Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2021, 06:49   #1
tkowal86
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Hatchback
Silnik: 1.8 tdci 125 KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Dławienie, przygasanie przy ruszaniu

Witam,
Panowie mój mondek na zimnym silniku przerywa. Przygasają światła i dławi go podczas ruszania i zatrzymywania się. Wrzucam filmik jak to wygląda. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może ktoś coś podpowie lub miał podobny problem. Dodam, że aku jest sprawny oraz ładowanie alternatora jest w porządku.


Ostatnio edytowane przez tkowal86 ; 01-03-2021 o 06:59 Powód: nie działający link na hostingu
tkowal86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 20:24   #2
tkowal86
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Hatchback
Silnik: 1.8 tdci 125 KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dławienie, przygasanie przy ruszaniu

Witam ponownie,
Po kilku próbach naprawienia czkawki mojego auta w końcu się udało. Przyczyną był czujnik położenia wału korbowego. Po jego wymianie auto pracuje stabilnie. Ponad to profilaktycznie wymieniłem jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu oraz wyczyściłem silniczek egr, który w sumie nie był wcale taki brudny. Mam tylko jedno spostrzeżenie, w oryginalnym czujniku położenia wału nie było uszczelki, na zamienniku już był co spowodowało że czujnik nie chciał wejść w otwór nawet przy użyciu dużej siły. Postanowiłem zdjąć gumowy oring tak jak było pierwotnie w oryginalnym czujniku i dopiero wtedy udało mi się ustawić odpowiednią odległość czujnika. Czy brak tej uszczelki może mieć jakiś negatywny skutek?
tkowal86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dławienie , przygasanie , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.