Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2021, 21:31   #71
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Przecież 1.0 EcoBoost-y zawsze powodowały nieprzyjemne doznania przy zbyt niskich obrotach, nie wiem co się nagle wszyscy uwzięli. Odnoszę wrażenie, że jeden znany "dziennikarz" motoryzacyjny i "jutuber" powiedział o drganiach i teraz wszyscy to w kółko powtarzają, a to żadna nowość. Jeździłem bardzo dużo 1.0 EB we Fieście Mk7 FL, dużo w Mk8, w Pumie na jeździe próbnej oraz Focusem 1.0 mHEV 155 KM na jeździe próbnej i wszędzie było tak samo - zbyt niskie obroty ( < 1700-1800 ) = drgania. Jakoś specjalnie ten mHEV się nie wyróżniał. Dół też miał "normalny" jak na 1.0 EcoBoosta... Bardziej w mHEV denerwujące jest to hamowanie silnikiem ze skrzynią manualną w celu podładowania tego pseudoelektrycznego wynalazku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mskgs ; 16-07-2021 o 21:36
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2021, 22:47   #72
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Przy spokojnej jeździe nie drży, jak się go próbuje dociskać w trybie normalnym to owszem, ale wystarczy zmienić na tryb sportowy i wtedy trzyma 2-2,3k obr. na każdym biegu. Dzisiaj zauważyłem z kolei inną rzecz, która mnie zaczyna drażnić - coś czasami trzeszczy w środku - raz po stronie kierowcy, raz po stronie pasażera. Zwłaszcza jak chce się bardziej skorzystać z nagłośnienia BO, ale od drżącego silnika też potrafi rezonować. Jak tak dalej pójdzie to oddam go do magików od wygłuszania, przynajmniej przód. Plastiki generalnie nie trzeszczą podczas naciskania, ale złączki muszą być dziadowskie.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2021, 20:06   #73
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

No to miało być kolejne pytanie.. skoro Pumę tak słabo rabatują to człowiek spodziewałby się chociaż lepszej jakości. A tutaj podobnie jak we Fieście Mk8, czyli lubi sobie zatrzeszczeć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 17-07-2021 o 20:10
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 21:01   #74
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj zauważyłem z kolei inną rzecz, która mnie zaczyna drażnić - coś czasami trzeszczy w środku - raz po stronie kierowcy, raz po stronie pasażera. Zwłaszcza jak chce się bardziej skorzystać z nagłośnienia BO, ale od drżącego silnika też potrafi rezonować. Jak tak dalej pójdzie to oddam go do magików od wygłuszania, przynajmniej przód. Plastiki generalnie nie trzeszczą podczas naciskania, ale złączki muszą być dziadowskie.
Ja na początku roku wygłuszyłem drzwi, uszczelki uzupełniłem gumowym sznurem i .... zrobiło się niestandardowo cicho. Jest dziwnie. Straciłem zmysł słuchu w aucie, w tym sensie, że nie czuć słuchem co się dzieje do okoła w mieście... Nie jestem pewny czy jestem dobrze rozumiany.
Dodatkowo przy prędkościach autostradowych rozmawiam bez podnoszenia głosu.

Z plusów, to otwieranie i trzask dzwiami jest jak w mercedesie. Zwykłe nagłośnienie działa zaskakujaco dobrze. (tryb skierowania na kierowcę, bez tego centralnego), aha i zmieniłem tweetery na Hertz z szerszym pasmem przenoszenia. Pico bello.

Poza tym w serwisie Forda porobiłem aktualizacje modułów i odnoszę wrażenie, ze spalanie poszło w dół a dynamika w górę.

Ostatnio edytowane przez musso87 ; 08-08-2021 o 21:08
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 11:15   #75
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykłe nagłośnienie działa zaskakujaco dobrze. (tryb skierowania na kierowcę, bez tego centralnego), aha i zmieniłem tweetery na Hertz z szerszym pasmem przenoszenia. Pico bello.
może kwestia że coś zmieniłeś i stąd lepsza jakość.

