Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2021, 20:29   #11
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora dolotowego 2.0 DW10c - chemicznie

Ni chu chu nie próbuj aplikować czegokolwiek, albo rozkręcasz całość i myjesz dokładnie albo nic nie rób. Aplikując cokolwiek w dolot poza plakiem przy próbie rozruchu możesz skończyć fatalnie.

__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 22:47   #12
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora dolotowego 2.0 DW10c - chemicznie

Cytat:
Napisał meff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ni chu chu nie próbuj aplikować czegokolwiek, albo rozkręcasz całość i myjesz dokładnie albo nic nie rób. Aplikując cokolwiek w dolot poza plakiem przy próbie rozruchu możesz skończyć fatalnie.
To nie tak. Najpierw odpalasz silnik i po trochu aplikujesz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No ale manualnie bym to zrobił gdybym dysponował manuałem. Na razie go poszukuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 11:38   #13
sobiech211
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-07-2020
Skąd: Włocławek
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora dolotowego 2.0 DW10c - chemicznie

I jak przeprowadziłeś w końcu te czyszczenie? Mechanicznie czy chemicznie?
sobiech211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 09:23   #14
Saabek66
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-08-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora dolotowego 2.0 DW10c - chemicznie

Witam, potrzebuje malej pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem właśnie po czyszczeniu dolotu, EGR, wymianie filtra paliwa. Silnik zaczął mocno kopcić na niebiesko oraz nierówno pracować. Nawet bardzo nierówno... auto ledwo jedzie, chodzi jak traktor. Odpala normalnie przez 5 -10s chodzi normalnie - równo, po czym zaczyna się klekotanie i trzęsienie. Wyskoczył błąd p 1304 (wysoka wartość kalibracji EGR) a wczesniej nie bylo tego bledu. Pod kolektor dałem nową uszczelkę oraz między EGR a blok silnika. Kolektor dokręciłem 15 Nm. Zrobilem reset EGR w forscanie. Niestety ukrecilem 1 srube od egr ta najbardziej po prawej stronie czyli przy łączeniu kanałów powietrza. Mam zamiar dzisiaj wszystko zdemontowac i zlozyc ponownie tylko czy jest sens? Moze egr juz padl lub jest nieszczelnosc przez ta ukrecona srube? Czy padnięt egr powodowal by tak tragiczną pracę silnika? Prosze o jakies sugestie.
Saabek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.