Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2018, 10:19   #1
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie st220 - dławienie przy puszczeniu sprzegła przy ruszaniu, migające ledy

ogólnie problemy mam przy ruszaniu, jak puszczam sprzęgło to obroty spadają do 200-300 a nawet mi zgaśnie, a przy wciśnięciu (aby nie spadły zbyt nisko i aby nie zgasł) nagły skok do 2000 około, tak jakby coś się gdzieś zacinało i nagle puszczało - jakby przepustnica hacząca albo jakieś skoki w elektryce może. w zależności jak uchylę przepustnicę to ten efekt jest gorszy lub lepszy. szczególnie jak jest wilgotno to ten efekt jest większy, przytykania. na zimnym silniku (na ssaniu?) jest ok, dopiero po rozgrzaniu ten problem wystepuje - wiec właściwie raczej nie może byc to przepustnica? dalej opisze problem z ledami (wiec moze aku lub altek). czyściłem ją niestety tylko od wewnatrz, bez ściągania jej całkowicie, bo nie wiedziałem jak zdjac linke gazu - teraz wiem i chciałem to niebawem zrobić, dokładnie ja przeczyscic, ale casu troche brak. potem po resecie i adaptacji była jakby poprawa, na jakiś czas. przepływkę oczywiście też wtedy czyściłem. krokowy kupiłem inny używkę, ale też dość zajechany (nic nie dało) i nowy zamiennik - też bez zmian.

szukając różnych informacji o tym problemie dławienia opisanym na poczatku przy puszczaniu sprzęgła próbowałemz bocznikowym: jak odłączam bocznikowy to raz gaśnie silnik a raz pracuje, tak 50/50 testów gasł i nie gasł po odłączeniu wtyczki bocznikowego. co to oznacza? zasysa raz lewe a raz nie? czy bocznikowy do dupy? od początku mam ten problem, cewka, kable, świece kupione były rok temu i problem nadal taki istniał. się zastanawiam czy właśnie też altek/aku nie jest przyczyną tego skoku obrotów przy ruszaniu. kupię dziś miernik i to pomierzę.

ostatnio mam też problem że migały mi ledy, czasami ten problem powraca na chwile, ale po dłuższej trasie tak jakby się aku naładował i problemu nie ma, wcześniej padł 2x, pradopodobnie po dłuższym postoju. więc nie wiem czy aku do wymiany, czy altek szwankuje - czytałem że regulator najczęściej jest przyczyną lub szczotki.
aku chyba jest dość stary, ale nie wiem bo z takim go kupiłem. chyba że poszukam daty produkcji, to może mi coś powie aby stwierdzić wiek aku.


Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 11-10-2018 o 10:23
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 11:32   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: st220 - dławienie przy puszczeniu sprzegła przy ruszaniu, migające ledy

Może czujnik sprzęgła? Jak nie wykrywa ruchu pedału i gwałtownie załączysz sprzęgło to obroty spadną i "nieprzygotowany" komputer zanim się zorientuje to albo zgaśnie albo go złapie dając więcej powietrza i paliwa przez co wzrost obrotów.

Ogólnie w st220 obroty lubią się bujać.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 13:57   #3
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: st220 - dławienie przy puszczeniu sprzegła przy ruszaniu, migające ledy

Na kompie by to pokazało? Miałem taką sugestię raz właśnie.
Ale czemu na zimnym jest ok?
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 15:47   #4
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: st220 - dławienie przy puszczeniu sprzegła przy ruszaniu, migające ledy

Sprawdź odczyt z sondy lambda.

Na zimnym nie podaje sygnału i PCM nie bierze jej pod uwagę
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 16:52   #5
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: st220 - dławienie przy puszczeniu sprzegła przy ruszaniu, migające ledy

foty z ELMa
sterowanieroleta.pl/images/st/1.jpg
sterowanieroleta.pl/images/st/2.jpg
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.