Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2019, 09:00   #301
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

W mk4 nie bylo przynajmniej u mnie

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 10:23   #302
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

patrząc w sklepie internetowym tulejki są wpisane do MK3 - u mnie bankowo ich nie było i w kilku innych, które miałem okazje robić. W MK4 na pewno były. Nie wiem skąd różnice aczkolwiek moim zdaniem nawet jak są to nie ma sensu ich wymieniać.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 13:38   #303
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Ktos ma pomysł co może być przyczyna tego dlAwienia się ?
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 18:02   #304
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

dzisiaj sprawdzilem ten nowy zaworek sterujacy klapami, i wydaje mi sie ze ten stary tez byl dobry poniewaz po odlaczeniu wtyczki tej gornej co nie jest zaznaczona silnik inaczej pracowal podlaczylem ja i roznice bylo slychac, natomiast po odlaczeniu tej drugiej nie ma roznicy w ogole, czyzby wtyczka byla zepsuta i nie daje pradu ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s a moze odlaczyc ten zawor calkiem i zobaczyc czy samochod sie zadlawia ? czy to musi byc podlaczone ? bo moge odlaczyc owinac tasma izolacyjna i jezdzic bez tego czujnika ktory steruje klapkami?

Ostatnio edytowane przez mlody141 ; 09-05-2019 o 18:06
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 07:34   #305
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

działanie tych zaworów jest wyzwalane w pewnym zakresie obrotów po to by otwierały lub zamykały się klapy wirowe dolne lub górne. Nie pamiętam na ta chwilę czy tam jest podawane cały czas zasilanie i przerywane w momencie gdy klapki mają się otworzyć - może ktoś Ci to sprawdzi u siebie. Po za tym podawałeś wczesniej, jak dobrze pamiętam, że masz błąd sterowania tych zaworów a po wymianie zniknął więc raczej świadczyło to o ich uszkodzeniu. Dodatkowa kwestią jest to, że zastosowałeś zamiennik o nieznanej jakości, który może działać pełnoprawnie ale nie musi. Niby nie jest to coś skomplikowanego ale zawsze to część elektryczna.
Szczerze mówiąc to na Twoim filmiku ciężko coś stwierdzić.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 09:18   #306
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

No błędu już nie pokazało a nadal przerywa , a może przepustnice by trzeba wyczyścić ? Albo coś z dawka paliwa jest ze nieraz się zadławią
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 10:12   #307
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał mlody141 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No błędu już nie pokazało a nadal przerywa
czyli musiał być uszkodzony przynajmniej jeden z tych zaworków.
Cytat:
Napisał mlody141 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może przepustnice by trzeba wyczyścić ?
wątpię, bo raczej miałbyś problemy z wolnymi obrotami ale nie zaszkodzi wyczyścić bo na pewno jest sporo syfu.
Cytat:
Napisał mlody141 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo coś z dawka paliwa jest ze nieraz się zadławią
pozostaje chyba wpiąć komputer i czytać dane w trakcie jazdy, bo inaczej to wróżyć zaczniemy a Ty nie potrzebnie będziesz pół auta wymieniał.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 10:43   #308
mlody141
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-08-2017
Skąd: Kościan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

W sumie te szarpania występuje tylko na niskich obrotach tak jakby auto miało ciężko się odbić ale nieraz jest tak ze cały dzień nic nie czuć, jeżdżę z tym nie chce mi się latać z tym . Jak się się rozwali to wtedy będzie wiadomo co to jest ..
mlody141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 17:06   #309
pikon7
ford::beginner
 
Avatar pikon7
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 benzyna 145KM TBWB + LPG
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Re: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Witam. Ja w swoim S-max ie 2.0 145km 2010r też podjąłem się skontrolowania klapek wirowych. I faktycznie w tych rocznikach chyba problem praktycznie nie istnieje. wszystko sztywne jak nowe przy przebiegu 149tyś km. Zero luzów. Nie wiem jak tam wygląda sprawa demontażu kolektora ssącego w Mondeo ale podejżewam że jest tam dużo więcej miejsca. U mnie żeby na spokojnie wyciągnąć to ustrojstwo chyba musiał bym zdemontować cały przód łącznie z chłodnicą ma się rozumieć. Skrajnie lewą górną śrubę od kolektora dało się po wielkich kombinacjach wykręcić wkładając rękę przez dziurę po wcześniej zdemontowanym reflektorze. Miejsca jest tam na tyle mało że ostatecznie i tak nie udało sie go wyciągnąć. Dało radę jedynie trochę odchylić od głowicy i dłonią pomacać te klapki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przy okazji jeszcze wyczyszczony egr, który wcale nie był ani zapchany ani specjalnie brudny.
pikon7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 14:14   #310
catz
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał dawidpl7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, zaślepialiście jakoś miejsce w którym był podłączony ten wężyk? Czy poprostu odłączyć go i zostawić w spokoju?
Ponawiam pytanie kolegi bo nie znalazłem na nie odpowiedzi. Czy króciec do którego podłączony jest wężyk może być zaślepiony? jak zdejmę wężyk z króćca to nadal słyszę klapki, po zaślepieniu jest cisza.
catz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.