Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2017, 19:25   #1
klaudiusz444
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: transit
Silnik: 2.0 100KM
Rocznik: 2000-2006
Postów: 0
Domyślnie 2.0 tddi Vmax z bólami 120 km/h

Witam . Mój transit t300 100km 2.0 osiąga prędkość ,maksymalną 120 km/h , dodatkowo ma piątym biegu prędkość wzrasta równo z obrotami silnika i dochodzi do około 2500//m . Zastanawia mnie czy transity tak mają czy w moim wysiada sprzęgło .Odkąd go kupiłem tak jest , dodam że pompa paliwa po wymianie (przed wymianą było tak samo ) , EGR zaślepiony (tak już kupiłem) . Może ktoś coś doradzi .

klaudiusz444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 20:03   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.0 tddi Vmax z bólami 120 km/h

Cytat:
Napisał klaudiusz444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo ma piątym biegu prędkość wzrasta równo z obrotami silnika i dochodzi do około 2500//m . Zastanawia mnie czy transity tak mają czy w moim wysiada sprzęgło .
Nie rozumiem, a jak by miało być inaczej? Tak jest we wszystkich samochodach chyba? Gdyby sprzęgło się ślizgało, to rosłyby obroty silnika, a prędkość nie lub "nierówno".

Co do prędkości maksymalnej - jakie masz nadwozie? Jeżeli L1H1, to faktycznie ma słabe osiągi. Przy 100KM powinien pójść co najmniej 140.
Może odżałuj 150 zł i skocz na hamownię na rolki i sprawdź ile tam jeszcze ci zostało koników.
Trzeba by też podjechać do kumatego diagnosty z dobrym testerem.
Tak w ogóle walka z armaturą wtryskową diesla to zawsze są duże koszty, więc jest pytanie, czy to ma sens w przypadku kilkunastoletniego auta. Jeżeli okaże się, że trzeba robić wtryskiwacze - to jest duży koszt. Jeżeli, że turbinę - znowu to samo. Pompa niby po wymianie, ale też może być do robienia - znowu koszty. Itd. itd.

Sprawdzałeś zawór upustowy turbiny - czy nie jest zatarty, zawalony brudami? Dolot szczelny (także plastikowy kolektor)?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-11-2017 o 20:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 20:38   #3
klaudiusz444
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: transit
Silnik: 2.0 100KM
Rocznik: 2000-2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 tddi Vmax z bólami 120 km/h

Chodziło mi o to że po wciśnięciu pedału do podłogi zegary dochodzą tylko do 120/km/h .Wyglądało to jakby 5 bieg był biegiem bezpośrednim , dlatego mnie to zdziwiło . Nadwozie L2H2 . Z tego co napisałeś wnioskuję że koszty diagnozy/naprawy przewyższą całokształt .Zostawię go tak jak jest . Dzięki za pomoc.
klaudiusz444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 08:01   #4
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: 2.0 tddi Vmax z bólami 120 km/h

Cytat:
Napisał klaudiusz444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam . Mój transit t300 100km 2.0 osiąga prędkość ,maksymalną 120 km/h , dodatkowo ma piątym biegu prędkość wzrasta równo z obrotami silnika i dochodzi do około 2500//m . Zastanawia mnie czy transity tak mają czy w moim wysiada sprzęgło .Odkąd go kupiłem tak jest , dodam że pompa paliwa po wymianie (przed wymianą było tak samo ) , EGR zaślepiony (tak już kupiłem) . Może ktoś coś doradzi .
Stawiałbym na układ turbiny, przytarte cięgło gruchy albo nieszczelny układ turbina - kolektor ssący. Jeśli nie, to może być też źle ustawiony układ rozrządu. Prędkość 120 km powinna być osiągalna na 4-tym biegu, na 5-ce do 150km/h.
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 19:54   #5
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: 2.0 tddi Vmax z bólami 120 km/h

Jak silnik zdrowy to na dobrej drodze i z wiatrem to i zamknąć licznik można takim modelem.
Jak długo masz ten samochód? Ty zmieniałeś pompę czy ktoś wcześniej? Jakieś błędy komputer pokazuje?
Na początek szukaj omijając koszty. Sprawdź do jakich obrotów wkręca ci się na postoju z wciśniętym sprzęgłem i ze zwolnionym. Spróbuj ustalić czy nie była zmieniana skrzynia biegów. Jak z odpalaniem i kopceniem. W jakim stanie są hamulce czy nie blokują. Zrób test na pustej równej drodze np. z prędkości 50 km/h ile metrów przejedzie.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.