Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2017, 19:03   #1
zuberekpm
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Miska olejowa czy ona ma byc plastikowa ?

Witam
Całkiem tak niedawno nabyłem Forda Transita Connect 2014 1,6 TDCI
Mój mechanik wymieniał olej w aucie i powiedział mi, że misa olejowa w tym aucie jest plastikowa. Powiedział, że pierwszy raz się*z czymś takim spotkał. Czy ktoś z Was się z takim przypadkiem spotkał? A może on źle zerknął i taki plastik jest jedynie jakąś dodatkową obudową do klasycznej metalowej miski która jest wewnątrz?? Jeśli to prawda i rzeczywiście tak się*zdarza to zastanawiam się nad tym czy może zamontować metalową osłonę silnika. Czy macie może jakieś propozycje zakupu takiej osłony? Na allegro jest możliwość zamówienia takiej osłony na zamówienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zuberekpm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 20:02   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 20:41   #3
zuberekpm
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam
Ale masz na myśli te modele??
zuberekpm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 21:27   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam
A ja mam metalową, w poprzednim miałem również metalową. A w jednym z samochodów po dwóch latach w szybkim tempie chwyciła ruda, z którą zacząłem natychmiastową walkę

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 10-10-2017 o 21:37
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 22:57   #5
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

A nawet nie wiem jaką mam. Niestety nie mam jak sprawdzić, od spodu auta jest osłona silnika i nic się tam nie da podejrzeć. Ale w sumie może to i dobrze. W aveo mam stalową i musiałem wymienić po 5 latach, bo przerdzewiała i zrobiła się dziura..

Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 01:43   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.
Kolego, piaskowanie podczas jazdy tez swoje robi na powłokę ochronną misy. Więc jakakolwiek osłona jest wskazana
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 12:48   #7
zuberekpm
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.

Nie jeżdżę tym autem specjalnie w terenie ale jest moim pierwszym tak nowym autem które używam do pracy.

Pracuje w branży weselnej więc zdarza się, że jeżdżę po polnych drogach jak jakaś sala bankietowa jest gdzieś w polu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A też sprawa jest taka, że auto będzie jeżdżenie czasem przez jednego lub drugiego pracownika lub żona.

Nie trzeba terenu i polnej drogi a nawet stary wysoki krawężnik wystarczy żeby coś uszkodzić. Niby to gdybanie ale na zimne dmuchać trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na Allegro jest coś takiego - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co Wy na to?
zuberekpm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 20:33   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, piaskowanie podczas jazdy tez swoje robi na powłokę ochronną misy. Więc jakakolwiek osłona jest wskazana
Ale zwykła plastikowa osłona przecież jest pod silnikiem.

Bump:
Cytat:
Napisał zuberekpm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Allegro jest coś takiego - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co Wy na to?
Może i ma to sens w Twoim przypadku. Ja bym w to nie szedł, ale w zasadzie nigdy nie zjeżdżam z asfaltu, czasem jakaś dobrze utrzymana szutrówka się zdarzy. Na polnych drogach, wiadomo - różnie bywa.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 11-10-2017 o 20:40
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 21:20   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Pytanie o misę olejową

Cytat:
Ale zwykła plastikowa osłona przecież jest pod silnikiem.
Kto ma ten niech sie cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na na szybko muszę skołować
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.