Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2021, 09:02   #1
Runner79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2017
Model: Mondeo MK5
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Witam!

Od kilku dni już dosyć mocno odczuwam ucisk z lewej strony w fotelu kierowcy (wersja Titanium, pełna elektryka i podgrzewanie). Wydaje mi się, że pianka siedziska jest do wymiany - pod tapicerką wyczuwalny jest metalowy pręt trzymania.

Czy ktoś z kolegów wymieniał tą piankę? Da radę bez wyciągania fotela?
Co z matą grzewczą - czy da radę odkleić i na co przykleić do nowej pianki?

Może ktoś poratuje instrukcją serwisową?

Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Runner79

Runner79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2021, 20:57   #2
redo444
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: podlaskie
Model: Ford S Max
Silnik: Diesel 163 km
Rocznik: grudzień 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Zamierzałem to zrobić w S-maxie. Odkręciłem siedzenie, zerknąłem od spodu i się poddałem. Z ciekawością też przeczytam poradę.
redo444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2021, 19:50   #3
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Jak wszystko co zostało złożone da się rozłożyć. Wyciągnij fotel - dla własnej wygody - łatwiej rozpoznasz gdzie są zaczepy trzymające tapicerkę. Palce trochę bolą ale proponuję zaopatrzyć się w komplet do ściągania tapicerek.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2021, 19:18   #4
plat1num
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Do zdjecia tapicetki nie potrzeba wykrecac fotela.
Po pierwsze trzeba zlokalizowac i odpiac kable czujników umieszczonych w gabce siedziska.
Po drugie nalezy odpiac z przodu i z tylu siedziska plastikowe paski pelniace funkcje zaczepow mocujace siedzisko do metalowej ramy fotela.
Dodatkowo nalezy odpiac mniejsze zaczepy po bokach fotela.,ten od strony drzwi wymaga wypiecia plastikowej oslony fotela.
Przed zjeciem siedziska nalezy upewnic sie ze nie wyrwie sie zadnych kabeli idacych do czujnikow.
Po wyjeciu siedziska z ramy fotela mozna odpiac pokrowiec od gabki siedziska. Nie potrzeba zadnych specjalistycznych narzedzi.

Osobiscie szukam gabki na siedzisko pasazera, chetnie kupilbym nowa, ale nie wiem gdzie taka dostac.
plat1num jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2021, 07:57   #5
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2021, 19:04   #6
Runner79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2017
Model: Mondeo MK5
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Cytat:
Napisał plat1num Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do zdjecia tapicetki nie potrzeba wykrecac fotela.
Po pierwsze trzeba zlokalizowac i odpiac kable czujników umieszczonych w gabce siedziska.
Po drugie nalezy odpiac z przodu i z tylu siedziska plastikowe paski pelniace funkcje zaczepow mocujace siedzisko do metalowej ramy fotela.
Dodatkowo nalezy odpiac mniejsze zaczepy po bokach fotela.,ten od strony drzwi wymaga wypiecia plastikowej oslony fotela.
Przed zjeciem siedziska nalezy upewnic sie ze nie wyrwie sie zadnych kabeli idacych do czujnikow.
Po wyjeciu siedziska z ramy fotela mozna odpiac pokrowiec od gabki siedziska. Nie potrzeba zadnych specjalistycznych narzedzi.

Osobiscie szukam gabki na siedzisko pasazera, chetnie kupilbym nowa, ale nie wiem gdzie taka dostac.
W Bielsku-Białej w ASO Ford AutoBoss dostałem info, że pianka do mojego modelu - Titanium - kosztuje 299 PLN i czas oczekiwania około 2 dni. Mata grzewcza 160 PLN.

Pozdrawiam
Runner79
Runner79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 11:22   #7
plat1num
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Pianka fotela kierowcy - wymiana.

Cytat:
Napisał Runner79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Bielsku-Białej w ASO Ford AutoBoss dostałem info, że pianka do mojego modelu - Titanium - kosztuje 299 PLN i czas oczekiwania około 2 dni. Mata grzewcza 160 PLN.

Pozdrawiam
Runner79
Dokopalem sie do numerow czesci orginalnych gąbek na siedzenia. tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

1761795
1761796
1761797
1761798

Moja kosztuje ok 800 PLN.
plat1num jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.