Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2016, 16:33   #21
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Idąc dalej w tej teorii zastanawia mnie dlaczego ten czas 30 minut tam w ogóle jest. Po pierwsze w instrukcji napisane jest że timer trzeba ustawić 70 minut przed czasem nastawianym. Mogłoby to sugerować że powinno być 60 minut. Po drugie jak daje grzej teraz piec daje radę, co może oznaczać że moc grzewcza pieca jest wystarczająca tylko algorytm źle liczy czas tak jak piszesz.

mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 21:17   #22
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Post Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Postaram się dowiedzieć coś od mechanika eberspachera u którego montowałem piec odnośnie tego algorytmu. Żeby było fajnie, firma jest z Krakowa, czyli w twoim mieście.
Z tego co mówił w trakcie montażu to nasze piece są z oprogramowaniem "dedykowanym" i w tym przypadku mimo, że miał program eberspachera to nie miał możliwości komunikacji z elektroniką. Pozostaje zatem tylko serwis :-( chyba.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 21:44   #23
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Cytat:
Idąc dalej w tej teorii zastanawia mnie dlaczego ten czas 30 minut tam w ogóle jest. Po pierwsze w instrukcji napisane jest że timer trzeba ustawić 70 minut przed czasem nastawianym. Mogłoby to sugerować że powinno być 60 minut. Po drugie jak daje grzej teraz piec daje radę, co może oznaczać że moc grzewcza pieca jest wystarczająca tylko algorytm źle liczy czas tak jak piszesz.
30 min wynika z troski producenta auta o akumulator. Jak montuje sie uniwersalne piece to jest możliwość zmiany tego czasu. 30 min to jest kompromis pomiędzy względnym nagrzaniem auta a rozladowanym aku. Pamiętaj je ze używając pieca przez 30 min powinno sie pozniej przez 30 min mieć uruchomiony silnik w celu uzupełnienia aku.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 06:21   #24
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Tylko dlaczego ten sam producent pieca daje czas nagrzania w urządzeniach uniwersalnych 60 minut, a w naszych tylko max 30 min. Troska o akumulator jest bardzo naciągana teorią. Fakt, instrukcja mówi "...po wykonaniu cyklu ogrzewania prowadź pojazd co najmniej przez czas równy cyklowi ogrzewania."
To co mają powiedzieć użytkownicy samochodów z uniwersalnym piecem?
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 16:45   #25
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Jestem po rozmowie z fachowcem od ebera. Powiedział mi, że:
1. W zależności od urządzenia, piece np. firmy Webasto pracują od 10 do 120 minut!!. Średnio ustawia się czas pracy na 30 minut. Podobnie może być z eberspacher (musiał by to sprawdzić)
2. Nie spotkał się z urządzeniem tego typu, które miało by ograniczenie czasowe, przyznał jednak, że być może fabryczne piece mogą taką blokadę mieć. Jedyne ograniczenie jakie jest w piecach to termiczne chroniące przed przegrzaniem.
3. Typowymi elementami ograniczającymi prace są elementy zewnętrzne takie jak: klimatronik lub moduł komfortu.

Kolego mlx jak będziesz we wtorek w serwisie to może przedstaw im te argumenty i uwagi. Może to wprowadzi ich na właściwy tor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do kolegów z forum: czy po nr VIN da się sprawdzić na Etis`e jaki nr części (FINIS) ma mój moduł komfortu. Jeśli tak to prosiłbym o krótki opis. Dzięki
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 19:42   #26
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Cytat:
Napisał ravl1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko dlaczego ten sam producent pieca daje czas nagrzania w urządzeniach uniwersalnych 60 minut, a w naszych tylko max 30 min. Troska o akumulator jest bardzo naciągana teorią. Fakt, instrukcja mówi "...po wykonaniu cyklu ogrzewania prowadź pojazd co najmniej przez czas równy cyklowi ogrzewania."
To co mają powiedzieć użytkownicy samochodów z uniwersalnym piecem?
To ograniczenie wprowadza Ford a nie Webasto/Eber... wynika to pewnie z statystyki używania auta. Pewnie Inżynierowie uznali, że statystycznie czas pracy samochodu to o 30 min. Moim zdaniem nie da się zmienić tego czasu z poziomu narzędzi "ogólnie dostępnych"
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 20:39   #27
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Najlepiej bylo by dołożyć sterowanie zdalne tylko ze to sa spore koszty.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 07:30   #28
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Koszt jest jak dwa baki paliwa więc nie jest krytycznie, taki mam plan to dołożyć czy działa dobrze czy nie. Przyda się.
mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 08:52   #29
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

No ja mam easystart R+ i to jest super rozwiązanie lepsze jeszcze bylo by na telefon ale moje tez daje radę. Ale kosztuje nie mało chodz uzywke da sie wyrwac taniej. I tam mozna ustawic czas do 60 minut albo praca ciągła.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 12:27   #30
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Wg ASO moduł zdalnego sterowania nie jest autoryzowany przez Forda więc dołożenie go powoduje redukcję gwarancji na elementy z którymi owy moduł współpracuje, np. pompka która miesza wodę. Niejasne jest jak wpływa na inne elementy związane z komputerem samochodu w którym moduł trzeba aktywować. Odpowiedź była niejednoznaczna, czyli jak będzie jakiś nietypowy problem z samochodem to mogą się przyczepić. Tak czy owak ja sobie to włożę do samochodu, a na wiosnę może wyjmę :-)
mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.