Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2021, 09:08   #1
mr0wka
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-08-2021
Skąd: Jawor
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Witam,

od jakiegoś czasu zmagam się z problemem zapalonej lampki check engine. Na diagnostyce wyskoczył błąd P0016 (czujnik położenia wału/wałków rozrządu). Check zapalił się po raz pierwszy w trakcie jazdy po delikatnym szarpnięciu samochodem, wskoczyła od razu w tryb awaryjny. Po zgaszeniu silnika tryb awaryjny zniknął, pozostał check. Wymieniłem dwa czujniki, nic to niestety nie dało, błąd oczywiście usunięty po wymianie czujników, pojawiał się po przejechaniu kilku do kilkunastu kilometrów. Wszystko z samochodem jest w porządku, ma moc (choć wydaje mi się że odrobinę mniejszą niż miała, może to być jednak kwestia przyzwyczajenia). Samochodem jeżdżę cały czas i ostatnio znowu ta sama akcja, szarpnięcie i tryb awaryjny, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko w normie. Miał może ktoś z was podobny problem i jest w stanie mi w jakiś sposób podpowiedzieć co z tym zrobić?

Pozdrawiam

mr0wka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 09:25   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Rozrząd był niedawno wymieniany?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 09:37   #3
mr0wka
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-08-2021
Skąd: Jawor
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Rozrząd był zmieniany przy 105 tys. km przebiegu, problem pojawił się po przejechaniu około 12-15 tys. km
mr0wka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 09:57   #4
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Po co przy 100 kkm skoro pasek wytrzymuje spokojnie drugie tyle?
Objawy wskazują albo na przestawiony rozrząd (czujnik wału bierze sygnał z koła pasowego jeśli było za słabo dokręcone mogło się przestawić) albo któryś elektrozawor zmiennych faz rozrządu (ew samo kolo). O ile oczywiście sprawdziłeś wszystkie czujniki położenia wałków.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 11:02   #5
mr0wka
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-08-2021
Skąd: Jawor
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Kupiłem samochód z uszkodzonym silnikiem, dlatego robiony był od razu rozrząd. Wszystkie czujniki sprawdzone, myślałem nawet, że udało mi się znaleźć już problem ponieważ w kostce jednego z czujników położenia wałka był olej, zmieniłem jednak czujnik i wyczyściłem kostkę, błąd nadal się pojawia. Także spróbuję jeszcze sprawdzić elektrozawór o którym piszesz. Jeśli to nie pomoże to zostaje chyba tylko zmiana rozrządu z wariatorami, gdzieś czytałem ze ktoś z forum miał podobny problem ale w mondeo 2.0 ecoboost i problem ustał po wymianie wariatora ssącego.
mr0wka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 09:05   #6
mr0wka
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-08-2021
Skąd: Jawor
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Aktualizacja problemu.
Wymieniłem elektrozawory zmiennych faz rozrządu na nowe oraz wczoraj został ponownie zmieniony rozrząd w serwisie Forda. Silnik zaczął równiej pracować, jednak poza tym nic się nie zmieniło, samochód dalej jest delikatnie słabszy, zwłaszcza w niskim zakresie obrotów. Moc pojawia się dopiero w granicach 3k obrotów, mam natomiast wykres z hamowni chwilę po kupnie gdzie pełna moc była już przy około 2,5k obrotów a od zera do tej wartości linia wykresu jest prawie pionowa (problem z mniejszą mocą w niskim zakresie pojawił się po pierwszym zapaleniu się błędu). W serwisie powiedzieli, że ciężko powiedzieć co może być przyczyną i ewentualnym rozwiązaniem jest metoda prób i błędów co wiadomo wiąże się z kosztami i to pewnie nie małymi.
Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie gdzie może być problem? Zastanawiam się jeszcze nad wariatorami zmiennych faz rozrządu ale nie wiem czy idę we właściwą stronę.
mr0wka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 14:24   #7
sapkom
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: Koszalin
Model: focus c-max, fiesta mk7
Silnik: 1.6 115KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2005, 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Witam,
przerabiałem problem z P0016, poczytaj tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sapkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 14:51   #8
mr0wka
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-08-2021
Skąd: Jawor
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0016 w ST 1.6 ecoboost - czujnik położenia wału/wałków rozrządu

Problem został rozwiązany. Samochód wrócił do serwisu ponieważ wiele wskazywało, że rozrząd nadal jest źle ustawiony. Na początku serwis powiedział że faktycznie jeden z wałków jest przestawiony jednak muszą poczekać na mistrza serwisu. Po tygodniu mistrz stwierdził, że jednak nie jest to wina rozrządu a mechanik źle odczytał wartości na komputerze i stwierdzili, że problemem było to, że elektrozawory zmiennych faz rozrządu wymagały adaptacji. Czy tak było, nie wiem, samochód stał tam tydzień, skasowali jeszcze za "adaptacje" i błąd faktycznie zniknął, moc też się poprawiła. Pozostawiam to do własnej interpretacji. Jeśli ktoś ma jednak podobny problem to według tego co mówi serwis lepiej najpierw zacząć od zmiany czujników a dopiero później pchać się w wymianę rozrządu jednak trzeba pamiętać o adaptacji. Dla mnie temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
mr0wka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.