Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2022, 18:14   #1
akutom82
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 Ti VCT 125
Rocznik: 2012
Postów: 163
Domyślnie Wskazówka temperatury 1.6 TI-VCT

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem Grand C Maxa 1.6 Ti VCT 125km 2012 rok i moje pytanie jest następujące. Dzisiaj zauważyłem że wskazówka temperatury po chwili od uruchomienia silnika może 5min (przejchane 1-3 km) od razu ustawia się na 90 stopni i stoi w miejscu........ Pierwszy raz spotykam sie z takim działaniem. Podłączyłem OBD z ciekawość jak rośnie temperatura po uruchomieniu i podczas jazdy. Wygląda ok temperatura wzrasta maks do 87-88 (jazda po miescie). Też tak macie w swoich 1.6 ??


Ostatnio edytowane przez akutom82 ; 21-11-2022 o 18:21
akutom82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 18:25   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,775
Domyślnie Odp: Wskazówka temperatury pytanko

Tak fordy mają, że jak temperatura silnika przekroczy 40 stopni, wskazówka idzie na 90. Jak temperatura przekracza 90, to wskazówka stoi, tak gdzieś do 120 i wtedy idzie dopiero na czerwone pole.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 18:31   #3
akutom82
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 Ti VCT 125
Rocznik: 2012
Postów: 163
Domyślnie Odp: Wskazówka temperatury pytanko

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak fordy mają, że jak temperatura silnika przekroczy 40 stopni, wskazówka idzie na 90. Jak temperatura przekracza 90, to wskazówka stoi, tak gdzieś do 120 i wtedy idzie dopiero na czerwone pole.
Dzięki za odpowiedz bo serio ale w żadnym innym aucie nie spotkałem się z takim działaniem wskazówki temp.
akutom82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 19:01   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,775
Domyślnie Odp: Wskazówka temperatury pytanko

Ja też tego nie znoszę, ale nie znalazłem możliwości zmiany softu, żeby wskazania były realne. W renault np po wskazaniach temperatury widać, kiedy się termostat otwiera.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 10:59   #5
tomoleo
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Cmax grand
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Temperatura i wskaźnik płynu chłodzącego

Dzień dobry,
czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik benz 1.6 125 koni. Ford cmax grand 2014.
Ogólnie samochód mam od strony technicznej bardzo zadbany.
Wszystko wymieniane, płyny są, świece itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj wymieniłem 2 sondy przed katalizatorem.
Wyskakiwał błąd sondy. Samochód lekko się dusił. Wyskoczył check engine i jeden błąd sondy przed kat.
Po wymianie nabrał wigoru i jest jak nowy.

Ale mam teraz dziwny objaw, choć przyznam, że mam samochód od nowości
i już sam nie wiem czy czegoś sobie nie ubzdurałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odebraniu samochodu przejechałem kilka km. Postawiłem pod domem. Stał z 1.5 godziny. Odpalam, wskazówka od razu wskoczyła na 90 stopni.
Za ciepło wczoraj nie było żeby się nie wystudził trochę. Pomyślałem, że może jakiś kabel podczas wymiany sond został rozłączony i wskaźnik zwariował.
Coś tam pogmerałem pod maską.
Rano odpalam, wskazówka leży, czyli ok. Podpiąłem komputerek. Odpaliłem ECT, czyli z tego co rozumiem czujnik temperatury płynu chłodzącego i obserwuje.
Przy 40 stopniach na ECT wskazówka drgnęła i jak było 45 na ECT, to na zegarach wskazówka była przy 90 stopniach już.
To jest ok?

Później parę kilometrów po mieście. Wskazówka jest na 90 cały czas. ECT rosło, doszło w pewnym momencie max do 90, a później się bujało między 85-88.
Samochód jeździ bez żadnych problemów.
Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?
Pozdrowienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
*

Ostatnio edytowane przez tomoleo ; 17-10-2023 o 11:12
tomoleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 11:12   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,775
Domyślnie Odp: Temperatura i wskaźnik płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał tomoleo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 40 stopniach na ECT wskazówka drgnęła i jak było 45 na ECT, to na zegarach wskazówka była przy 90 stopniach już.
To jest ok?
Niestety, to normalne.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 07:35   #7
tomoleo
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Cmax grand
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Temperatura i wskaźnik płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, to normalne.
Dzięki za odpowiedź
Ale odpaliłem po nocy. Stal na dworze. Temperatury 0 stopni.
Po odpaleniu wskazówka po parunastu sekundach drgnęła na 60 stopni
Po przejechaniu 1.5 km była już na 90.
Powiem szczerze, nie kojarzę żeby tak ten wskaźnik działał. Na pewno przy takich temperaturach potrzebne było parę kilometrów żeby doszedł do 90.
Co mogło się stać przy wymianie sond, że wskaźnik działa inaczej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem u mechanika, powiedział że nic nie wypinali takiego, żeby to miało z tym związek.
tomoleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 07:42   #8
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,775
Domyślnie Odp: Temperatura i wskaźnik płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał tomoleo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drgnęła na 60 stopni
Jako 60 stopni to jest oznaczony początek skali. Przy obecnych temperaturach z rana da się zaobserwować chwilowy "postój" w drodze do 90. W sofcie poliftowym jest już lepiej, można nim ograć licznik (jeśli nie ma fabrycznego PDC).
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 09:33   #9
hankie
ford::beginner
 
Avatar hankie
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-09-2023
Skąd: Kociewie
Model: C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wskazówka temperatury 1.6 TI-VCT

A ja z kolei zaatakuję z innej strony - CMAX mk2, 1.6TDCI 95KM - mam auto od września, zawsze mimo rozgrzania, trasy dłuższej etc - wskazówka stoi nieco pod 90. Czy po prostu termostat mam do wymiany czy to właśnie kaprys samego wskazania?
Bo może przy wymianie oleju - musiałbym wymienić sam termostat?
hankie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 10:17   #10
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,775
Domyślnie Odp: Wskazówka temperatury 1.6 TI-VCT

Cytat:
Napisał hankie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to właśnie kaprys samego wskazania?
Włącz menu serwisowe licznika, jest tam realna temperatura. Wskazówka od 43 do 119 zawsze jest na 90.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.