Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2021, 22:25   #1
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Witam, jutro montuje podgrzewaną przednią szybę do Transita Custom. Jeśli chodzi o wyposażenie to totalny golas, nawet klimy brak.

Ma ktoś schemat co i gdzie podłączyć, trzeba dołożyć jakiś przekaźnik czy moduł bo wątpię żeby wystarczyło tylko zamontować przycisk.

Ogólnie to nic nie znalazłem na ten temat i proszę was o pomoc
Rok produkcji to 2018 Euro 6

Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 07:22   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Schematu nie mam, ale generalnie są zwykle dwa obwody ogrzewania przedniej szyby - lewa i prawa strona. Każda wisi na przekaźniku, tam jest spory prąd.
Podłączenie takie jak fabryczne w samochodach wyposażonych w moduł BCM, wymaga pewnej wiedzy, bo ogrzewanie szyby nie działa wtedy zawsze, kiedy jest włączone. Zwykle zaczyna działać dopiero wtedy, gdy alternator daje odpowiedni prąd ładowania.
Ale jak doposażyć BCM i czy gniazda przekaźników w twoim module są okablowane = - nie mam pojęcia.
Generalnie sporo Transitów - mimo, ze nie miały fabrycznie ogrzewanej szyby - miały położoną wiązkę z kablami doprowadzonymi do przedniej szyby. Często się z czymś takim spotykałem. Czy w modelach 2018 Ford nadal był taki hojny - trzeba sprawdzić...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 07:56   #3
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Kable są pod zaślepką przycisku do grzania przedniej szyby, dzisiaj będę więcej wiedział jak zamontujemy szybę.
Przeszukałem już niemieckie i angielskie fora ale nikt nie opisuje doposażenia ;(
Moduł BCM to ten z bezpiecznikami?

(Zdjęcie w następnym poście)

Ostatnio edytowane przez Speed1211 ; 09-10-2021 o 20:00
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 14:08   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Tak, to jest moduł BCM, ale problem polega na tym, ze jest ich multum różnych, nie są w pełni zamienne i mogą być nieprzygotowane pod niektóre funkcje. Nigdy nie spotkałem się z wiarygodnym wykazem modułów BCM - czym się różnią i co realizują. Pytałem też o to kiedyś człowieka, który od 35 lat naprawia tylko Transity i ma aktualną dokumentację fordowską - powiedział tylko, żebym nie zaczynał tego tematu...

Ale życzę powodzenia, w końcu nie święci garnki lepią...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 16:25   #5
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Szyba zamontowana i podłączona.
Jedyne co muszę zrobić to przegwintowac otwory na masę i kupić przycisk

Co dalej? Jakiś schemat był by super

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speed1211 ; 09-10-2021 o 19:59
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 10:15   #6
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Wszystkie przekaźniki i bezpieczniki które znalazłem do podgrzewanej szyby z przodu.
Jak dobrze pójdzie to tylko kodowanie i będzie hulać

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.