Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2017, 09:06   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo?

Witam

Skłaniałem się do zapytania wiele razy, ale za każdym razem albo zapominałem,
albo uznawałem że wstyd zapytać o taką głupotę,
ale błądzę we mgle i nie wiem jak znaleźć odpowiedź na dosyć proste pytanie.

W jaki sposób, w Focusie, można zamrugać kierunkowskazem tylko "raz"?

Czasami zdarza mi się, że delikatnie machnę manetką i auto zamiast zamrugać kierunkowskazem trzy razy, to mrugnie raz,
ale za nic nie mogę wyczuć, od czego to zależy.

Czy jest to kwestia, że w momencie pacnięcia w manetkę należy delikatnie skręcić kierownicą w kierunku w którym włączamy kierunkowskaz czy to jednak kwestia w jaki sposób należy się tą manetkę posługiwać?

Tak testuje już chyba z miesiąc (od czasu do czasu, nie non-stop) i nie mogę za nic zrozumieć jaka jest zależność tej manetki do ilości mrugnięć.

W Tucsonie czy chyba w Citroenie widziałem w menu, że takie rzeczy w takich autach, można ustawić z poziomu "ustawień" samochodu, natomiast w Focusie ewidentnie jest to kwestia jakiejś magicznej techniki.

Byłby w stanie ktoś wytłumaczyć w zrozumiałym/łatwym języku?


Ostatnio edytowane przez edmun ; 24-05-2017 o 09:38
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 09:25   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

O, mnie też to zawsze ciekawiło ale zrzucałem na garb żyjącej własnym życiem elektroniki. Właściwie nie przeszkadza mi to od momentu, gdy się okazało, że jak odpowiednio szybko zrobi się tą "delikatną" zmianę manetką: lewo, prawo, lewo to idzie po ludzku podziękować na trasie a auto mruga każdym z kierunków tylko raz.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 10:21   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Rozbawiła mnie teoria ze skręceniem kierownicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A tak poważnie, przynajmniej w mk2 fl, nowym Transicie i innych, z którymi się spotkałem, to zależy od czasu przytrzymania dźwigni kierunkowskazu. Jeżeli tylko pacniesz i puścisz, to wchodzi "wygodny kierunkowskaz" i mruga trzy razy. Jeżeli trzymasz ją chwilkę dłużej, to mija czas na zaskoczenie "wygodnego kierunkowskazu" i mruga do póki będziesz trzymał, raz, dwa, osiem, itd. Oczywiście przytrzymując bez przełączania dźwigni w normalny nieskończony kierunek.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 10:28   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

A widzisz.. czyli zapewne "odwrotnie" do tego co myślałem, bo ja ciągle kombinowałem, że pewnie "za długo" albo "za daleko" poleciała manetka i dlatego mruga 3 razy, a to właśnie jest odwrotnie do założenia. Czyli trzeba przytrzymać dłużej dla pojedynczego mrugnięcia (lub podwójnego, lub wielokrotnego w zależności jak długo będziemy trzymać) albo pacnąć dla domyślnie "trzykrotnego". Przetestuje dzisiaj w nocy jak wrócę do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 10:43   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Nie do końca. Też o tym myślałem jak to jest i nawet się tym bawiłem. Jedno pacniecie wajchy - mruga 3 razy. I do tego jest to stworzone np zjazd z ronda czy wyprzedzanie.
Zauważyłem że przy dłuższym przytrzymaniu wajchy mruga tyle ile trzymamy , fakt , ale od 2 mrugniec w górę. Jednego mrugnięcia nie da się wymusić i w instrukcji nic o tym nie wyczytałem.
Więc kiedy mruga raz? Zauważyłem że jedno mrugniecie pojawia się kiedy za lekko , za słabo pykniemy wajche. Czyli np chcemy palcem pyknac , ale np manetka się nam wyslizgnie spod palca. Jedno mrugniecie zdarza mi się może raz na miesiąc. Samemu ciężko tak zrobić, jeżeli już to przypadkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może chodzi o ułamek sekundy po którym to mruga 3 razy - to przecież elektronika, a takie przypadkowe za słabe pykniecie i mrugniecie 1 raz to raczej przypadek.

2 razy mrugnie jeżeli puścimy manetke w trakcie drugiego mrugnięcia. Jeżeli pusimy w trakcie pierwszego mrugnięcia to zawsze mruga 3 razy bez względu czy tylko pykniemy i manetka sama wróci czy też pstrykniemy manetka mocniej i ręką wyłączymy do pozycji wyjściowej

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 24-05-2017 o 10:47
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 12:15   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Sprawdziłem, w Transicie działa, ale trzeba mieć mega wyczucie i mocno nacisnąć dźwignię, do granicy przełączenia, wtedy łapie pojedyncze mrugnięcie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 12:16   #7
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Ja zauważyłem u siebie, że aby mrugnąć raz muszę puścić manetkę po pierwszym mrugnięciu. Jak chcę wygodne 3 to wystarczy pacnąć ją delikatnie.

To mój pierwszy samochód z takim typem kierunkowskazów i jestem tym zachwycony. Idealne do jazdy po mieście (dużo zmian pasów) i dużej ilość rond.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 12:18   #8
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Czyli w focusie jest inaczej niż w mondeo bo przy pyszczeniu podczas pierwszego mrugnięcia, mruga 3 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 13:23   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Mam podobnie, czasem udaje mi się mrugnąć raz, ale raczej jak za słabo/krótko pacnę wajchę.
A pomyśleć, że już Fiesta mk7 od 2008 ma możliwość wyboru w menu 1 lub 3 mrugnięcia...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 13:26   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Jaka jest różnica przy miganiu wielokrotnym a pojedynczym. Jak mrugać pojedynczo

Czyli jednak nie jestem jedyny, który nie ogarnia takiej drobnostki jak kierunkowskaz w Focusie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A bałem się że to ja jestem jakiś dziwny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.