Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2013, 13:44   #1
alekbe
ford::amateur
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Poszukuję korektora siły hamowania bo obecny niestety przecieka - mechanicy powiedzieli, że nie da się go regenerować. No i mam z tym problem - mechanicy dzwonili gdzie tylko mogli i nigdzie nie ma. Znalazłem u kogoś na allegro ale oczywiście jak przyszedł to okazało się, że to nie taki. No i próbuję namierzyć jakieś zamienniki (w fordzie za nowy chcą ok 2,5 koła !!!). Tylko nie mogę dojść jaki to dokładnie ten korektor powinien być. Dane samochodu:

Ford Transit 1990 2,5D - to taki przerobiony na campera przez firmę REIMO.
Mechanicy mówią, że to ma być korektor "na 3 przewody".

Jedyne co znalazłem to informacje o zamiennikach, ale nie jestem pewien czy to takie do mojego modelu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Może ktoś pomoże? Bo nie wiem dokładnie czego mam szukać...

alekbe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 13:57   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

W zależności od tego, czy układ hamulcowy dzielony był krzyżowo czy przód-tył, były różne korektory hamowania.
Ja mam w domu starą francuską instrukcję serwisową gdzie są pokazane te korektory, ewentualnie jutro wezmę do pracy i zeskanuję.
Ale moim zdaniem - jeżeli masz kampera (czyli nawet pusty jest... obciążony) możesz spokojnie połączyć przewody bez korektora. On ma działać tylko wtedy, gdy jest lekki, pusty samochód żeby tylne koła nie blokowały.
Tobie to nie grozi...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:10   #3
alekbe
ford::amateur
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Dzięki za odpowiedź - w sumie to z tyłu jest zabudowa (kuchnia, lodówka, szafki, etc) + dwa fotele. No i cały samochód jest sporo podwyższony tak, że pod sufitem jest rozkładane łóżko. Więc pewnie można by zrobić tak jak mówisz...

Ale chyba bym wolał mieć ten korektor tak jak był, żeby jak by co nikt się nie przyczepił. W sumie to nie wiem jaki mam układ hamulców - zadzwonię do mechaników i się zapytam.

Jeżeli mógłbyś zeskanować te korektory to będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
alekbe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:44   #4
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Można też kupić za ok. 250zł korektor do zastosowań sportowych. Skoro masz 3 przewody to od pompy na tył idzie tylko jeden przewód hamulcowy. Na nim zakładasz rzeczony korektor (przecinasz i dorabiasz końcówki - 30min roboty w kanale). Z tyłu, w miejscu oryginalnego korektora łączysz przewody na trójnik. Nie będzie to w pełni automatyczne, tak jak rozwiązanie fabryczne, 100x lepsza taka ręczna regulacja niż żadna.

O taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Te wilwooda są produkcji amerykańskiej i niestety mają gwint calowy - trzeba trochę się naszukać odpowiednich końcówek przewodów hamulcowych.

Ostatnio edytowane przez Kalamitek ; 03-07-2013 o 14:47
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 16:04   #5
alekbe
ford::amateur
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 3
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Hmm to jednak brzmi jak sporo roboty, dużo szukania no i musiałbym to wytłumaczyć mechanikom - najchętniej to bym kupił gotowy pasujący korektor nawet za 600-800 zł tylko muszę znaleść odpowiedni....

a od 3 dni miałem być na wakacjach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alekbe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 20:16   #6
Góralczyk
ford::beginner
 
Avatar Góralczyk
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Pruszków
Model: Były: Transit, Transit Euroline, ST200 :(
Silnik: 2500 V6
Rocznik: 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

W starszym transicie (ten obok), przejechałem póki co jakieś 170 000 z trójnikiem zamiast korektora (samochód używany głównie turystycznie, niezarobkowo) i nie narzekam. Daruj sobie te 2500 zł, będziesz miał na 6 tankowań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Góralczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 21:03   #7
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale moim zdaniem - jeżeli masz kampera (czyli nawet pusty jest... obciążony) możesz spokojnie połączyć przewody bez korektora. On ma działać tylko wtedy, gdy jest lekki, pusty samochód żeby nie przeciążać układu.... odłączyć, zblokować - OK .by tylne koła nie blokowały.
Naszkicuj schemat przewodów a Ja Tobie pokażę połączenie poza ... tak, by dobrze działało i nie blokowało ... mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 03-07-2013 o 21:14
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 12:33   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Jak obiecałem:
1. Korektor bezwładnościowy (ustawiany pod kątem)

2. Korektor dźwigniowy z podziałem układu krzyżowym, na cztery przewody

3. Przekrój korektora bezwładnościowego

4. Korektor dźwigniowy - mocowanie. Pytanie - czy ten jest na trzy przewody (podział przód-tył), czy na cztery (ten mały otwór najniżej, nadal pod układ krzyżowy)?

W każdym razie - trochę mam... niejasność. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-07-2013 o 12:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 01:05   #9
Reimo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2011
Skąd: Szczecin
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 5
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Wyjmij stary rozbierz, wyczyść, daj nowe oringi, jakieś dobierz w sklepie z oringami bo zestawu naprawczego raczej nie ma i gotowe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reimo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 22:05   #10
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Korektor siły hamowania - jaki? zamienniki?

Cytat:
Napisał Reimo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daj nowe oringi
No w Szczecinie prosta rzecz ... gorzej w Kraju.
Ale ... spójrz pod linkiem > można na pewno wysyłkowo. Takich pewnie znajdziesz dużo w Googlach.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale takiego wyboru jak poniżej to chyba nie znajdziesz - może też robią wysyłki > zapytaj ...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dla pewności poprawnego pomiaru obrazek.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg oring pomiar.jpg (17.5 KB, 12 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 05-07-2013 o 22:14 Powód: dodane
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.