ja standardowe nagłośnienie uznałbym jednak za po prostu standardowe.
Nie żeby kogokolwiek obrazić tylko byłem zaskoczony ze zestaw gra średnio na tyle, że tak jakby "wymusza" zakup lepszego zestawu jeśli chcesz żeby grało "lepiej".
Oczywiscie ma to logiczny sens tylko bardziej chodzi mi o kwestie odwrotnej logiki że to zestaw standardowy jest bardzo standardowy aby ten droższy miał sens się sprzedawać.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 20:22   #76
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może kwestia że coś zmieniłeś i stąd lepsza jakość.
Tak, wytłumione drzwi. Pisałem. Jest zdecydowana poprawa. Mogłem dopłacić do nagłośnienia, jednak w testowej wersji brzęczało coś z tyłu, trudne do namierzenia, co mnie doprowadzało do irytacji. Stąd zrezygnowałem.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2021, 21:27   #77
DannyBoy77
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 21-10-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Puma Trend
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Witam! Jestem Posiadaczem Pumy od Maja 2021 w wersji trend plus pakiet komfort ,plus dołożony dedykowany podłokietnik i wymienione felgi na oryginalne od Pumy 17 calowe.Plus przyciemnione tylne szyby. Auto ma jedna zaletę swietnie się prowadzi i jest zwinne po mieście, jest lekkie w prowadzeniu a testowałem wiele aut przed zakupem Pumy. Silnik to wiadomo jak na taką pojemność to ok fajna elastyczność nie trzeba często zmieniać biegów, to duży plus bo u konkurencji nie jest tak dobrze. Co do wad to detale jak gumowe uszczelki drzwi są wykonane tak sobie ale to nie jest auto premium , wcześniej było VOLVO V 40 w dieslu wykonanie lepsze ale Ford super dynamika i lekkość. i koszty serwisu połowę tego co w Volvo. Auto kupione w Zielonej Górze u Pana Teodora i jestem naprawdę zadowolony z kupna i serwisu po sprzedaży . Naprawdę wiedzą jak zadowolić klienta. Auto kupiłem w 2 dni i Pan Teodor postarał się i nawet dokumenty do rejestracji dostarczyli mi do domu choć mieszkam w okolicach zielonej góry.Polecam serwis forda w zielonej górze.Co do wad to plastiki bagażnika takie sobie i przednia szyba pod słońce widać paski ogrzewania , oraz siedzenia w wersji Trend są takie sobie ale reszta ok. Autem jeździ na codzień moja żona i jest to idealna wielkość dla niej choć pierwszym wyborem okazała się Kuga ale niestety dla niej była za duża i wybrała Pumę.Co mogę polecić to dokupienie urządzenia do bezprzewodowego łączenia z Apple CarPlay super sprawa nie trzeba wyjmować telefonu kieszeni i wszystkim steruje się z poziomu systemu sync. Nie trzeba nigdzie wieszać telefonu bo wszystko mamy na ekranie auta. Ogólnie polecam auto jest fajne i nowoczesne z modemem wifi na pokładzie.Jak za ta cenę w wersji którą kupiłem jestem zadowolony.Bo auto zawsze kupuje takie jakie jest mi potrzebne a nie żeby sąsiedzi widzieli.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3959.jpg (97.1 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3960.jpg (96.1 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3962.jpg (97.3 KB, 26 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3963.jpg (97.5 KB, 26 wyświetleń)
DannyBoy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2021, 00:10   #78
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał DannyBoy77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto kupione w Zielonej Górze u Pana Teodora i jestem naprawdę zadowolony z kupna i serwisu po sprzedaży .

**********

Co mogę polecić to dokupienie urządzenia do bezprzewodowego łączenia z Apple CarPlay super sprawa nie trzeba wyjmować telefonu kieszeni i wszystkim steruje się z poziomu systemu sync. Nie trzeba nigdzie wieszać telefonu bo wszystko mamy na ekranie auta.
Potwierdzam, Pan Teodor i Adrian z serwisu w Zielonej są kapitalni.

O jakim bezprzewodowym gadżecie mówisz?

Poza tym może nie na temat, ale coraz więcej Pum widać na mieście, przynajmniej w Szczecinie. Piszcie o swoich spostrzeżeniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez musso87 ; 22-10-2021 o 00:16
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2021, 17:03   #79
DannyBoy77
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 21-10-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Puma Trend
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

O jakim bezprzewodowym gadżecie mówisz?

Jest to urządzenie które podłącza się pod usb auta , i łączy ono telefon bezprzewodowo telefon w taki sposób iz mamy bezprzewodowy android auto lub apple car play ,użyteczne gdy nie lubi się podłączać co chwila kabla ,a w jeździe miejskiej to naprawdę wygodne.
link do specyfikacji urządzenia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gadżet może dość drogi ale nie warto kupować tańszych bo zawsze coś z nimi nie tak. Ja polecam.
DannyBoy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 19:02   #80
Agnieszka K
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 25-10-2021
Skąd: Ruda śląska
Model: Puma
Silnik: 1000
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Hej, mam prośbę. Mógłbyś wrzucić zdjęcie felg ? Masz oryginalne
Agnieszka K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.