Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2020, 19:47   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Pewien kolega ma w swym podpisie jakże frapującą notkę:
"SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa " - Tomku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , to nie "zaczepka", to żarcik...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - więc ja postanowiłem iść o DUUŻY KROK DO PRZODU...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż postanowiłem wyświetlać logo stacji radiowych na ekranie Sync3 W OGÓLE BEZ ACM!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak postanowiłem tak zrobiłem - ponieważ ostatnio nabyłem nowych dla mnie umiejętności używania Arduino, to "skleciłem" takiego oto prototypowego "pająka":

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Pająk" jak pająk - i jak wszystkie inne prototypowe "pająki"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale "umie" już całkiem niestandardowe rzeczy - na przykład wyświetlać logo stacji radiowych zupełnie bez ACM! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Umie też wyświetlać "fajne VINy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A także pokazywać na ekranie wszelkie dane typu temperatura, dane z klimatyzacji, czas itp. Wszystko to bez podpięcia "na stole" jakiegokolwiek sprzętu poza Sync3 i "starterem".
Wszytko to jest robione na fabrycznym oprogramowaniu Sync3 - bez jakichkolwiek moich modyfikacji.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza powyższymi "efektownymi głupotkami" starter ma też przydatną uboczną funkcjonalność - jet loggerem ramek CAN innych niż te przez siebie wysyłane.
Jak pisałem - podpięty był jedynie Sync3 i aż tyle różnych rodzajów ramek CAN generuje sam Sync3:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Oczywiście całe przedsięwzięcie nie ma na celu "żarciku" a jest nastawione na identyfikację ramek CAN odpowiedzialnych za dostarczanie do Sync3 wszystkich użytecznych informacji.
Jak widać na powyższych fotkach - większość tych ramek udało się zidentyfikować.

Ogromna w tym zasługa kolegi Darka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest ostatnio ogromnie zajęty przygotowaniami do kolejnej partii ważnych egzaminów MSDN - a każdy kto zdawał egzaminy MSDN, oraclowe, Prince2 czy inne Agile znakomicie wie, że w trakcie przygotowań ma się największą wydajność we wszelkich aktywnościach pobocznych...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczęście, że u Darka trafiło na zamiłowanie do analizy logów CAN z loggera w UCDSie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając jeszcze do kwestii wyświetlania logo stacji radiowych - namierzyłem, iż kluczowa informacja (identyfikator stacji radiowej) nadawany jest przez ACM w ramce 2D5 na 3 i 4 bajcie danych tej ramki.
Przykładowo ID stacji dla RMF FM (użyty do wyświetlenia logo powyżej...) to 3F 44 a dla Radia ZET to 32 05.
Teraz pozostaje poanalizować co robią (co nadają/nie nadają) różne ACM nie wyświetlające logo... Będę tu raportował...

Jak ktoś będzie zainteresowany w jakich ramkach podawane są inne informacje - wystarczy w tym wątku zapytać. Oczywiście z jakimś celem i w ramach udostępniania info na forum. "Z czystej ciekawości" to można sobie samemu w aucie posiedzieć i posnifować...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - kod źródłowy softu tego mojego "startera" wraz z prostym loggerem ramek CAN liczy sobie około 250 linii kodu. Całość napisana jest na Arduino Nano z podłączonym modułem CAN2515.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-05-2020 o 21:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 21:28   #2
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

P I Ę K N I E !!!
Gratuluję wytrwałości.
Mój "zestaw startowy" leży i czeka,muszę się zmobilizować i zacząć go wykorzystywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200504_212359.jpg (85.2 KB, 258 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 21:59   #3
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Używam od jakiegoś czasu i polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:01   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używam od jakiegoś czasu i polecam
Piękne . Pamiętam jak to stawiałeś kilkanaście tygodni temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:41   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pamiętam jak to stawiałeś kilkanaście tygodni temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie przesadzajmy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aż tak złym programistą to nie jestem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arduino kupione 18 kwietnia a doszło coś koło 22.04 ...
Wychodzi trochę ponad tydzień na zdobycie "nowej sprawności"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest tak źle...

A to (bo pewnie o tym myślisz) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] było robione od razu wieczorem po otrzymaniu przesyłki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było to zrobione w oparciu o wersję softu podesłaną mi przez Darka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wraz z zestawem Arduino. Niestyty ten Arduino od Darka na "dzień dobry" był "jednokrotnego programowania". Po zaprogramowaniu przez Darka już u mnie się nie zapisywał...
To jest też info dla pasjonatów - należy się liczyć z tym, że Arduino potrafią padać "ot tak sobie"...

A za docenienie efektów - dziękuję!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Arduino.jpg (93.8 KB, 196 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-05-2020 o 22:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:47   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

nie no ok .
Ale ja pisałem o totku który używa z powodzeniem w różnych obszarach tego małego urządzonka od kilkunastu tygodni .
Nie mniej owszem naturalnym jest docenienie każdej nowej aktywności .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:47   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A za docenienie efektów - dziękuję!
Należą Ci się.Kawał dobrej upublicznionej roboty.
To nie to co niektórzy co "zaklinają rzeczywistość" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja pisałem o totku
Jakże by inaczej. O sobie nie potrafisz ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 22:50   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

no na FB stawiają system na Convers+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 23:02   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....używa z powodzeniem w różnych obszarach tego małego urządzonka od kilkunastu tygodni ...
Czasem warto się "pochwalić", to wtedy jest bardziej wiadomo, że "się da" i że się używa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to w żadnym stopniu uwaga do Piotra - bo sobie pisujemy na whatsappie...

BTW - ten mój starter też "budzi" liczniki MK5 i mam tam ramki do przebiegu, prędkości i obrotów oraz kilku kontrolek...
Czyli licznik też będzie "bardziej żywy" po obudzeniu niż to jest standardowo robione...

Nie mam tylko licznika od MK5 by to pokazać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-05-2020 o 23:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 23:10   #10
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Nie ma się co przekrzykiwać, może jeszcze cos kiedyś wspólnie zdziałamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chociaż muszę przyznać że jeśli chodzi o sync3 to nie wiem czy dojdę do poziomu @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.