie zajmuje 40minut.
Wiesz dobrze ile to roboty z wyjęciem półosi.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 10:23   #49
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłopie. Masz bana na tym forum już . Zabieraj zabawki haha
ty mi go dałeś?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 11:34   #50
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na upartego można kupić wahacz ze sworzniem przykręcanym (i regulowanym) ale to mówimy (o ile spoglądałem) o sprzęcie dla tych co robią porządna glebę a nie normalnie utrzymują w jeżdżącej kondycji.
Eee?
Przecież rozwiercasz nity, wkładasz nowy sworzeń przykrecasz śrubami i dziala... Sworzni na necie miliony. Nie wiem w czym problem.

Btw jeśli to sworzeń... No to cóż... Przecież to się diagnozuje 5 minut. Podnosisz koło łapiesz za nie i machasz góra dół lewa prawa. Jak coś słychać to masz odpowiedź
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.